Co znaczy i jak powiedzieć kamień nazębny po angielsku? Zaloguj się, aby obserwowa ć. Polish-English dictionary. Preparaty zawierające substancje lecznicze do pielęgnacji i higieny ust, zębów, gardła, dziąseł i jamy ustnej, preparaty do płukania zapobiegające powstawaniu kamienia nazębnego i próchnicy, preparaty do mycia zębów, preparaty do pielęgnacji zębów, proszki do zębów, pasty do zębów, płyny do płukania ust, spraye.
Jeśli jednak higiena zostanie zaniedbana, a płytka nie będzie regularnie usuwana, to może dojść do mineralizacji, na skutek której płytka zamienia się w kamień nazębny.
Chociaż przyczyn jego powstawania jest wiele, kamień nazębny zawsze jest dolegliwością nieestetyczną, która negatywnie wpływa nie tylko na wygląd naszego uzębienia, ale również na jego zdrowie. Im większe zaniedbanie higieny jamy ustnej, tym większe pokłady nieestetycznego kamienia. Konsekwencje kamienia nazębnego.
Zapalaniu dziąseł zazwyczaj towarzyszy też nieprzyjemny oddech. Nieusuwany najpierw jest widoczny w postaci ciemniejszej obwódki przy krawędzi dziąseł. W skład kamienia wchodzą białko, płytka nazębna, bakterie próchnicowe, resztki pożywienia.
Usuwanie kamienia nazębnego odbywa się w gabinetach stomatologicznych i należy powtarzać zabieg regularnie.
Pasty do zębów przeciwko kamieniowi nazębnemu wykorzystują innowacyjne technologie, które neutralizują nadwrażliwość, a także remineralizują szkliwo, sprawiając, że zęby stają się mocniejsze. Kamień nazębny - jak się tworzy? Dzięki oryginalnym recepturom, każda z past wykazuje wysoką aktywność przeciwbakteryjną. Jest on bardzo niebezpieczny dla zdrowia zębów i dziąseł, sprzyja rozwojowi próchnicy oraz chorób przyzębia. Chropowata powierzchnia natomiast staje się magnesem na resztki jedzenia i rozwijające się tam bakterie.
Zbyt duży kamień nazębny będzie też powodem powstawania ognisk próchnicy, dlatego warto z nim walczyć. Pozostawiona na zębach płytka ulega mineralizacji – zaczyna twardnieć i zamienia się w kamień nazębny. W usuwaniu kamienia stosuje się specjalistyczne zabiegi wykonywane w gabinecie dentystycznym. Ale groźniejszy jest kamień ukryty pod dziąsłami, bo może wywołać stan. Skuteczne są również domowe sposoby na pozbycie się nieestetycznego problemu.
Niektóre osoby muszą usuwać kamień raz w roku, zaś inni robią to nawet co dwa miesiące. Co jednak zrobić, aby kamień się mniej osadzał a zęby były jak najdłużej białe? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.
Poza tym pokryte kamieniem powierzchnie zębów nie są oczyszczane w sposób właściwy, co pośrednio doprowadzi też do powstania ubytków próchnicowych. Obiło nam się o uszy, że kamień to coś złego, choć nie zawsze umielibyśmy wytłumaczyć, dlaczego. Po oczyszczeniu szyjek zębowych z kamienia nazębnego, stomatolog wykonuje polerowanie.
Dzięki temu zabiegowi kamień nie będzie się szybko osadzał. W celu wzmocnienia korzenia zęba, po zabiegu można wykonać fluoryzację. Skaling poddziąsłowy w niewielkim stopniu ingeruje w tkanki zęba, w związku z tym jest całkowicie bezpieczny. U mojej letniej suczki zauważyłam na zębach trzonowych kamień nazębny.
Czy ktoś uzywał takiego specyfiku i czy on jest skuteczny? Wszystko czego potrzebujesz to następujące składniki: woda, sól, szczoteczka do zębów, mała szczoteczka do zębów, płyn do płukania ust, proszek do pieczenia, woda utleniona i czysty kubeczek. Co to jest kamień nazębny? Najpierw opowiem czym właściwie jest kamień nazębny. Jest to zmineralizowana płytka bakteryjna, która nie została w porę usunięta przy szczotkowaniu.
Do jej mineralizacji dochodzi bardzo szybko, bo już po 3-dniach jej nieskutecznego usuwania. Produkty do pielęgnacji jamy ustnej dedykowane na usuwanie kamienia nazębnego nie zlikwidują samego kamienia nazębnego mogą zminimalizować krystalizację płytki nazębnej, uskutecznić jej redukcję oraz opóźnić jej ponowne gromadzenie. Płytka nazębna to miękki osad składający się w dużej mierze z bakterii, który cały czas osadza się na zębach i który powinien być usuwany podczas szczotkowania zębów. Jeśli płytka nazębna pozostanie nie usunięta przez kilka dni, zamienia się w kamień nazębny.
Może jedynie trzepnąć po portfelu. Jedyny minus to to, że zęby robią się nadwrażliwe - zasłonięte dotąd przez kamień kanaliki nerwowe zostają odsłonięte. Ale od czego sią pasty do zębów na nadwrażliwośc? Usuwam kamień wtedy kiedy trzeba - w ciągu ostatnich lat robiłam razy.
Nie musicie jednak odwiedzać dentysty, bo możecie samodzielnie pozbyć się tego problemu. Musicie tylko zaopatrzyć się w kilka. Płytka nazębna jest to miękki złóg o kolorze biało-żółtym przylegający do zębów i uzupełnień protetycznych.
Ta stopniowo ulega mineralizacji, staje się coraz twardsza i zamienia się w trudny do usunięcia kamień.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.