poniedziałek, 7 listopada 2016

Hydrokoloidowy opatrunek

Pamiętać należy, że przed ich użyciem powinno się oczyścić ranę. Wprowadzenie opatrunków hydrokoloidowych było ogromnym postępem w leczeniu trudno gojących się ran. Wskazania: Granuflex opatrunek hydrokoloidowy na rany przewlekłe (owrzodzenia podudzi na tle niewydolności żylnej i tętniczej, odleżyny, owrzodzenia cukrzycowe), jak i na rany ostre, częściowe oparzenia stopnia I do IIa, czy miejsca donorowe.


Może być stosowany we wszystkich etapach leczenia, również w ranach z martwicą suchą lub rozpływną. Medisorb H to jałowy samoprzylepny opatrunek hydrokoloidowy stosowany głównie do leczenia ran umiarkowanie wydzielających.

Jego wysoka apsorpcja oparta jest na naturalnych właściwościach biopolimerów wiążących między innymi bakterie w ranie. Stosuje się je do leczenia ran przewlekłych, w tym po-oparzeniowych. Opatrunek hydrokoloidowy Medisorb H. Hydrokoloidowy Granuflex. Zawiera w sobie hydrokoloidy: karboksymetyloceluloza sodowa, pektyna, żelatyna, co zapewnia wilgotne środowisko leczenia ran, może być stosowany na wszystkich etapach gojenia ran. Odwiedź nasz sklep Hartmann24.


Złóż zamówienie już dziś i przekonaj się o wysokiej jakości naszego asortymentu! Granuflex extra thin to opatrunek hydrokoloidowy na rany przewlekłe (owrzodzenia podudzi na tle niewydolności żylnej i tętniczej, odleżyny, owrzodzenia cukrzycowe), jak i na rany ostre i częściowe oparzenia stopnia I do IIa.

Zbudowany jest z higroskopijnych cząsteczek naturalnej celulozy z dodatkiem alginianu wapniowego, tworzących syntetyczną, elastyczną masę. W porównaniu ze standardowym leczeniem rany. Convatec Granuflex to opatrunek hydrokoloidowy. Zapewnia wilgotne środowisko leczenia i pochłanianie wysięku.


Jest przeznaczony do leczenia ran ostrych i przewlekłych, ran ziarninujących z małym lub średnim wysiękiem. Ogranicza produkcję wysięku z rany, działając na zasadzie opatrunku hydroaktywnego. Suprasorb H standard to opatrunek hydrokoloidowy, który znacznie przyspiesza gojenie ran w fazie ziarninowania i jest skuteczny wobec włóknika.


Preparat należy wprowadzić bezpośrednio do rany, nie wypełniać jamy rany powyżej poziomu otaczającej skóry. Porówananie cen produktów, opinie. Optymalne środowisko sprzyjające gojeniu rany można uzyskać pokrywając ranę opatrunkiem zatrzymującym wilgoć. Preparat GranuGel należy zmieniać, gdy opatrunek zaczyna przeciekać lub za podczas rutynowej zmiany opatrunku.


Szybko wchłania wydzielinę z rany wraz ze znajdującymi się w niej drobnoustrojami i zamyka ją w strukturze żelu. Wysoki potencjał chłonności pozwala na dłuższe pozostawanie opatrunku na ranie, co wpływa na ekonomiczność jego stosowania. Produkt pochłania lekki lub umiarkowany wysięk, chroniąc ranę oraz zapewnia optymalne warunki do szybkiego gojenia się rany. Aqua-Gel tworzy korzystne środowisko dla procesu gojenia się ran.


Zbudowany z dwóch warstw: zewnętrznej - ochronnej oraz wewnętrznej, która ma kontakt z raną.

W momencie zetknięcia się wydzieliny z opatrunkiem - wydzielina zamienia się w żel, dzięki czemu rana zostaje odizolowana od nadmiaru wysięku. Są uniwersalne, łatwe w użyciu i odpowiednie do zastosowania w ranach na różnych etapach gojenia. Są wysoce podatne na formowanie-można je łatwo i delikatnie dopasować kształtem do danego miejsca. Na jakie rany powinno się stosować opatrunki hydrokoloidowe? Jak założyć opatrunek hydrokoloidowy?


Dobrze wyposażona apteczka pierwszej pomocy to prawdziwy skarb w każdym samochodzie, czy domu. Jej zawartość jest niezwykle ważna, bowiem może być ona w alarmowej sytuacji zarówno nieocenioną pomocą, jak i źródłem rozczarowania. Kupując wyposażenie warto dopytać się w aptece o najnowsze rozwiązania.


Przykładem są choćby opatrunki hydrożelowe, o których większość nie. Do ran suchych lub z małym wysiękiem, bez infekcji. Mają unikalną budowę – składają się z trzech hydrokoloidów: karboksymetylocelulozy sodowej, pektyny i żelatyny, zawieszonych w macierzy polimerowej. GRANUFLEX opatrunek hydrokoloidowy 10x10cm szt.


Połączenie cząsteczek hydrokoloidowych i semiokluzyjnej wierzchniej warstwy pomaga regulować utrzymanie wilgotności w środowisku rany. Plaster hydrokoloidowy tworzy ponadto ochronną „poduszkę” okrywającą uszkodzoną tkankę. Zapobiega w ten sposób obciążeniu naciskiem oraz zanieczyszczeniu rany i wspomaga jej szybkie gojenie. Podobnie jak hydrożele, hydrokoloid może wchłonąć umiarkowaną ilość wysięku z rany.


Mogą być stosowane na rany płytkie, głębokie oraz przewlekłe. Niektóre plastry hydrokoloidowe są nieprzezroczyste, co sprawia. Proces radiacyjny zapewnia nie tylko sterylność opatrunku, ale także jego wytrzymałość mechaniczną.


Formę użytkową opatrunku stanowi transparentny płat hydrożelu o grubości ok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty