czwartek, 1 marca 2018

Aparat ortodontyczny rodzaje

Aparat ortodontyczny - rodzaje. Obecnie na rynku jest dostępnych bardzo dużo rodzajów aparatów ortodontycznych, jednak wciąż obowiązuje najprostszy podział na: aparat ortodontyczny ruchomy – typ aparatu, który można samodzielnie zdejmować. Jest polecany dzieciom między 4. To możliwe – dzięki Invisalign!


Proste zęby bez widocznego aparatu ortodontycznego? Przeźroczysty aparat ortodontyczny to rozwiązanie dla najbardziej wymagających osób, które chcą cieszyć się nienagannym uśmiechem bez rezygnacji z dotychczasowego stylu życia.

Od najmłodszych lat dzieci odwiedzają przychodnie ortodontyczne, nie tylko ze względów estetycznych, ale też na podstawie wskazań medycznych. Zestaw dla pacjentów z aparatami stałymi, zawiera: trzy rodzaje szczoteczek, wosk, nitka stomatologiczna, lusterko stomatologiczne. Pierwsza pomoc - kłopoty z aparatem.


Proste, zdrowe zęby, to nie tylko kwestia urody. Krzywy zgryz może narażać nas na szereg poważnych dolegliwości jamy ustnej. Sprawia on, że trudno jest dokładnie umyć wszystkie jej zakamarki, przez co staje się ona naturalnym środowiskiem do rozwoju zarazków i bakterii. Kiedy dziecko powinno nosić aparat na zęby?


Jaki aparat ortodontyczny zastosować? Który aparat jest najlepszy ?

Cena aparatu ortodontycznego - rodzaje. Proces leczenia wad zgryzu jest prostszy u dzieci niż u dorosłych. Od wieku zależeć będzie też dfinalnie ile kosztuje aparat na zęby. Przy odpowiedniej aktywacji przez lekarza ortodontę, wywołuje siły, które oddziałują na zęby i kości powodując ich odpowiednie przesuwanie się. Dzięki aparatom ortodontycznym można skorygować wady zgryzu i tzw.


Wskazaniem do stosowania aparatów ortodontycznych (stałych lub ruchomych) są m. Dzięki leczeniu u ortodonty i doborowi odpowiedniego rodzaju aparatu polepsza się komfort życia pacjenta, w tym walor estetyczny (proste zęby). Rodzaj aparatu ortodontycznego zalecanego pacjentom z wadami zgryzu zależy od wielu czynników: typu wady zgryzu, wieku pacjenta, jego chęci współpracy oraz ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej. Co do zasady, aparaty ortodontyczne dzieli się jednak na ruchome i stałe. Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny?


Noszenie aparatu jest główną częścią procesu leczenia ortodontycznego. Jego efekt, czyli poprawa funkcji i całkowite wyleczenie z wady zgryzu, umożliwia zachowanie w zdrowiu zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych, jak również dobrego samopoczucia (komfortu jamy ustnej) przez wiele lat. Pomaga też w niwelowaniu niektórych wad. Dzisiejsza ortodoncja rozwinięta jest na tyle, że pozwala na skorygowanie zgryzu w każdym wieku.


Oczywiście podstawą w podjęciu decyzji o założeniu aparatu ortodontycznego jest wizyta u ortodonty, skonsultowanie stanu. Pozwala przemieścić nieprawidłowo ustawione zęby na ich właściwe miejsce. Wśród aparatów ortodontycznych wyróżnia się dwa główne typy – ruchomy oraz stały. Ruchomy aparat ortodontyczny jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci.


Składa się on akrylowej płytki, drutów oraz klamer.

Może zawierać również takie elementy, jak śruba czy sprężyna. Stałe aparaty ortodontyczne to konstrukcje, które jak sama nazwa wskazuje, mocowane są do zębów na stałe. W podstawowej postaci składają się one najczęściej z tak zwanych zamków przyklejanych do zębów za pomocą specjalnych klejów silikonowych oraz drucianego łuku, którego. Wszyscy marzymy o pięknym i zdrowym uśmiechu, który zachwyci każdego. Rodzaje aparatów ortodontycznych stałych.


Niestety niekiedy, możemy zauważyć u siebie wady zgryzu, które śmiertelnie nam przeszkadzają i jedynym sposobem na spełnienie naszego snu o pięknych zębach jest aparat ortodontyczny. Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych? Nowoczesna ortodoncja oferuje pacjentom wiele modeli aparatów ortodontycznych, mniej lub bardziej widocznych.


Mocuje się go specjalnym klejem, który chroni szkliwo zębów. Pacjent z takim aparatem musi pamiętać o regularnym odwiedzaniu ortodonty, który w miarę potrzeby reguluje aparat. Jak dbać o aparat ortodontyczny? Dzięki temu zminimalizujemy wpływ bakterii na nasze zęby.


Retencja w leczeniu ortodontycznym jest koniecznością – zęby mają tendencję do powrotu do wcześniejszego, niewłaściwego ustawienia. Istnieją aparaty ruchome oraz stałe. Stosuje się je odpowiednio do wady pacjenta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty