środa, 4 września 2019

Lakowanie zębów po angielsku

Tłumaczenie lakowanie w słowniku polsko-angielski w Glosbe - wielojęzycznym darmowym. Może Cię też interesować. Lakowanie może być wykonane bezpłatne, a dziecko może wybrać jeden z wielu kolorów: Lakowaniu poddaje się kolejno wszystkie zęby boczne stałe i mleczne, w miarę ich pojawiania się w jamie ustnej. Lakowanie zębów stałych rozpoczyna się w wieku 5-lat czyli w momencie ukazania się pierwszej szóstki.


Lakowanie to wyjątkowo skuteczny sposób ochrony zębów przed próchnicą Lakowanie to bezbolesny, kilkuminutowy zabieg, służący do zabezpieczenia zębów przed próchnicą.

Jest wykonywany w gabinecie stomatologicznym przez lekarza stomatologa lub higienistkę stomatologiczną. Po lakowaniu zębów konieczne są okresowe kontrole stomatologiczne (najlepiej co miesięcy), w trakcie których dentysta ocenia, czy nie doszło do utraty laku i uzupełnia ewentualne ubytki. Należy podkreślić, że zabieg lakowania jest niebolesny i krótkotrwały, dlatego z reguły jest dobrze tolerowany przez dzieci. Duża część rodziców zastanawia się nad tym czy warto zafundować swoim dzieciom zabieg zwany lakowaniem zębów.


Często zastanawia ich, po co wykonuje się lakowanie u dzieci, jakie są ceny lakowania i kiedy zaprowadzić dziecko w tym celu do dentysty. Czym jest lakowanie zębów stałych u dzieci? Zęby nadające się do lakowania.


Lakierowanie zębów - lakierowanie, a lakowanie.

Mają też podobny cel: zapobiegać próchnicy, zanim zaatakuje zęby. Lakowanie natomiast jest uszczelnianiem za pomocą specjalnego laku bruzd zębowych, w których w przyszłości mogłaby się rozwinąć próchnica. Lakowanie zaleca się przede wszystkim dzieciom i nastolatkom, ale jest również skuteczne w przypadku osób dorosłych, ponieważ tworząc mechaniczną barierę pomiędzy powierzchnią szkliwa a biofilmem, hamuje rozwój bakterii wywołujących próchnicę. Przykłady użycia - zęby po angielsku.


Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne. Więcej informacji tutaj. Polish Nie dało to naszym partnerom handlowym zachęty, żeby też zaproponować ustępstwa.


Procedura ta ma sens, gdy zostanie wykonana zaraz po wyrznięciu się zębów stałych. Online dictionaries, vocabulary, conjugation,. Najbardziej wymagają lakowania powierzchnie żujące pierwszych stałych zębów trzonowych („szóstek”) ze względu na młody wiek pacjenta i trudności z utrzymaniem prawidłowej higieny w tym wieku. Zabieg najlepiej wykonać w ciągu 4-miesięcy po ich wyrżnięciu, kiedy bruzdy nie uległy jeszcze demineralizacji i próchnicy.


Mój syn miał lakowane zaraz po wyjściu i mimo to i tak mu się popsuły. Powodem nie było złe nałożenie a to że na laku robią się mikro pęknięcia co sprzyja bakteriom a utrudnia doczyszczenie zębów. Nasz obecny dentysta odradza lakowanie a poleca częstsze lakierowanie.


Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki: Lakowanie stałych zębów u 23-latki – odpowiada Lek. Krystyna Pikała Próchnica a lakowanie zębów w dzieciństwie – odpowiada Lek.

Dzięki temu bakterie nie rozwijają się w trudno dostępnych podczas szczotkowania miejscach i zahamowany jest rozwój próchnicy nawet do proc. Zabieg lakowania wykonuje się za pomocą światłoutwardzalnego laku szczelinowego. Dentysta wykonuje go zarówno na zębach stałych, jak i mlecznych. W artykule dowiesz się między innymi o tym, kiedy należy wykonać zabieg lakowania zębów i na czym polega. Czy wykonuje się zabieg lakowania zębów u dorosłych ? Czy są inne metody zabezpieczająco-chroniące oprócz np.


Z góry dziękuję za odpowiedź. Lakowanie i lakierowanie zębów jest bardzo często utożsamiane przez pacjentów, jako ten sam zabieg. W praktyce jest zupełnie inaczej. Otóż głównym celem lakowania zębów jest zabezpieczenie bruz z kolei zabieg lakierowania jest istotnym elementem profilaktyki fluorowej – wzmacnia szkliwo.


Kolejną istotną różnicą jest częstotliwość wykonywania obu zabiegów. Różnica polega na tym, że specjalnym lakiem szczelinowym nie pokrywa się całego zęba, jedynie bruzdy w nim wytworzone. Stosuje się go w przypadku zębów trzonowych i przedtrzonowych (od czwórek do ósemek), podobnie jak zakłada się wypełnienie. Lakowanie jest więc zabiegiem profilaktycznym, którym obejmuje się zdrowe zęby w celu ich ochrony przed próchnicą.


W arsenale działań profilaktycznych jest lakowanie zębów, polegające na pokryciu powierzchni szkliwa warstwą materiału, który fizycznie zapobiega tworzeniu się biofilmu. W najnowszej pracy naukowcy weryfikują wnioski płynące z analizy danych na temat skuteczności lakowania. Lakowanie zwane też uszczelnianiem polega na pokryciu bruzd i zagłębień występujących na powierzchniach żujących zębów specjalną światłoutwardzalną substancją – lakiem szczelinowym.


Bruzdy i szczeliny na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych są miejscami, które trudno oczyścić z resztek pokarmu przy pomocy szczoteczek do zębów. Na czym polega zabieg lapisowania zębów mlecznych i kiedy się go przeprowadza? Lapisowanie to zabieg polegający na impregnacji zaatakowanych próchnicą zębów mlecznych za pomocą azotanu srebra. Substancja ta sprawia, że zmiany próchnicowe się cofają, a tkanki zębowe z powrotem się utwardzają. Z założenia jednak lakowanie jest metoda bezinwazyjną i wykonywaną na zębach bez ognisk próchnicy.


Zabieg uszczelniania bruzd i szczelin jest stosowany najczęściej w pierwszych zębach trzonowych stałych u dzieci tuż po wyrżnięciu zębów do jamy ustnej i jest w wielu krajach elementem programów profilaktycznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty