Jak przechowywać protezy, aby w pełni spełniały swoje funkcje? Najistotniejsze jest to, aby protezy myć w preparatach wyłącznie przeznaczonych do tego typu pielęgnacji. Preparaty te mogą mieć różnorodną formę, np.
Należy pamiętać, że woda z dodatkiem detergentu służy do oczyszczenia a nie przechowywania. Aby proteza zębowa zachowała odporność na obciążenia, powinno się ją przechowywać w suchym miejscu. Pamiętaj o przechowywaniu protezy zębowej w bezpiecznym miejscu, z dala od dzieci lub zwierząt, które mogłyby ją zniszczyć. Czyszczenie protezy zębowej. Ważne jest wyrobienie sobie prawidłowej techniki czyszczenia protezy zębowej.
W żadnym wypadku nie powinniśmy wkładać ich do szklanki z wodą, ponieważ w takim środowisku bakterie i grzyby będą bardzo szybko się rozwijać. Przechowywanie protezy w nocy Wyjęta proteza na noc po umyciu powinna być zanurzona w roztworze wody utlenionej. Możemy ją także przechowywać na sucho, co zapobiega wzrostowi grzybów, chętnie namnażających się w środowisku wilgotnym. Odradzamy tradycyjne wkładanie do kubka z przegotowaną czy zwykłą wodą. Najlepiej umieścić ją w przeznaczonym do tego zamykanym pojemniku.
Wcześniej należy umyć i wysuszyć protezę. W żadnym razie nie powinno się wrzucać protezy do szklanki z wodą. Stanowi to doskonały inkubator dla rozwoju pleśni, grzybów i bakterii. Osoba stosująca protezę może także zakupić.
Warto sięgać po rozwiązania, które wspierają jej mocowanie i higienę. Proteza zębowa nie musi cię ograniczać. A w codziennej pielęgnacji ważne jest również to, jak ją przechowujesz. Kusi cię, aby protezę, którą wyjmujesz na noc, przechowywać w szklance z wodą? Dowiedz się, jak prawidłowo czyścić i przechowywać protezę.
Na noc umieść czystą protezę w specjalnym szczelnym pojemniku (do kupienia w aptece). Przed kolejnym założeniem sztucznej szczęki zanurz ją na chwilę w wodzie. Niezbędna jest albo przerwa nocna albo kilka przerw krótszych w ciągu dnia.
Poza jamą ustną protezę przechowuje się po umyciu na sucho, absolutnie nie w wodzie. Naturalnym środowiskiem akrylu jest właśnie wilgoć-ślina w jamie ustnej,więc nie pisz,że proteza nie lubi wilgoci,bo to nie prawda. Właśnie nosząc protezę trzyma się ją w wilgoci. Co do durnych przekonań,to jednym z nich jest obowiązek wyjmowania protezy na noc,bez powodu.
Najczęstszym błędem w pielęgnacji protezy zębowej jest wrzucanie jej na noc do szklanki z wodą. Na protezie zbierają się osady z kawy i herbaty, kamień nazębny oraz cząsteczki jedzenia, dlatego protezę należy odpowiednio czyścić codziennie. Zobacz, jak właściwie dbać o protezę, aby utrzymać ją jak najdłużej w dobrym. Nie należy ich trzymać w wodzie. To nie jest dobry pomysł.
Większość protez zębowych jest wykonanych z akrylu. W kilku prostych krokach pokażę, jak dbać o protezę zębową tak, żeby cieszyć się nią jak najdłużej, żeby zawsze była higieniczna i estetyczna i żeby uniknąć chorób z nią związanych, czyli stomatopatii protetycznych (zapalenia jamy ustnej wywołanej użytkowaniem protez). Wyjeżdżam na krótki urlop i zastanawiam się czy muszę brać ze sobą duże pudło do przechowywania protezy w nocy, w którym normalnie ją przechowuję. Może macie jakiś pomysł na przechowywanie protezy na kilka dni, nie chcę żeby mi się deformowała.
Jeśli go nie ma, możesz użyć szkła, ale istnieje ryzyko, że struktura nie będzie w stanie całkowicie zanurzyć się w przeznaczonym dla niego płynie. Jeśli chodzi o pojemniki, pozwalają na to, aby proteza pozostawała całkowicie w roztworze przez całą noc. Wymagają przechowywania w niskiej temperaturze, dlatego najlepiej trzymać je w lodówce. Wszyscy grzybiarze wiedzą, że im większy grzyb, tym krótszy jego czas przechowywania.
Najdłużej trwałość zachowują małe grzyby. Po godzinach jednak wszystkie grzyby należy odpowiednio przetworzyć.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.