poniedziałek, 11 września 2017

Podkręcanie aparatu ruchomego

Podkręcanie aparatu dokonujemy otrzymanym od lekarza kluczykiem. Po wprowadzeniu go do dziurki obracamy o jeden skok śruby tj. Noszenie w nocy aparatu jednoszczękowego należy rozpocząć tylko w przypadku dobrego utrzymania aparatu.


Jeżeli aparat „spada” należy zgłosić się do ortodonty. Mam mały problem, wczoraj przyszła pora na pierwsze podkręcenie aparatu.

Niby jest strzałka, włożyliśmy w dziurkę kluczyk przekręciło się zgodnie ze strzałką, która wskazywała ruch do góry. Bo teraz nie wiem i nie pamiętam już jak przy podkręcaniu go trzymałam i. Jakie będą konsekwencje nieprawidłowego regulowania aparatu ortodontycznego? Czy można coś uszkodzić?


A może leczenie prostowania zębów nie odbędzie się prawidłowo? Weź udział w ankiecie W jakim stopniu boli podkręcania aparatu ruchomego? Aparaty ortodontyczne ruchome leczą wady zgryzu głównie u młodszych dzieci.

Stosowanie ich efektywnie koryguje niewłaściwy zgryz, kiedy młody pacjent rośnie i rozwija się. Z reguły korygują niewielkie odchylenia zębów. Poważne i skomplikowane wady zgryzu leczone są głównie aparatami ortodontycznymi stałymi. Jeżeli zalecono podkręcanie śruby aparatu lub zakładanie wyciągów, to należy wykonywać to dokładnie i systematycznie.


Specjalny kluczyk wkładamy do otworu śruby i przekręcamy zgodnie ze wskazaniem strzałki wtopionej w masę akrylową obok śruby. To zależy od wady zgryzu. Często leczymy aparatem ruchomym, a później kończymy leczenie aparatem stałym - wówczas noszenie tego ostatniego skraca się w czasie.


Moja córka w wieku lat właśnie doczekała się aparatu ortodontycznego ruchomego, ma go od dwóch dni. Niepokoję się, ponieważ aparat wypada (z górnej szczeki) w nocy. Ponadto podczas noszenia w ciągu dnia córka głośno musi wciągać ślinę, ponieważ aparat uniemożliwia normalne bezdźwięczne przełykanie śliny.


Aparaty ruchome powinny być używane w ciągu dnia i bezwzględnie w nocy. Każda śruba posiada strzałkę, która wskazuje kierunek rozkręcania. Najbardziej uciążliwe jest oczywiście noszenie aparatu w ciągu dnia, jednak zakładanie go wyłącznie na noc nie przyniesie oczekiwanych efektów.


W przypadku aparatu ruchomego zęby bolą szczególnie rano (jeśli zakładamy go na noc), aparat stały powoduje lekki ból po każdej wizycie kontrolnej, kiedy ortodonta podkręca śrubki w zamkach. Ponadto przez pierwsze dni noszenia aparatu stałego zalecane są pokarmy w formie papki, żeby nie nadwyrężać i tak już bolących zębów. Przykręcanie aparatu ruchomego boli?

Chodzi mi oczywiście o aparat RUCHOMY. Btw, jak przykręcić ten aparat, żeby go przykręcić musi on być na zębach, czy przykręcić i dopiero włożyć? Tuż po rozkręceniu śruby i po założeniu aparatu, pacjent może odczuwać ucisk na wszystkie zęby.


Ten objaw szybko mija i jest prawidłowym odczuciem. Jeśli dziecko nie może nosić przez jakiś czas aparatu, nie należy go rozkręcać. Po takiej dłuższej przerwie może nawet zaistnieć potrzeba skręcenia i ponownego dostosowania aparatu.


Jeśli nasza wada zgryzu nie jest duża, może warto zastanowić się nad wyborem aparatu ruchomego? Taki aparat to skuteczna, a stosunkowo mało rozpowszechniona alternatywa dla aparatu stałego. Aparaty ruchome dzielimy na: wykonane tylko na jedną szczękę (górną albo dolną), dla dwóch szczęk, lub aparat dwuszczękowy.


Na skorygowanie wad zgryzu nigdy nie jest za późno, a korzyści z zastosowania aparatu ortodontycznego ruchomego to nie tylko zalety estetyczne, lecz ogólna poprawa stanu zdrowia jamy ustnej. Oferujemy każdy typ aparatu ortodontycznego stałego i ruchomego. Ortodoncja przedprotetyczna. Przygotowujemy Pacjentów do leczenia protetycznego.


Aparat ortodontyczny ruchomy czyli zdejmowany. Jest to typ aparatu, który pacjent może zdejmować samodzielnie. Noszony jest stosownie do wskazań lekarza, przeważnie ok.


Tradycyjny aparat składa się z akrylowej płyty i drutów. Może zawierać elementy dodatkowe takie jak 1.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty