Prostowanie zębów przy pomocy aparatu ortodontycznego staje się ostatnio bardzo modne i przynosi naprawdę wspaniałe efekty. Szorować należy zarówno zęby, jak i aparat ortodontyczny. Konieczne jest zachowanie rozwagi przy dobieraniu siły szorowania, by nie doprowadzić do uszkodzenia mechanizmów aparatu, na przykład do odklejenia zamków. Ponadto dostałam wiele szczegółowych informacji na temat każdego dziecka – ortodonta przekazał mi zdjęcia rentgenowskie, podał termin zakończenia poszczególnych etapów leczenia, wyliczył koszty oraz poinformował nas o przewidywanym czasie leczenia. Dostaliśmy również broszurę z dokładnymi wskazówkami, jak dbać o aparat.
Wymaga od pacjenta sumienności i dokładności.
Po każdym posiłku należy umyć zęby. Na filmie przedstawiono podstawy. Mam aparat ruchomy ale jest on przyklejony specjalnym klejem żebym go nie wyciągała. Ortodontka kazała mi myć zęby normalnie jak gdyby bez aparatu, ale ja czuję że to nie wystarcza bo czuję osad na zębach i aparacie, jak myć zęby z takim aparatem? Zęby uzbrojone w aparat ortodontyczny można myć zwykłą szczoteczką manualną lub elektryczną, ale z dedykowaną do tego celu końcówką.
Pacjent musi szorować zarówno zęby jak i aparat dość stanowczo. Oczywiście musi to robić z rozsądkiem, aby nie sprawić sobie bólu i nie oderwać mechanizmów aparatu. Mycie zębów ma ogromne znaczenie podczas leczenia ortodontycznego.
Higiena zębów z aparatem Pamiętaj o szczotkowaniu! Resztki jedzenia na aparacie mogą doprowadzić do próchnicy, stanów zapalnych dziąseł czy przyczyniać się do powstawania brzydkiego zapachu z ust. Bądź cierpliwa, gdyż szczotkowanie zębów zajmie ci teraz zdecydowanie więcej czasu niż kiedyś. Dwa razy dziennie czyść przestrzenie międzyzębowe za pomocą małej, wąskiej szczoteczki do tego. Przeczytaj szczegółowy poradnik dla dziecka, jak myć zęby z aparatem ortodontycznym.
Poznaj wskazówki, jak zadbać o jamę ustną oraz zęby swojego dziecka. Sprawa nie jest łatwa - na pewno pomocne okażą się szczoteczki międzyzębowe. Zobacz jak dobrze się spisują szczoteczki międzyzębowe Curaprox CPS i CPS 28! Pytanie tylko – jak myć zęby mając aparat ortodontyczny? Okazuje się, że to nic trudnego.
Należy pamiętać, że resztki jedzenia bardzo łatwo gromadzą się między poszczególnymi elementami aparatu, co może prowadzić do wielu problemów z zębami w przyszłości. Sama szczoteczka to za mało! Nie ulega wątpliwości, że osoby noszące aparat ortodontyczny muszą szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Czym myć zęby mając aparat stały od ortodonty? Dbanie o zęby z aparatem stałym wymaga wiele pracy, ponieważ trudno jest dotrzeć do wszystkich powierzchni zębów oraz części aparatu.
Aparat ortodontyczny a mycie zębów? Wada zgryzu u dziecka - jak jej uniknąć?
Chodzi o ruchomy aparat. Córka śpi z aparatem na zębach, zakłada na każdą noc. Mam tabletki Rapident, ale one nie spełniają moich oczekiwań, w zakamarkach aparatu zostaje jakiś osad i muszę doczyszczać szczoteczką do zębów. Prawdopodobnie każdy z nas miał kiedykolwiek styczność z aparatem ortodontycznym - jeśli nie osobiście, to na pewno znamy kogoś, kto go nosi lub nosił.
Za miesiąc będę miała zakładany aparat ortodontyczny. Czytałam, że powinnam kupić rodzaje szczoteczek do zębów, jedną tradycyjną i. To ile się nosi aparat zależy od rodzaju wady, moja koleżanka założyła aparat w tym samym czasie, a będzie go nosić aż przez lata. Z uwagi na utrudniony dostęp do powierzchni zębów, na które założono aparat należy myć je częściej, odpowiednią techniką. Nauczyć się jej trzeba pod okiem eksperta – ortodonty lub higienistki stomatologicznej. Czy po calowaniu ( :D ) tez musze myc zeby?
Jakies srodki przeciwbolowe? Jesli jakies pytania jeszcze bede mial to napisze. Kiedy ten aparat już jest warto szczególnie dbać o higienę zębów, pilnować mycia samego aparatu, szczotkować zęby i używać nici dentystycznych. To ważne, ponieważ noszenie aparatu ortodontycznego jest czynnikiem sprzyjającym demineralizacji zębów.
Wczoraj odebrałam aparat 7-latki i ortodontka powiedziała, żeby nie czyścić pastą do zębów, tylko mydłem w płynie, a potem dobrze opłukać. Czyli dwóch różnych lekarzy i dwie różne. Jak radzic sobie z bolem? Z dietą nieodłącznie wiąże się dbałość o higienę jamy ustnej i aparatu stałego.
O ile właściwa higiena jamy ustnej jest bardzo ważna w ogólnej profilaktyce stomatologicznej, o tyle podczas leczenia aparatem stałym nabiera ona szczególnego znaczenia, a zaniedbania w tym zakresie niosą ze sobą poważne negatywne konsekwencje. Pacjenci korzystający z usług w ramach NFZ o częściej deklarują, że boją się dentysty.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.