To takie małe gumeczki, które mają za zadanie przygotować nasze trzonowce do noszenia aparatu, bo to właśnie na nich będzie się opierała cała konstrukcja. Nie u wszystkich ten zabieg jest konieczny. W następnym artykule skupię się na chwili założenia aparatu ortodontycznego – ja przed swoją byłam bardzo zdenerwowana.
Przed założeniem aparatu ortodontycznego warto wiedzieć, ile kosztuje leczenie oraz jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Aparat ortodontyczny – cena. Warto wiedzieć, że finansowane są jedynie aparaty ortodontyczne ruchome.
Okres leczenia z zastosowaniem aparatu ortodontycznego uzależniony jest od wielu czynników, między innymi rodzaju aparatu stałego oraz od stopnia skrzywienia zębów czy wady zgryzu. Podczas konsultacji w gabinecie ortodontycznym lekarz oszacuje, ile potrwa leczenie. Czy należy usunąć ósemki przed założeniem aparatu ortodontycznego ? Witam, mam stłoczone przednie dolne zęby i chciałbym założyć aparat ortodontyczny, a skoro mam stłoczenie to zapewne przez ósemki i mam pytanie czy w razie konieczności musiałbym usuwać ósemki, czy mógłbym usunąć jedną szóstkę, ponieważ już nie mam 3. Ba - zawsze polecamy wizytę kontrolną u dentysty i wyleczenie zębów, niezależnie od leczenia ortodontycznego :). Tak się składa, że przed założeniem aparatu bezwzględnie wszystko trzeba wyleczyć od A do Z, dlatego przy okazji leczenia ortodontycznego pacjenci przypominają sobie o istnieniu dentysty ;). Sam koszt aparatu ortodontycznego uzależniony jest od wielu czynników takich jak rodzaj aparatu (stały czy ruchomy), a w przypadku aparatu stałego czy jest to aparat metalowy czy.
Lakierowanie zębów przed założeniem aparatu – odpowiada Lek. Podstawą planowania leczenia ortodontycznego jest konsultacja połączona z precyzyjną diagnostyką. Najlepiej najpierw zgłosić się na konsultację do ortodonty, żeby wiedzieć, czy nie planuje on usuwać żadnych zębów, a dopiero potem zacząć leczenia. Można tego dokonać przy użyciu odpowiedniego aparatu ortodontycznego.
Jeżeli rozważasz umówienie się do ortodonty dowiedz się, jak krok po kroku wygląda procedura zakładania aparatu. Aby leczenie ortodontyczne przyniosło oczekiwane rezultaty, lekarz musi opracować jego ścieżkę. Leczenie ortodontyczne przed założeniem aparatu.
Czy można założyć aparat ortodontyczny, jeśli ma się martwe zęby? Prawidłowo przeleczone endodontycznie martwe zęby nie są przeciwwskazaniem do leczenia aparatem stałym. W przypadku natomiast gdy na zdjęciu pantomograficznym zdiagnozuję martwy ale niepoprawnie przeleczony ząb, sugeruję jego wyleczenie przed założeniem aparatu. CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED ZAŁOŻENIEM APARATU ORTODONTYCZNEGO Jestem już na półmetku mojej przygody z aparatem na zębach i myślę, że to właściwy moment, żeby zebrać przynajmniej część pytań, które dostaję na ten temat. Sama przed udaniem się do ortodonty przekopywałam internet w poszukiwaniu odpowiedzi, porad i różnych.
Jedna z najczęstszych wątpliwości przed założeniem aparatu brzmi „czy usuwać zdrowe zęby”, jeśli zaleci tak ortodonta. Jest to trudna decyzja, niemniej często podjęcie się ich usunięcia może uchronić nas przed niepożądanymi efektami leczenia. Czekamy również na Twoją historię i opis doświadczeń!
Jedyną trudnością w tym zakresie może być skorelowanie wizyty u ortodonty i stomatologa, ponieważ w pewnych przypadkach zachodzi konieczność wyciągnięcia łuku ortodontycznego przed przystąpieniem do leczenia stomatologicznego. Czy przed założeniem aparatu ortodontycznego wyrywa się zęby ? Będę miała zakładany aparat ortodontyczny za około miesiące. Strasznie się boję, że będzie bolało, ale wiem że warto. Tylko przeczytałam w internecie że przed każdym zakładaniem aparatu trzeba wyrwać któreś zęby.
Jeden łuk aparatu lingwalnego to wydatek około tysięcy złotych. Skuteczność działania aparatu zależy od wieku. Niestety, choć sam proces zakładania aparatu ortodontycznego nie jest zbyt czasochłonny, to samo przygotowanie się do niego może już nam zająć dłuższy okres. Jest to spowodowane koniecznością wyleczenia wszystkich zębów, zrobienia prześwietleń czy specjalnych odlewów. Zawsze znalazł się powó żeby odwlec tę decyzję - osiemnastka, studniówka, wesele, egzaminy.
Zawsze coś stawało na przeszkodzie, a tak naprawdę sama sobie to wmawiałam, bo podświadomie nie chciałam mieć. Ja przed założeniem aparatu byłem na przeglądzie czy nie mam ubytków i żadnej próchnicy. Na szczęście stomatolog powiedziała , że nie mam czego się obawiać i spokojnie mogę iść do ortodonty.
Muszę dodać, że przed założeniem aparatu zostałam skierowana również do dentysty, by wyrwać jednego (zdrowego) zęba, ponieważ nie było dla niego miejsca. Należało również wyleczyć wszystkie chore zęby, gdyż w trakcie leczenia ortodontycznego zepsute zęby to spory problem. Ortodonta powinien najpierw wskazać innemu specjaliście sposób odbudowy poszczególnych zębów, wtedy nie będziesz musiała powtarzać leczenia. Najlepiej trafić do stomatologa interdyscyplinarnego, który samodzielnie przygotuje uzębienie do założenia aparatu, a potem przeprowadzi leczenie ortodontyczne.
Starannie wybierz stomatologa. Pacjenci jeszcze przed założeniem aparatu ortodontycznego powinni doskonalić umiejętność dbania o higienę jamy ustnej. W trakcie leczenia przydatne mogą okazać się specjalne szczoteczki do aparatów ortodontycznych oraz zastosowanie roztworów płuczących do jamy ustnej. Nie wolno zapominać o regularnych wizytach kontrolnych u.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.