środa, 14 marca 2018

Niemowlę pręży się i stęka

Nie wiem co to może być, czy jakieś gazy, wzdęcia moga sie tak objawiać? Zastanawiam się co na to? Może espumisan dla dzieci podawany kilka razy dziennie.


Jeżeli pomasuje mu się brzuszek i ono się załatwi, jest spokój minut i znowu to samo. Dostaje espumisan ale to chyba nie pomaga.

Mamy poważny problem i strasznie się boję żeby to nie było coś poważniejszego. Synak nasz ma skończone tygodnie a praktycznie od początku stęka i jęczy podczas snu ale i nie tylko robiąc się przy tym czerwony, wydając przy tym dziwne dźwięki nie potrafię ich nazwać. Staram się masować jej brzuszek (który jest miękki, a twardy robi się w momencie jak Julka się pręży) i po masażu zaczynają odchodzć jej gazy, ale kupci nadal nie ma.


Podawałam jej herbatkę rumiankową, a od dni podaję jej Plantex. Dziś widze, że łatwiej odchodzą jej gazy, ale pręży się nadal i stęka bardzo. Antosia i martwię się bo od jakiś paru tyg.


Widać ze maluszka coś męczy,wybudza go ze snu co pare minut.

Po zaleceniach pediatry podaję mu espumisan i protectis ale nic nie pomaga. Od dwóch dni dokarmiam go mlekiem bebilon bo wydaje mi się ze mały nie najada się. Pręży się, stęka i cierpi, a ty nie wiesz co robić. Witam, mam pytanie i prośbę o informacje czy Wasze Maleństwa też przechodziły to i jakie macie sposoby i rady Moja córka ma tyg.


Dziś synek kończy tygodni i prawie wcale nie śpi w dzień. Rany, jak on się męczy, napina, pręży, cały czerwieniu na twarzy…Kiedy uda mu się zasnąć po chwili znów wybudzają go gazy i tak wkoło macieju. Prężenie się i stękanie niemowlaka ~an. Witam Moj synek ma poltora miesiaca. Od urodzenia bardzo sie prezy i steka , co przeszkadza mu w spokojnym spaniu.


Przez ostatnie tygodnie bylismy w szpitalu gdyz zarazono go przy porodzie bakteria enterococ. Bywa, że na skutek pewnych czynników, jak komplikacje w czasie porodu, nieprawidłowo funkcjonują u dziecka mechanizmy nerwowe sterujące napięciem jego mięśni. Wzmożone napięcie mięśniowe nie jest stanem zagrażającym zdrowiu, czy życiu dziecka i po szybkim jego zdiagnozowaniu może być błyskawicznie.


Szukaliśmy z mężem po forach co to może być i uzyskaliśmy bardzo różne informacje. Może być to objaw kolki, zaparć, mało rozwinięty układ nerwowy. Jak śpi czasami ją rozbudza to.


Byłam u lekarza dała nam debritan i kazała kupić infacol ale to nie pomaga.

Mam pytanie dotyczące mojej 5-cio tygodniowej córeczki. Od jakichś tygodni nieustannie pręży się, wygina główkę do tylu, podkurcza nóżki do tego cały czas stęka, płacze i czerwienieje na twarzy. Dodam, ze męczą ja gazy i refluks żołądkowy a ostatnio lekarz stwierdził, że może to być kolka. Jest karmiona mlekiem modyfikowanym od tygodnia bo nie chciała za.


Wygląda to dziwnie, jednak nie świadczy o żadnych problemach z rozwojem. Od kilku tygodni pręży się i płacze również podczas karmienia, niezależnie czy jest to pierś, czy butelka. Gdy zaczyna jeść, słychać w brzuchu odgłosy przelewania i dudnienia.


Obecnie dokarmiam dziecko Bebilonem Pepti, ale też nie ma to wpływu na dziecko, które jest niespokojne, bardzo się męczy, dużo płacze i nie może spokojnie się najeść. Jestem mamą trzymiesięcznych bliźniaczek. Czasem nakarmienie ich to spory problem i wysiłek (szczególnie jednej).


Podczas kamienia strasznie się pręży i krzyczy. Klaudia tak nie miała, ale nie wiem czy to znaczy że nie powinno tak być ja bym obstawiała kolkę, chociaż jak mówisz że raz na trzy dni robi, to może i zaparcia, rzadko robi szczerze mówiąc. No i jeszcze takie coś, kurcze, no, no nie lubię być wredna, ale muszę to powiedzieć. Tu Lidia :) Wyspałaś się? Staram się dojść do jakiegoś logicznego planu dnia, ale jeszcze średnio mi to wychodzi.


Moja miesięczna córeczka, karmiona mlekiem NANw nocy, po karmieniu strasznie stęka przez sen, pręży się lub zwija w kulkę, do tego ulewa mlekiem lub nawet ksztusi się śliną przy. Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi. Stęka, pręży się, placze. Potem aż się wzbudza i nie śpi.


Mój dwumiesięczny syn codziennie stęka przez sen. Nie pomaga pozycja na boku. Zaczyna się to około godziny czasem nad ranem i trwa tak do czasem 7. Są maluchy, które wolą jeść często małe porcje i dopiero z czasem dochodzą do większych objętości posiłków. Niemowlęta mają różny apetyt i sposób sycenia głodu.


Może dziecko odwraca głowę, pręży się, wypluwa smoczek, zaciska usta, bo po prostu ma już dosyć jedzenia? Dziecku trudno się skupić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty