poniedziałek, 30 listopada 2015

Dziecko wygina się do tyłu podczas snu

Witam, moja miesięczna dzidzia od około miesiecy podczas snu przybiera dziwną postawę. Usypia normalnie na pleckach i po paru minutach wygina się baaaardzo intensywnie tak, że ma główkę bardzo odgiętą do tyłu, co powoduje, że ciałko przybiera kształt silnie wygiętego łuku. W tej pozycji przesypia nawet pół nocy.


Pediatra daje skierowanie do neurologa. Ten ogląda dziecko i decyduje o rehabilitacji.

Poproś lekarza, żeby uprzedził cię, jak będzie badał dziecko. Jeden ze sposobów jest bardzo niemiły dla dziecka, a tym samym dla mamy. Lekarz łapie dziecko np. Witam Odginanie główki do tyłu w czasie snu może być również spowodowane wzmożonym napięciem mięśniowym, poobserwuj w czasie zabawy nóżki małej w czy nadmiernie ich nie prostuje (stopy baletnicy) i rączki czy za bardzo ich nie zaciska w piąstki (odruch zaciśniętych pięści u zdrowych dzieci powinien zacząć zanikać po 3mż), czy mała przy podnoszeniu pod paszki też. Sprawdź, jaki temperament ma twoje dziecko.


Dziecko pręży się, wygina Niejedno dziecko, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, podczas płaczu pręży się i odgina głowę do tyłu tak daleko, że gdyby je wtedy położyć na plecach, praktycznie by na niej stanęło. Wygląda to dziwnie, jednak nie świadczy o żadnych problemach z. Odchylanie główki do tyłu podczas snu.

Witajcie Mamusie, mam pytanie - moja prawie miesięczna Córeczka jak śpi, odchyla główkę mocno do tyłu. Czytałam w necie, że może to być albo zespół napięcia mieśniowego, albo nic niepokojącego, bo ponoć dużo dzieci tak śpi (rzekomo łatwiej się im tak oddycha). No wlasnie, nie wiem co o tym myslec. Czy spotkalyscie sie z czyms takim? A moze to po prostu taka pozycja do.


Witam napisałam już to na wątku Zdrowie ale widze że tu dyskusja jest bardziej ożywiona więc postanowiłam tu też wkleić tą wypowiedź Odginanie główki do tyłu w czasie snu może być również spowodowane wzmożonym napięciem mięśniowym, poobserwuj w czasie zabawy nóżki małej w czy nadmiernie ich nie prostuje (stopy baletnicy) i rączki czy za bardzo ich nie zaciska w. Jeżeli dziecko w ciągu dnia jest pogodne i nie obserwuje Pani żadnych niepokojących objawów nie ma powodów do zmartwień. Twoje dziecko śpi w takiej pozycji codziennie. Oczywiście zaburzenia snu mogą wynikać z wielu rzeczy, jednak w tym przypadku najprawdopodobniej dziecku jest niewygodnie, za zimno, za ciepło itp.


Potem, jeszcze przez kilka miesięcy możesz zaobserwować tę reakcję podczas snu swojego dziecka. Umiejętność ssania utrzyma się aż do zakończenia karmienia piersią lub butelką (dorośli nie umieją tak ułożyć warg i języka jak ssące niemowlę). Witam moj 17mc syn podczas snu gdy spi na boku wygina mocno głowe do tyłu ? Witam jestem zaniepokojona zachowaniem mojego synka otóż od urodzenia synek wygina główkę do tyłu. Zapewne nie jest to problem,ale zastanawia mnie dziwna pozycja, jaką przybiera do spania moja córeczka- Oliwka bowiem odchyla strasznie głowe do tyłu śpiąc na boku, wygląda jak pałąk. Pozwolą choćby ocenić postępy dziecka.


Dlaczego dziecko wygina ręce do tyłu?

Przyglądaj się maleństwu. Gdy biąre ją na ręce widać jak ciągle raczki daje do tyłu. Mała jeszcze nie siada sama i nawet nie probóje. Pozatym bawi się i nie innych problemów. Jakie ćwiczenia codziennie ćwiczyć by bylo lepiej?


Czy normalne jest, że dziecko podczas noszenia prostuje się? Do specjalisty (i to jak najszybciej) należy się udać, jeśli podczas snu dziecko układa się w nietypowy sposób: wygina się ciągle w tę samą stronę lub do tyłu, a także ma spięte mięśni, które utrudniają przewijanie i ubieranie malucha. Maluszek z taką dynamiką ciała kwalifikuje się do natychmiastowej rehabilitacji tylko z powodu sposobu podnoszenia i noszenia. Ten sposób podnoszenia to pozostałość po beciku. Becik dawał ciału dziecka ramy dla ruchu.


Już nie ma żadnych przeszkó aby ciało Maluszka wyginało się nieraz ekstremalnie do tyłu. U miesięcznego dziecka powinno Cię zaniepokoić stałe odchylanie główki na bok lub do tyłu. Będziesz miała trudności z ubieraniem i rozbieraniem malucha, ponieważ możesz mieć problem ze zgięciem jego rączek i nóżek.


Niemowlę będzie się prężyć również podczas karmienia. Zanim przestaniemy jeść i spać po nocach, myśląc o skutkach wzmożonego czy obniżonego napięcia mięśniowego – bo maluch prężył się i płakał przy zakładaniu kaftanika lub rozluźnił się zbyt naszym zdaniem swobodnie podczas snu, poobserwujmy trochę własne dziecko. Poznajmy je, nauczmy się jego reakcji, tak jak ono ciągle. Mamy poważny problem i strasznie się boję żeby to nie było coś poważniejszego.


Synak nasz ma skończone tygodnie a praktycznie od początku stęka i jęczy podczas snu ale i nie tylko robiąc się przy tym czerwony, wydając przy tym dziwne dźwięki nie potrafię ich nazwać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty