piątek, 15 grudnia 2017

Gumki na aparat na zeby

Za dni mam mieć zakładany aparat stały. Tez zastanawiam się nad ligaturami (gumeczkami) i nie wiem czy na pierwszy raz nie założyć mniej widocznych , mam na myśli pudrowy róż lub iść na całość i od razu turkus. Bezbarwne i białe podobno się przebarwiają , czarne z kolei mają opinie dziur w zebach. Jakie gumki do aparatu wziąć na poczatek?


Będę miała zakładany po Wielkanocy stały aparat na zęby, i nie chce tak na początek brać kolorowych gumek. Jaki jest ten podstawowy kolor?

Kup gumki na aparat ortodontyczny na Allegro - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Gumki ortodontyczne są niezmiernie ważne w wyrównaniu zgryzu (czyli dopasowaniu kości i szczęk, patrz na przykład ilustracja z prawej strony). Na pewno nie bierz różowego i pomarańczowego.


Kilka z moich znajomych miało te kolory i uważam, że to tak bardzo optycznie wyżółca zęby, że masakra. Jak ja jeszcze nosiłam aparat to praktycznie czasu miałam jasnoniebieski (taki ten od prawej), bo optycznie wybiela zęby. Gumki powinny pozostawać na miejscu przez cały dzień, o ile nie jest zakładana osłona ust.


Po wyjęciu osłony ust gumki należy ponownie założyć. Gumki wymieniać należy 3-razy dziennie, absolutnie nie rzadziej niż co godzin – nawet jeśli nie są uszkodzone – ponieważ szybko tracą wytrzymałość i elastyczność. Ewentualnie jeśli wada jest bardzo duża, można zastosować aparat stały przy uzębieniu mieszanym.

Dzieci mogą wtedy wybrać sobie kolorowe gumki na aparat, co uatrakcyjnia im nieco proces. Po pewnym czasie takie nieprawidłowo ustawione zęby zajmują właściwą pozycję względem sąsiadujących z nim oraz przeciwstawnych zębów. Cena aparatu ortodontycznego - rodzaje.


Proces leczenia wad zgryzu jest prostszy u dzieci niż u dorosłych. Od wieku zależeć będzie też dfinalnie ile kosztuje aparat na zęby. Zaproponowała mi, żebym na nowo założyła aparat i ponosiła kolejne lata…. Mnie osobiście podoba się na zmianę czerwony z zielonym ;) albo żółty z niebieskim. Na taki aparat wydamy dwukrotność aparatu metalowego.


Takie leczenie jest szybsze i mniej bolesne w porównaniu do tradycyjnych aparatów. Jeżeli zależy nam na estetyce, to wybieramy aparat estetyczny. Nosi się go przez cały okres leczenia.


Jego założenie polega na przyklejeniu do zębów tzw. Ligatury mogą być różnokolorowe i różnokształtne. Aparat ortodontyczny stały. Na kolejnych wizytach u ortodonty gumki i łuk wymienia się na nowe.


Dzięki nakładkom prostującym zęby zyskasz piękny uśmiech bez skrępowania – nikt nawet nie zauważy, że nosisz aparat! Co nie bez znaczenia, prostowanie zębów metodą nakładkową jest aż nawet o szybsze od tradycyjnych aparatów. Zwykle decydujemy się na aparat ortodontyczny ze względów estetycznych, a powinno się go zakładać głównie dla zdrowia.


Proste zęby i prawidłowy zgryz są mniej narażone na próchnicę (łatwiej je czyścić) i na choroby przyzębia (stany zapalne lub ropnie dziąseł), dlatego mogą nam dłużej służyć.

Stąd też pomysł nastolatki, która chwilę później pokazuje jak prawidłowo założyć gumkę recepturkę na zęby. Wyciągi ortodontyczne montowane są do aparatu stałego. Stanowią elementy mechanicznie aktywne.


Są „silnikiem” aparatu stałego, podobnie jak śruba ortodontyczna czy sprężyna w aparacie ruchomym. Przez odpowiednie ich rozmieszczenie i dobór, jesteśmy w stanie przesuwać poszczególne zęby, czy ich grupy. Tego rodzaju aparaty osadzone są na wewnętrznych powierzchniach zębów, a najpopularniejszymi z nich są łuki podniebienne. Ich stosowanie jest wskazane wówczas, gdy istnieje konieczność powiększenia szerokości górnego łuku zębowego.


Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu. Najlepiej, żeby zęby były zdrowe, śnieżnobiałe i proste. Nie zawsze tak jest, aczkolwiek o to, by były zdrowe i śnieżnobiałe jest dużo łatwiej, aniżeli o to, by były proste.


Wszyscy znamy powszechne lekarstwo na krzywe uzębienie – aparat ortodontyczny. Na pierwszych wizytach lekarz wprowadza pacjenta w podstawowe zasady postępowania z aparatem, które obejmują zarówno higienę, jak i postępowanie w przypadku usterki (np. gdy odklei się jeden z zamków) oraz wskazówki co do właściwego odżywiania się. Ale uwaga: pacjent, który wybiera aparat estetyczny, powinien pamiętać, że na początku to wygląda super, jeśli jednak nie zadba o higienę, na zamkach zacznie zbierać się osad i efekt. Proste, zdrowe zęby, to nie tylko kwestia urody.


Krzywy zgryz może narażać nas na szereg poważnych dolegliwości jamy ustnej. Sprawia on, że trudno jest dokładnie umyć wszystkie jej zakamarki, przez co staje się ona naturalnym środowiskiem do rozwoju zarazków i bakterii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty