Wyjmuj protezę na noc, na co najmniej 6-godzin. Użytkowanie protezy przez cały czas może powodować stany zapalne błony śluzowej. Przechowuj protezę w suchym, szczelnym pojemniku.
Trzymanie w szklance z wodą sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii, które trudno całkowicie usunąć podczas mycia, bo akryl jest tworzywem porowatym. Jeśli nosicie protezę, to zapewne dbacie o nią w prawdziwie tradycyjny i staropolski sposób, czyli na noc wrzucacie szczękę do szklanki z wodą, a myjecie ją tylko od czasu do czasu, albo podczas normalnego szczotkowania zębów. Co mnie uderza, to to, że osoby majętne, obnoszące się swoim bogactwem, mają w większości przypadków totalny syf w ustach.
Pal sześć brak uzębienia i brak totalnej higieny jamy ustnej. Tagi: czym umyć protezę, dezynfekcja protez, grzybica jamy ustnej od noszenia protezy, jak czyścić protezę, jak długo trzeba myć protezę, kamień nazębny na protezie, myjka do protez zębowych, nieświeży oddech od noszenia protezy, odkażanie protez, płytka nazębna na protezie, preparaty do protez, proteza z akrylu, protezy zębowe. W przypadku używania protezy zębowej konieczna jest zarówno higiena protezy, jak i dziąseł.
Zaleca się mycie protezy zębowej po każdym większym posiłku. Chodzi również o dotarcie do wewnętrznej części protezy. Tabletki do czyszczenia protez. Portal medyczny przeznaczony dla lekarzy stomatologów oraz pacjentów i ich rodzin.
Po pierwsze dajmy protezie odpocząć. Nie należy nosić jej cały czas, ponieważ może to doprowadzić do stanów zapalnych.
Najlepiej wyjmować ją na noc, na około 6-godzin. Drugą zasadą jest oczywiście regularne szczotkowanie zębów. Zęby należy myć minimum dwa razy dziennie, niezależnie od stanu uzębienia czy protezy. Czyszcząc protezę zębową pastą, należy myć ją przynajmniej przez minuty. Zalecane są delikatne i okrężne ruchy wymiatające.
Pasty mają delikatne właściwości ścierające, nie ma więc potrzeby, by zbyt mocno przyciskać szczoteczkę. Skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem bakterii i grzybów gromadzących się na protezie zapewniają również specjalistyczne tabletki do czyszczenia protez zębowych, takie jak Corega Podwójna Siła. W zastępstwie możemy użyć szczoteczki do mycia rąk lub zwykłej szczoteczki do zębów z miękkim włosiem.
Jeżeli nie mamy pod ręką szczoteczki przemywamy powierzchnie protezy bieżącą lekko ciepłą wodą. Do czyszczenia powierzchni protezy najlepiej stosować płyn do mycia naczyń lub zwykle mydło na zmianę z pastą do zębów. Użytkownicy sztucznych zębów powinni wiedzieć na czym polega pielęgnacja i czyszczenie protezy oraz usuwanie kamienia nazębnego.
Domowe sposoby dotyczące konserwacji uzupełnienia protetycznego dotyczą stosowania m. Niebagatelne znaczenie odgrywa także specjalistyczna szczoteczka do protez i inne środki czyszczące, dostępne np. Jeśli zalalibyśmy protezę na cała noc wodą, namnożyłyby się bakterie i grzyby, które mogłyby wywołać infekcję w jamie ustnej. Aby tego uniknąć, możemy protezę odkażać np. Potem opłukujemy ją letnią wodą i wkładamy do pojemniczka.
Na protezie, tak jak na naturalnych zębach, mogą po pewnym czasie pojawić się przebarwienia. Oprócz codziennego mycia protezy należy ją raz w roku zanieść do protetyka, który dokładnie ją wyczyści.
Należy również pamiętać o tym, by myć wszystko to, co pod protezą. Tego rodzaju protezą są np. Jak dbać o protezę zębową? Założenie protezy nie jest powodem do tego, aby przestać myć zęby, czy dbać o higienę jamy ustnej.
Osoby użytkujące protezę stomatologiczną muszą dbać o nią jak o własne zęby. Sztuczne zęby powinny być utrzymywane w jak najlepszej czystości aby zapobiec chorobom dziąseł, bakteryjnym albo grzybiczym zakażeniom. Proteza również wymaga odpowiedniej.
Na ogół zaleca się czyścić protezy razy dziennie oraz po każdym posiłku. W przypadku utraty kolejnego zęba naturalnego u pacjenta możliwe jest dostawienie sztucznego do protezy akronowej, co wiąże się z kosztem około 80–1zł. Przy okazji mycia ząbków, myję też nylonka pastą do zębów.
Zapewne problem z zasyfioną protezą wynika z niedopolerowania części podniebiennej = w górnych protezach nylonowych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.