piątek, 29 marca 2019

Czy do aparatu trzeba wyrywać zęby

Czy trzeba wyrywać zęby do aparatu? Niekiedy rzeczywiście jest to konieczne, jeśli ząb nie można już zaleczyć, ponieważ ma zbyt duże ubytki. Inną okolicznością uzasadniającą wyrywanie często zdrowych zębów jest to, że nie mieszczą się one w szczęce pacjenta i powodują krzywienie innych zębów. Czy do aparatu ortodontycznego stałego trzeba wyrwać zęby ? I nie rozumiem czy trzeba wyrywać mleczaki jak ktoś jeszcze ma czy wyrywa się stałe i czy one odrastają ? Czy przed założeniem aparatu ortodontycznego wyrywa się zęby ?

Będę miała zakładany aparat ortodontyczny za około miesiące. Strasznie się boję, że będzie bolało, ale wiem że warto. Tylko przeczytałam w internecie że przed każdym zakładaniem aparatu trzeba wyrwać któreś zęby. Na konsultację do ortodonty możesz pójść zawsze, ale w przypadku założenia aparatu tak czy inaczej trzeba będzie wyleczyć najpierw wszystkie zęby u dentysty.


Kwestię decyzji dotyczącej usuwania ósemek (czy jakichkolwiek innych zębów) zdecydowanie warto pozostawić swojemu ortodoncie. Edytor zaawansowany Opublikuj. Re: czy zawsze trzeba wyrywać zęby?


Starsznie sie boje czy nie pogorszy to jego przednich zębów. Bardzo często założenie stałego aparatu ortodontycznego jest poprzedzone sanacją i higienizacją jamy ustnej.

W praktyce oznacza to, iż stomatolog najpierw leczy wszystkie chore zęby, a dopiero potem zakłada aparat. Czy pod aparat stały ZAWSZE trzeba usunąć ósemki? Po zdjeciu aparatu miałam jeszcze. Aparaty czy to zewnętrzne, czy wewnętrzne średnio trzeba nosić roku.


I niczego nie można tu przyśpieszyć, bo zastosowanie zbyt dużej siły przesuwającej zęby albo zbyt częste wymienianie elementów pracujących aparatu może doprowadzić do uszkodzenia zębów. Ale wszystko zależy od wady zgryzu i wieku pacjenta. Służą one do rozdrabniania i połykania pokarmów. W wielu przypadkach kojarzone są one z silnym bólem, wizytami u stomatologa a nawet zabiegami chirurgicznymi.


Czy naprawdę trzeba wyrywać zęby? Pytanie do zadrutowanych (lub już nie) dziewczyn, które do założenia aparatu musiały wyrwać kilka zębów - pewnie cztery Po jakim czasie zaczęły się Wam zamykać szpary po wyrwanych zębach? Minął już rok od założenia aparatu a ja nadal mam szpary - przynajmniej w dolnej szczęce, w. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki: Czy wyrywanie zębów jest bolesne?


Konrad Rutkowski Czym mogłabym zastąpić górne zęby? Awantura o zęby mądrości – usuwać czy zostawiać? Jak wiemy, zęby leczone kanałowo są słabsze od zdrowych, dlatego pani doktor słusznie je wybrała.


Alternatywą jest operacja wysunięcia żuchwy. Istnieją również przypadki, gdy leczenie takiej wady odbywa się bez wyrywania zębów.

Często są to jednak kompromisy, ponieważ dolne siekacze muszą być mocno wychylone do przodu. Czy Ósemki Do Założenia Aparatu Trzeba Usunąć? Witam, planuję założenie aparatu ortodontycznego (lata), czy w przypadku kiedy zęby są ciasno osadzone i brakuje miejsca, konieczne jest usunięcie wszystkich ósemek osadzonych jeszcze w dziąsłach? Czy takie ósemki mogą powtórnie skrzywić zęby po zdjęciu aparatu. Do ekstrakcji ósemek dochodzi również ze wskazań ortodontycznych.


Wyrzynające się zęby mądrości mogą bowiem przesuwać pozostałe zęby w szczęce i powodować wady zgryzu, np. Zdarza się również, że ósemka rośnie krzywo lub wrasta w policzek, powodując stan zapalny okolicznych tkanek miękkich. Trzecie zęby trzonowe wyrastają jako ostatnie, zwykle między 17.


Ich nazwa – zęby mądrości – wywodzi się. Twój dentysta sprawdzi, czy nic się nie dzieje i czy zęby się nie przesuwają. Niestety, zęby mają tendencję do wracania na swoje dawne miejsce.


Dlatego tak ważne jest noszenie aparatu retencyjnego, czyli wyjmowanego. Tego typu aparat utrwali efekty po zdjęciu stałego. Najczęściej pojawiają się jako ostatnie zęby, gdy w szczęce brakuje już miejsca. Zęby mądrości, zwane też ósemkami, wyrastają zazwyczaj pomiędzy a 25. Jak pielęgnować ósemki i kiedy należy je usunąć?


Planując usunięcia zębów trzeba myśleć nie tylko o rozwiązaniu lokalnego zaburzenia dotyczącego paru zębów, ale o całym zgryzie, dbając o symetrię łuków zębowych. Dlatego usunięcie jednego zęba, często pociąga za sobą konieczność wyrównawczego usunięcia w szczęce przeciwstawnej lub po drugiej stronie łuku zębowego. Zęby te pojawiają się jako ostatnie i bardzo często zwyczajnie brakuje już dla nich miejsca w szczęce lub jest go niewiele.


Wtedy może dochodzić do nieprawidłowości w ich wyrastaniu i jedynym rozwiązaniem tego problemu może być operacja. Co ciekawe, nie u każdego człowieka. W rezultacie rok mi już leci, a zęby są wciąż krzywe.


Powiedziała, że jeżeli już musi być tak dokładnie to wyrwie mi ósemki-ale dopiero po zdjęciu aparatu. Nigdy nie słyszałam o wyrywaniu zębów po leczeniu, zawsze słyszę, że ortodonci wyrywają zęby, ale przed leczeniem. Czy mi się zęby przez to znowu nie rozejdą?


Przed wyrwaniem zęba pacjenta trzeba znieczulić i odpowiednio ułożyć. W czasie usuwania zębów górnych, pacjent znajduje się w pozycji siedzącej, z odchyloną do tyłu głową. Przy usuwaniu zębów dolnych żuchwa powinna być ułożona równolegle do podłogi.


Lekarz natomiast stoi zwykle za pacjentem lub po jego prawej stronie. O konieczności założenia aparatu na zęby decyduje lekarz ortodonta. W przypadku dzieci, pierwszą wizytę u ortodonty, w celu kontroli, warto odbyć w okolicach roku życia. Mam troszkę problem z trzeba krzywymi zębami , ale czy to powód do zakładania aparatu ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty