poniedziałek, 10 października 2016

Wyciągi aparat ortodontyczny

Gumki wyrównują zgryz i są bardzo ważne dla etapu leczenia ortodontycznego polegającego na ustalaniu zgryzu – zazwyczaj najtrudniejszego i trwającego najdłużej. Od kilku dni jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką wyciągów (sztuk dwie). Mam nosić tylko w nocy i po południu, po pracy,kiedy jestem w domu. Wyciągi ortodontyczne montowane są do aparatu stałego. Stanowią elementy mechanicznie aktywne.


Są „silnikiem” aparatu stałego, podobnie jak śruba ortodontyczna czy sprężyna w aparacie ruchomym.

Przez odpowiednie ich rozmieszczenie i dobór, jesteśmy w stanie przesuwać poszczególne zęby, czy ich grupy. Jak działają wyciągi ortodontyczne, kiedy należy je nosić i jak przebiega leczenie? W jakim celu zakłada się wyciągi ortodontyczne ? Aparat stały ortodontyczny może być założony tylko wtedy gdy pacjenci mają właściwe uzębienie. Dostarczają odpowiednią, wybraną i stałą siłę. Estetyczne i praktyczne opakowanie idealne dla pacjentów.


Materiał z którego zrobione są torebki nie przepuszcza światła. Teraz noszę już potrójne wyciągi (czyli w sumie muszę zakładać na zęby aż ściskających szczękę maleńkich gumeczek) i cały aparat mam obłożony dodatkowymi drutami, które mają to umożliwiać. Zahaczają mi one o usta, powodują rany, znowu mam większe problemy z jedzeniem, mówieniem i znowu muszę oklejać aparat woskiem.

Działamy od wielu lat dostarczając sprzęt, wyposażenie i produkty nie tylko dla specjalistów. Ja rowniez prosze o odpowiedz. Przygotowaliśmy akcesoria ortodontyczne, które pomogą zwiększyć dyskomfort osobom noszącym stały aparat. Zobacz odpowiedzi na pytanie: Do czego służą wyciągi w aparacie ortodontycznym (zdj.)? W naszym asortymencie dostępne są m. Warto jednak o to dbać w sposób szczególny, ponieważ kiedy już zdejmiemy aparat, będziemy mogli cieszyć się nie tylko prostymi, lecz również zdrowymi i zadbanymi zębami.


W wyżej przytoczonym wpisie opisuję jak krok po kroku powinno wyglądać odpowiednie utrzymywanie higieny kiedy masz założony aparat ortodontyczny. Nie chodź w nich nigdzie, noś ich jedynie w domu, One są po to, żeby dociągnąć dolną i górną szczękę do siebie. Bo w aparacie nie chodzi tylko ot o, żeby były proste - ale żeby były też względem siebie prosto ułożone. Aparat ortodontyczny ruchomy jak sama nazwa wskazuje jest to aparat wyciągany z jamy ustnej. Aktywnymi elementami w nich są sprężyny, śruby i wyciągi gumowe.


Dlatego dzięki właśnie nim możemy kształtować łuk zębowy. Ruchome aparaty ortodontyczne, które często zakładane są na noc, to rozwiązanie tańsze, które charakteryzuje się zarówno wadami, jak i plusami. Ich największą zaletą jest to, że nie są tak drogie, jak stałe i można je zdjąć w każdym momencie.


Zestaw ortodontyczny marki Feelo to zestaw niezbędnych akcesoriów do higieny jamy ustnej dla osób noszących aparat ortodontyczny. Wszystko zostało zapakowane w małą, poręczną kosmetyczkę. Cały zestaw można zabrać ze sobą w podróż, do szkoły czy do pracy.


Aparaty ortodontyczne stają się coraz bardziej popularne. Eliminują wady zgryzu i poprawiają estetykę uzębienia, a fakt noszenia aparatu nie jest już powodem do wstydu, lecz dowodem dbałości o stan własnego zdrowia.

Nosząc jednak aparat powinniśmy pamiętać również o diecie, która nas czeka. Aparaty stałe Aparaty stałe to takie, które umocowane są na zębach przez cały okres leczenia. Leczenie ortodontyczne można rozpocząć w praktycznie każdym wieku.


Konsultacja ortodontyczna u dziecka w wieku lat jest standardem na świecie. Jest to świetny moment, aby wykryć nieprawidłowości i wprowadzić postępowanie profilaktyczne, lub aktywne leczenie ortodontyczne. Na leczenie ortodontyczne u dorosłych pacjentów nigdy nie jest za późno, może ono zostać przeprowadzone. Samoligaturujący aparat ortodontyczny to nowoczesna odsłona stałego aparatu.


Posiada on zamki (porcelanowe, kompozytowe lub metalowe) przyklejone do powierzchni zębów i połączone metalowym łukiem nie posiadające natomiast dodatkowych mocowań, a wyposażone w specjalne klapki. Nie ma tu ligatur, dzięki czemu tarcie jest. Najczęściej wady klasy III są spowodowane niedorozwojem górnej szczęki, a o wiele rzadziej jest to spowodowane przez przerost żuchwy.


Często leczy się takich pacjentów najpierw rozszerzając i wydłużając szczękę, a następnie ustawiając zęby aparatem stałym. W przypadkach zdecydowanego przerostu żuchwy wskazany jest zabieg chirurgiczny. Zszokowana zapytałam, czy to znaczy, że to już koniec. Usłyszałam najpiękniejsze słowa na świecie – Za miesiąc zdejmujemy aparat.


Jeżeli myślicie, że od tej pory było już z górki to mylicie się – na ostatni miesiąc, który oczywiście dłużył się niemiłosiernie, dostałam jeszcze wyciągi. Za mną ponad roku z drutowaniem na zębach, a dni mojego górnego aparatu są już policzone. Czasem mają podłoże genetyczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty