Decydując się na leczenie aparatem samoligaturującym w Dentim Clinic możesz liczyć na to, że Twój ortodonta zastosuje najlepsze dostępne rozwiązania na rynku jakimi są aparaty Damon firmy Ormco oraz aparaty ortodontyczne Clarity SL firmy 3M. W zależności od tego czy zależy Ci na dyskrecji noszenia aparatu czy też nie, możesz wybrać pomiędzy dwoma rodzajami zamków: zamkami. Za założeniem aparatu samoligaturującego przemawiają trudne stosunki anatomiczne, chęć uzyskania stosunkowo estetycznego wyglądu oraz rzadkie wizyty u specjalisty. Wadą tego typu aparatu jest jego cena, która jest wyższa od klasycznych aparatów ortodontycznych.
Czym się różni od zwykłego aparatu?
Ortodontyczny aparat samoligaturujący. Czy leczenie tą metodą jest lepsze i ile kosztuje? Do zębów trzonowych przyklejane są rurki lub pierścienie.
Następnie zostaje założony odpowiednio dobrany drut (łuk) ortodontyczny. Zakładanie aparatu samoligaturującego, fot. Cena aparatu ortodontycznego samoligaturującego jest wysoka.
Należy także uwzględnić ceny wizyt kontrolnych, które nie należą do tanich (1– 2złotych).
Wyprostosowane zęby i usunięte szczeliny poprawiają samoocenę. Wybór aparatu ortodontycznego. Na rynku można znaleźć wiele modeli aparatów ortodontycznych. To powoduje, że wybór aparatu samoligaturującego powinni rozważyć zarówno Pacjenci, którzy do gabinetu ortodontycznego mają daleko, jak i ci, którzy mają napięty terminarz i obawiają się, że mogą mieć trudność z wygospodarowaniem czasu na wizyty kontrolne.
Podstawową różnicą pomiędzy klasycznymi aparatami stałymi a samoligaturującymi jest zdecydowanie mniejsze tarcie pomiędzy drutem a zamkiem (brak tarcia wywieranego przez elastyczne bądź druciane ligaturki dociskające drut do zamków), a w konsekwncji mniejsze siły konieczne do przesuwania zębów. Nie występuje wtedy ograniczona martwica kości - tzw. Przed założeniem aparatu ortodontycznego warto wiedzieć, ile kosztuje leczenie oraz jak należy dbać o higienę jamy ustnej.
Leczenie ortodontyczne może być finansowane przez NFZ w przypadku pacjentów poniżej roku życia. Warto wiedzieć, że finansowane są jedynie aparaty ortodontyczne ruchome. Planując założenie aparatu na zęby, zapewne zastanawiasz się nad kosztami leczenia i sposobem płatności. W przypadku leczenia ortodontycznego standardowo całkowity koszt zostaje rozłożony w czasie i nie trzeba płacić za wszystko z góry. Jeżeli po pierwszej wizycie zdecydujesz się na aparat ortodontyczny, otrzymasz precyzyjny plan leczenia wraz z kosztorysem.
Założenie aparatu samoligaturującego wskazane jest u osób z trudnymi warunkami anatomicznymi oraz tych, które chcą uzyskać estetyczny wygląd w szybszym czasie bez konieczności częstych wizyt u ortodonty. Skrócony czas leczenia Samoligaturujący aparat ortodontyczny to nowoczesna odsłona stałego aparatu. Również posiada zamki (porcelanowe, kompozytowe lub metalowe), przyklejone do powierzchni zębów i połączone metalowym łukiem.
Można zatem pojawiać się w gabinecie ortodontycznym jedynie w celu sprawdzenia postępów leczenia i wymiany łuków. Wizyty mogą się odbywać co 6-tygodnie, a nie raz w miesiącu. Diagnostyka ortodontyczna.
Dysponujemy specjalistyczną aparaturą do wykonywania pełnej diagnostyki ortodontycznej. Oferujemy każdy typ aparatu ortodontycznego stałego i ruchomego. Główna rożnica polega na zdecydowanie mniejszej sile wywieranej na kość w przypadku aparatu samoligaturującego. Mniejsze tarcie umożliwia stosowanie sił tak małych, że nie powstaje efekt hialinizacji - warstwy martwicy kości w miejscu, gdzie popycha się korzenie zębów. W ten sposób żywa kość wędruje przed zębem.
M Unitek to mechanizm zatrzaskowy, który stanowił o utworzeniu pierwszego prawdziwie samoligaturującego zamka ortodontycznego. Zastosowano w nim wyrafinowaną technologię łączącą wyjątkowe właściwości stopu niklowo-tytanowego z dokładnym zaprojektowaniem kształtu. Nie ma znaczenia, ile masz lat - każdy wiek jest dobry, by wyleczyć wady zgryzu. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów aparatów ortodontycznych.
Tych, którzy poszukują solidnych aparatów, zadowoli model stalowy. Metalowe zamki są wyjątkowo odporne na korozję. Aparaty ortodontyczne korygują szpary międzyzębowe, stłoczenia zębów, cofnięcia żuchwy i inne wady zgryzu. Jak dbać o aparat ortodontyczny?
Podczas leczenia konieczne są wizyty kontrolne u ortodonty. W przypadku aparatu ruchomego lub stałego samoligaturującego, gdzie zamiast gumeczek mamy aktywne klapki utrzymujące łuk w zamkach, ortodontę odwiedzamy co osiem lub dziesięć tygodni. Główne zainteresowania ortodontyczne: leczenie wad rozwojowych twarzy (rozszczepy), leczenie pacjentów operacyjnych, zastosowanie maski twarzowej.
Zajmuje się również metodą Clear Aligner. Przede wszystkim pozwala ustawiać zęby jeszcze w okresie uzębienia mlecznego i mieszanego, gdy nie możemy zastosować aparatu ortodontycznego stałego. Aparat ortodontyczny ruchomy jest w stanie wychylać, przesuwać zęby wzdłuż łuku zębowego. Eliminują wady zgryzu i poprawiają estetykę uzębienia, a fakt noszenia aparatu nie jest już powodem do wstydu, lecz dowodem dbałości o stan własnego zdrowia.
Noszenie aparatu ortodontycznego utrudnia właściwe czyszcznie zębów. Należy stosować specjalne szczoteczki zębowe oraz postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. W naszej Przychodni każdy z pacjentów po założeniu aparatu ortodontycznego zostaje odpowiednio poinstruowany. Proste zęby bez widocznego aparatu ortodontycznego? To możliwe – dzięki Invisalign!
Przeźroczysty aparat ortodontyczny to rozwiązanie dla najbardziej wymagających osób, które chcą cieszyć się nienagannym uśmiechem bez rezygnacji z dotychczasowego stylu życia.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.