Wybielanie zębów martwych zazwyczaj musi być powtarzane. Po zabiegu stomatologicznym wybielania martwych zębów należy stosować się do zaleceń specjalisty. Warto także pamiętać, że każdy pacjent inaczej reaguje na leczenie, dlatego efekty końcowe mogą się znacznie różnić.
Częstym powodem przebarwień w przednim odcinku łuku zębowego są zęby martwe. Mechanizm powstawania przebarwień w zębach martwych jest zupełnie inny niż w przypadku zębów żywych i wymaga też zastosowania innych metod wybielania. Mianem zęba martwego potocznie określa się ząb, w którym doszło do obumarcia miazgi.
Niestety ząb martwy – nawet po leczeniu – z biegiem czasu zmienia swój kolor, staje się siny i wygląda nieestetycznie. Zęby martwe, nawet po leczeniu, z biegiem czasu zmieniają swój kolor, stają się sine, a przy tym mogą wyglądać nieestetycznie. Szansą na przywrócenie ładnego koloru jest profesjonalne wybielanie zęba martwego, przeprowadzone w gabinecie dentystycznym. Powszechnie w użyciu stosuje się wodę destylowaną. Wybielony martwy ząb potrzebuje zwykle już nieznacznych poprawek, takich jak wymiany starych wypełnień, zamknięcia otworu po trepanacji i ewentualnej korekty kształtu materiałem kompozytowym.
Od tej pory pacjent może cieszyć się nieskrępowanym uśmiechem. Jak wybiela się martwe zęby? Przed rozpoczęciem wybielania martwego zęba należy wykonać zdjęcie RTG, aby stomatolog mógł określić czy leczenie kanałowe przyniosło efekt i czy wybielanie jest możliwe.
Kolejnym krokiem jest otwarcie korony, gdzie zostaje umieszczony specjalny środek wybielający.
W przypadku zębów martwych oraz zębów z bardzo dużymi przebarwieniami warto natomiast rozważyć założenie koron porcelanowych lub licówek, nierzadko zapewniających lepszy efekt niż wybielanie. Licówki to cieniutkie, porcelanowe płytki, które przykleja się na przedniej powierzchni zębów. Sprawdź nasze PAKIETY i umów się na wizytę! Doceniane jest zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Szanowni Państwo, wypełniając obowiązek informacyjny wynikający z przepisów RODO, a także pragnąc zapewnić Państwu stały dostęp do informacji o oferowanych przez naszą firmę produktach, przesyłamy poniżej – zgodnie z art.
Początkowo wybielany ząb jest nieco jaśniejszy od sąsiednich zębów, jednak w ciągu kilku- kilkunastu dni dochodzi do lekkiego ściemnienia barwy i dopasowania się koloru do barwy sąsiadujących zębów. Metody wybielania zębów martwych. Zazwyczaj wybielanie zębów bezmiazgowych, czyli martwych, odbywa się poprzez umieszczenie specjalnych preparatów wybielających wewnątrz komory zęba. Najpopularniejsze są dwie podstawowe metody. Jeśli chcemy wybielić wszystkie zęby, konieczne jest początkowo wybielenie zęba martwego a następnie pozostałych.
Przed zabiegiem wykonywane są zdjęcia radiologiczne w celu oceny przeprowadzonego leczenia kanałowego oraz jego szczelności. Martwe zęby mogą być przyczyną przebarwień na przednim łuku zębowym. Są to przebarwienia o zupełnie innej naturze niż te występujące na żywych zębach i wymagają odmiennych sposobów wybielania. Zęby wybielane w ten sposób muszą być poddane wcześniejszej ocenie przez lekarza. Najczęściej stosowaną techniką jest metoda wewnętrzna „walking bleach” tzw.
Jest wiele metod wybielania zębów, ale nie wszystkie przynoszą zamierzony efekt. Posłuchajcie naszego eksperta stomatologa Iwony Gnach-Olejniczak z Unident Union Dental Spa. Szybko wybiela zęby, usuwa przebarwienia, które znajdują się w głębi struktury zęba.
W ciągu zabiegu nakłada się trzykrotnie żel wybielający z utleniaczem. Zęby, które uległy przebarwieniu po przeprowadzonym leczeniu kanałowym, a także te, które zmieniły kolor po urazie również można skutecznie wybielić. Zazwyczaj do przebarwień takich zębów dochodzi, gdy do zębiny martwej miazgi zęba przenikają barwniki krwi oraz materiału, wypełniającego kanał. Z upływem czasu zęby martwe zaczynają wyglądać nieestetycznie i wyraźnie odróżniać się od innych barwą.
Ciemnieją, stają się sine, a tym samym odbierają naturalnemu uśmiechowi jego walory i powodują dyskomfort u pacjentów. Dedykowana jest zębom, które były leczone endodontycznie i zmieniły swoją barwę. Trzeba wiedzieć, że leczenie kanałowe jest jedną z najbardziej inwazyjnych metod leczenia w stomatologii. Usuwa, bowiem wszystkie mezynchymalne tkanki z. Kolor zębów można poprawić stosując różne metody takie jak: specjalistyczne czyszczenie polegające na zdjęciu kamienia nazębnego oraz polerowaniu mającemu na celu usunięcie plamek i kamienia, wewnętrzne wybielanie martwych zębów, zewnętrzne wybielanie żywych zębów, mikroabrazja szkliwa przy użyciu środków ściernych i. Ocenia ilość i jakość zachowanej tkanki, ponieważ najważniejsze jest to, by proces wybielania nie osłabił zęba. Zdarza się, że po kilku latach od zakończenia leczenia kanałowego martwe zęby zmieniają kolor.
Jeśli jest to widoczne, to można podczas kilku wizyt przywrócić pierwotny kolor zęba. Czasami wymaga to ponownego uszczelnienia kanału przed zabiegiem wybielania. Aby to zrobić stomatolog musi najpierw usunąć materiał wypełniający, a następnie w ciągu cyklu wizyt wkład wybielający jest wymieniany, aż do uzyskania pożądanego efektu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.