Napięcie mięśniowe u niemowląt - czy to słuszna diagnoza? Niemowlę to istota emocjonalna w każdym calu, a jeśli dodamy do tego fakt, że i kontrola emocji jest niedojrzała - to. Niespokojne machanie rękami i nóżkami u niemowlęcia może oznaczać wiele dolegliwości.
Wśród nich znajdują się ból brzucha, kolka, wzdęcia. Bujanie się i wymachiwanie rączkami u dziecka Witam mam 9. Czasami dziecko wymachuje też rączkami i nóżkami oraz wygina plecy. W rezultacie maluchy wymachują.
Przecież noworodki mają całe mnóstwo niekontrolowanych odruchów. Machają rączkami i nóżkami, a nawet główką, jak się jej nie przytrzyma. Mnie za to niepokoiły drgania kończyn. Mojej małej często się trzęsła nóżka albo rączka, ale konsultowaliśmy z pediatrą, która stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Co do ilości i godzin snu podobnie jak Ty byłam załamana zwyczajami mojej córeczki,która jak była maleńka miała w nosie,ile i kiedy.
Wasze pociechy też tak robią bądź robiły? Machanie rączkami w chwilach podekscytowania czy złości jest naturalnym zachowaniem dzieci w tych wieku i samo w sobie nie jest niepokojącym objawem. To, że lubi tańczyć jest przejawem. Witam, moja miesięczna córeczka parę dni temu zaczęła wymachiwać lewą rączką a od wczoraj macha i lewą nóżką, robi to bardzo często np siedząc na kolanach u mnie albo przy karmieniu,leżeniu.
Czy któreś z waszych pociech też tak miało i czy oznacza to że coś się dzieje? Wymachiwanie rączkami i prostowanie nóg. Należy zmienić pozycję podczas karmienia, może pomóc delikatny masaż brzucha.
Ból – jeśli dziecko męczą gazy, płacz w takim wypadku jest nagły, między kolejnymi krzykami maluch wstrzymuje oddech (niekedy). Ciało dziecka jest usztywnione, napięte, maluch podnosi nóżki i wykrzywia buzię. U niemowląt wywołują ją najczęściej mleko i jego przetwory.
Niemowlę wierci się w łóżeczku, śpi niespokojnie, budzi się i zgrzyta zębami, a do tego ma zaczerwienioną pupę. Nie chce jeść, ma nudności i bóle brzucha – te objawy mogą wskazywać na obecności pasożytów, najczęściej owsików. Dysfunkcje napięcia mięśniowego u niemowląt. Po miesiącach ciąży i porodzie jesteśmy w domu i możemy już obserwować nasze dziecko dzień i noc.
Opieka nad wcześniakiem – higiena i szczepienia. Natomiast miesięczne niemowlę potrafi już utrzymywać kontakt wzrokowy z rodzicami, wymachiwać energicznie rączkami i nóżkami,. Czy Twoje maleństwo krzyczy, podkurcza nóżki? Jest duże prawdopodobieństwo, że to kolka. Nie martw się co drugie dziecko to przechodzi i tylko spokój może Ciebie uratować.
Na wstępie pragnę zdementować kolka to nie jest choroba, to dolegliwość. Pocieszające jest to, iż po jakimś czasie mija. Można zauważyć, ze niemowlę oczekuje na pewne rutynowe czynności – radośnie wymachuje rączkami, kopie. Dziecko staje się ciekawskie, uwielbia. Gwałtownie reaguje na ostre, głośne dźwięki – krzyczy, rozrzuca na bok rączki i nóżki (tzw. odruch Moro).
Uspokaja się dzięki dotknięciu – gdy jest brany na ręce, głaskany, przytulany. Rączki i nóżki noworodka są pulchne, pokryte fałdkami tłuszczu, zgięte we wszystkich stawach. Oddycha również energicznie i szybko: do razy na minutę.
Jego oddechy są nieregularne i płytkie, a krótkie okresy bezdechów są całkowicie normalne w tym okresie. Pleśniawki u niemowląt – dlaczego tak często pojawiają się u maluchów? Pomyśl, co może jeszcze się zdarzyć, jeśli fryzjer lub fryzjerka nie potrafią zapanować nad małym dzieckiem? Przygotowania – ciąg dalszy.
Maly jest marudny, nie może zasnąć, postękuje, wierci się i wymachuje rączkami i nóżkami. Wygina się, ale tak jakby szukał piersi. Zażółceniu mogą ulec także białka oczu noworodka. Turlanie się, przekręcanie, wierzganie nóżkami i rączkami to świetne sposoby rozwoju słabych mięśni niemowląt, które przydadzą się podczas nauki siadania i chodzenia. Systematyczne odwracanie się od mamy, która chce zmienić pampersa jest formą zabawy połączonej z ćwiczeniem.
Rozróżnia intonację głosu, a na jego buzi pojawia się piękny, pełny uśmiech. Maluch oprócz swoich rączek zaczyna już poznawać własne ciało, dotyka rączkami główki i wie że ma nóżki. Niemowlę zwykle rozluźnia się w wodzie, radośnie wymachuje rączkami i nóżkami, zwłaszcza wtedy, gdy po wysuszeniu pozwolisz mu poleżeć chwilę bez ubranka.
Coraz lepiej chwyta zabawki, a. Kąpiel to nie tylko toaleta, ale także sposobność do wspólnej zabawy rodziców z maluchem. Warto wprowadzić zwyczaj, że codzienna wieczorna kąpiel jest domeną taty!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.