Warto więc zrobić sobie listę placówek wykonujących tego typu zabiegi w najbliższej okolicy i od czasu do czasu do nich dzwonić. Być może akurat uda trafić się na zwolnione przez kogoś innego miejsce. Choć ósemki to najmniej potrzebne człowiekowi zęby, są najbardziej narażone na próchnicę i najciężej je usunąć. Zabieg wykonamy co prawda w ramach usług refundowanych przez NFZ, ale niezbędne jest uzbrojenie się w cierpliwość.
Przypadki, które wymagają interwencji chirurga będą. Chirurgiczne usunięcie zęba na NFZ i prywatnie – jak długo czeka się na zabieg? Na zabieg chirurgicznego usunięcia zęba w ramach NFZ pacjent musi oczekiwać w kolejce. Zwykle czas ten nie przekracza 1-miesięcy.
Zdarza się jednak, że pacjent zmuszony jest tkwić w kolejce nawet ponad pół roku. Oczywiście można usunąć zęba mądrości w ramach ubezpieczenia zdrowotnego,musi Pan tylko znależć ośrodek,który ma w kontrakcie taką usługę i lekarza. Prywatnie zabieg taki w zależności od trudności chirurdzy wyceniają od 1zł do 5zł.
Zależy też w jakim regionie. W naszym ośrodku chirurg za ten zabieg nie przekroczył kwoty 300. NFZ refunduje leczenie kanałowe zębów, ale tylko od trójki do trójki (w sumie 12). Za inne trzeba zapłacić z własnej kieszeni, ewentualnie wyrwać je na koszt NFZ.
Nie dotyczy to kobiet w ciąży i do 42. A teraz idę maja do GUM na dłutowanie już ostatniej ósemki (dłutowaniem zajmują się już tylko lekarze, studenci ewentualnie mogą tylko popatrzeć). Polecam ze szczerego serca GUM. Na początku byłam przerażona jak studentka mi oświadczyła, ze mój ząb będzie pierwszym jaki wyrywa :) ale minuty i po strachu. Cześć, czy mogłabym prosić Was o aktualizację, gdzie mogłabym usunąć ósemki poprzez NFZ.
Dzwoniłam do wszystkich powyższych propozycji i niestety, tam, gdzie kiedyś może było na NFZ już nie jest, nawet w przychodni studenckiej. Byłabym bardzo wdzięczna! Czy jest się, czego obawiać? Czy zabieg wyrwania zęba boli?
Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdują się poniżej. Wyrywanie zęba to termin potoczny. Na sam początek warto dodać, że termin „wyrywanie zęba” to nazewnictwo potoczne. W przypadku całkowitego braku zębów – raz na lat pacjentom przysługuje proteza całkowita szczęki lub żuchwy.
Raz na lata pacjenci mogą także bezpłatnie naprawić protezę wykonaną w naszym gabinecie w ramach umowy z NFZ. Dzieciom i młodzieży do ukończenia roku życia przysługują także m. Naprawa protezy zębowej przysługuje raz na lata. Pacjentom, którzy przeszli operacyjne leczenie nowotworów w obrębie twarzoczaszki, protezy przysługują bez ograniczeń czasowych.
Znieczulenie jest refundowane w połączeniu z innymi świadczeniami gwarantowanymi. W serwisie ZaufaneKliniki. Usunięcie zęba (chirurgiczne) zostanie profesjonalnie potraktowany przez personel medyczny w wybranej klinice w mieście Koszalin. Jak bezboleśnie pozbyć się niepotrzebnych zębów mądrości?
Słyszałem o przychodni Extradent na Górczewskiej i Klinice w Akademii Medycznej. Zna ktoś może jakieś jeszcze placówki? Jakieś opinie, ci którzy byli w takich? Stomatologii (Warszawa - NFZ), bo mi sie WYDAWAŁO, że powinny mi juz urosnąć ósemki.
Bez żadnego skierowania zapisałam się do chirurga szczękowego, który mnie przyjął, zlecił pantomogram, a potem usunął (dłutowanie)wszystkie ósemki (po na jednej wizycie). Płaciłam tylko za RTG i za mocniejsze znieczulenie (na zyczenie). Dlatego możecie zbiegi wykonać we wszystkich przychodniach wojewódzkich i oczywiście przyklinicznych. W Krakowie chirurgiczne usuwanie ósemek na NFZ wykonuje Poradnia Chirurgii Stomatologicznej UJ na ul. Niektóre większe przychodnie w miastach mają również podpisane kontrakty na zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej.
Jak przebiega zabieg usunięcia ósemki? Zabieg usunięcia zęba zawsze poprzedzany jest szczegółową diagnostyką. Na podstawie zdjęcia rtg panoramicznego lekarz ocenia, czy ząb należy poddać standardowej ekstrakcji, czy konieczne jest zastosowanie metody chirurgicznej (mikroskopowej).
W ramach świadczeń gwarantowanych raz na lat pacjentom przysługuje leczenie protetyczne przy pomocy ruchomej protezy częściowej (w zakresie – brakujących zębów w szczęce).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.