czwartek, 6 października 2016

Jak długo nosi się aparat ortodontyczny

Aparat kosztuje fortunę, nie stać mnie na to. Jestem już za stara na aparat (miałam chyba lata). Leczenie ortodontyczne przeciętnie trwa lata. Czas leczenia dla każdego jest indywidualny uwarunkowany przede wszystkim rodzajem wady zgryzu.


Należy pamiętać iż leczenie u osoby dorosłej na ogół trwa dłużej. Przez ile lat nosi się aparat ortodontyczny? Oczywiście kieruję to pytanie do osób, które nosiły, bądź noszą taki aparat. Czas leczenia może się wydłużyć, jeżeli ortodonta będzie musiał współpracować z chirurgiem (przy niektórych wadach konieczne jest wykonanie zabiegów chirurgicznych).


Także stan zębów pacjenta zgłaszającego się do gabinetu ortodontycznego wpływa na to, jak długo aparat ortodontyczny pozostanie na zębach. Noszenie aparatu ortodontycznego nie jest przyjemne. Kiedy jednak chęć posiadania pięknego uśmiechu jest silniejsza, zastanawiamy się, jak najkrócej nosić aparat? To wszystko zależy od wady, jednak poznaj zasa dzięki którym niejako pomożesz swojemu lekarzowi.


Ilość czasu poświęconego na terapię ortodontyczną będzie się różnić w zależności od konkretnego pacjenta. Każdy uśmiech reaguje inaczej na leczenie. Nie przejmuj się, głowa do góry! Miałam nosic lata, zdjęłam miesiące wcześniej. Potem lekarz stopniowo skraca czas jego noszenia.


Zwykle aparat ten jest potrzebny tak długo, jak długo trwało prostowanie zębów. Moja kuzynka miala problem , bo zab trójka jej się tak jakby połozył i miała po prostu dziurę. Inne zeby chyba tez nalezalo lekko sprostowac ale nie byly tak bardzo krzywe. Z tą trójka to musiala jechac na jakis skomplikowany zabieg aby tego zeba sprowadzic, okropne.


Ile czasu trzeba nosic aparat ortodontyczny? Was przy aparacie operacje wysuwania szczęki? W leczeniu ortodontycznym liczy się kontrola nad procesem zmian. Gdy ominiesz wizytę, zęby mogą przesunąć się zbyt mocno lub w niewłaściwym kierunku.


Potem trzeba będzie to korygować i leczenie potrwa dłużej. Gdy tylko uszkodzi się jakikolwiek element aparatu, cokolwiek cię zaniepokoi – umawiaj się na. Zobacz, na czym polega istota działania tego typu urządzeń i jakie wyróżnia się podstawowe typy.


Zobacz także, jak długo powinno się nosić płytki lub szyny retencyjne. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Konrad Rutkowski Ceny aparatów ortodontycznych – odpowiada Lek. Czy warto nosić aparat ortodontyczny? Ile kosztuje i jak długo należy nosić aparat ortodontyczny?


Całe leczenie ortodontyczne trwa w zależności od wady od kilkunastu miesięcy do 3-lat. Trudno jest precyzyjnie określić, który pacjent będzie potrzebował dłuższego okresu retencji. Przyjmuje się, że etap ten trwać może nawet kilka lat.


Przeważnie stanowi on co najmniej połowę czasu, który poświecono na leczenie aparatem ortodontycznym. Czy można założyć aparat ortodontyczny, jeśli ma się martwe zęby? Ze względów zdrowotnych należy jednak zadbać o jego prawidłowe wyleczenie. Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny? Moim zdaniem warto jak najszybciej decydować się na aparat ortodontyczny ja miałam problem z krzywymi zębami i przeszkadzało mi to.


Dlatego udałam się do odpowiedniego miejsca. Jednakże stały aparat ortodontyczny nosi się zazwyczaj około dwóch lat – okres ten może być zarówno krótszy, jak i dłuższy. Po zdjęciu aparatu stałego konieczne jest utrwalenie efektów leczenia. W tym celu stosowane są aparaty retencyjne.


Stały aparat ortodontyczny jest bardzo skuteczny w przypadku korekty w większości problemów z uzębieniem. Czy istnieje możliwość, żeby jedynki zostały na miejscu? Jak działa aparat Hyrax? Dzisiejsza ortodoncja jest dostępna dla każdego kto posiada własne zęby – zarówno dla dzieci jak i dorosłych.


Czy przy aparacie Hyrax można uniknąć szpary między jedynkami? Nieważne czy masz czy lat, jak długo masz swoje własne zęby oraz wskazania do leczenia ortodontycznego możesz założyć aparat ortodontyczny. Kiedy dziecko powinno nosić aparat na zęby?


Jaki aparat ortodontyczny zastosować? Który aparat jest najlepszy ? Pierwsza wizyta u ortodonty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty