Pochwa, inaczej nazywana waginą, jest elementem układu rozrodczego kobiety. Oprócz funkcji związanej z prokreacją, pochwa stanowi także kluczowy obszar odczuwania przyjemności seksualnej przez kobiety. Mimo że anatomiczna budowa pochwy wygląda u wszystkich kobiet w ten sam sposób, jej wygląd oraz rozmiary u różnych kobiet mogą się różnić. Nasza codzienna aktywność może osłabić prawidłową mikroflorę pochwy. Właściwa higiena pozwala odpowiednio zadbać o miejsca intymne.
Szczególnie przydatne mogą okazać się w tej kwestii probiotyki ginekologiczne. Jeśli chodzisz na basen, przed kąpielą załóż tampon, a natychmiast po jej zakończeniu wyjmij go i podmyj się płynem do higieny intymnej. Higiena intymna: zasada 6. Nie rób irygacji pochwy. Są one zabójcze dla bakterii kwasu mlekowego, który chroni cię przed drobnoustrojami. Prawidłowa higiena intymna powinna polegać na oczyszczaniu zewnętrznej części pochwy.
Chodzi wyłącznie o wargi sromowe. Zadbaj o to, by woda nie była zbyt gorąca i nie używaj do tego zwykłego mydła (to, którym myjesz dłonie ma zbyt wysokie pH). Warto sięgnąć po specjalistyczny płyn do higieny intymnej.
Należy pamiętać, że zbyt rzadkie lub przesadnie częste podmywanie się jest szkodliwe. Mycie strefy intymnej w niewłaściwy sposób narusza naturalną florę pochwy, zmieniając jej. Grzyby i bakterie najszybciej mnożą się latem, w wysokiej temperaturze i wilgotnym środowisku. Aby uniknąć infekcji i grzybicy pochwy, pamiętaj o kilku ważnych zasadach.
O higienę pochwy nie wolno dbać w przesadny sposób. Należy unikać irygacji pochwy, aby nie wypłukiwać naturalnej flory. Czy wiesz jak prawidłowo dbać o higienę miejsc intymnych? Sprawdź jakie są podstawowe zasady prawidłowej higieny okolic intymnych.
Witam, obecnie leżę się na stan zapalny pochwy. Infekcje wracają od roku. Lekarka kazała mi się myć mydłem oliwkowym. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja miejsc intymnych. Musisz pamietać nie tylko o myciu się, ale również o odpowiedniej bieliźnie, czy nawet papierze toaletowym.
Suchość pochwy to przykra dolegliwość, o której kobiety czasem nie mówią nawet swojemu ginekologowi. Jednak nieleczona, choroba wywołuje niechęć do seksu i pogarsza komfort życia. Jednym z istotnych elementów podczas kuracji jest odpowiednia higiena intymna.
Grzybica pochwy a gąbki i kolorowe płyny, czyli higiena okolic intymnych. Obecnie minął prawie rok odkąd tak robię i żel do higieny nie ma wstępu do mojej łazienki! Po infekcjach nie ma ani śladu, przez cały ten czas żadnego, pieczenia, swędzenia, wycieków. Przy konsultacji ginekologicznej zawsze pytam lekarza czy nie ma zapalenia albo podrażnienia i zawsze słyszę, że środowisko w pochwie jest idealne. Istnieje kilka zasad dotyczących higieny intymnej, których przestrzeganie pozwoli cieszyć się zdrowiem i świeżością.
Na przyczyny i objawy infekcji intymnych. Tabletki dopochwowe, które poprzez przywrócenie lub utrzymanie fizjologicznego pH pochwy stwarzają warunki hamujące rozwój bakterii odpowiedzialnych za wystąpienie bakteryjnego zapalenia pochwy oraz drożdżaków z rodzaju Candida. Niekorzystna jest również zbyt intensywna higiena, która może doprowadzić do wypłukiwania dobroczynnych bakterii. Przebieg badania czystości pochwy.
Kobieta, która przygotowuje się do badania rozmazu mikrobiologicznego z pochwy powinna zrezygnować z płukania pochwy i stosowania leków dopochwowych na kilka dni przed badaniem. W przebiegu zanikowego zapalenia pochwy (atrofia pochwy) nabłonek jej ścian staje się wyjątkowo cienki. Przyczyną jest tu niskie stężenie estrogenu, co ma miejsce w okresie menopauzy czy karmienia piersią.
Objawy zanikowego zapalenia to np. Kandydoza pochwy często ma charakter nawracający i przewlekły, a wiele kobiet jest na nią szczególnie podatnych. Nieleczona może wywołać zapalenie pochwy, jajników, jajowodów czy macicy, a w skrajnych przypadkach bezpłodność. Domowe sposoby na grzybicę pochwy. By dbać o zdrowie i ułatwić sobie prowadzenia obserwacji objawów płodności, warto przestrzegać kilku praktycznych zasad.
Oto jak powinnaś dbać o higienę swojej pochwy, aby utrzymać ją szczęśliwą, zdrową i świeżą. Wagina posiada świetną umiejętność dbania o siebie i zdolność do oczyszczania się, mówi ginekolog Jessica Shepherd. Zasadami prawidłowego dbania o siebie powinny kierować się wszystkie kobiety, a w szczególności, te które posiadają skłonność do nawracających infekcji. Płaszcz ochronny pochwy składa się ze śluzu, bakterii, złuszczonych komórek nabłonka i pałeczek Doederleina (produkują kwas mlekowy). We wnętrzu pochwy znajduję się wiele bakterii, jednak jest to wyjątkowo korzystne.
Problem pojawia się wtedy, gdy równowaga zostaje zachwiana i zmienia się prawidłowe pH pochwy, które naturalnie ma odczyn kwaśny.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.