czwartek, 6 października 2016

Most protetyczny czy implant

Most protetyczny czy implant

Kiedy implant, kiedy most protetyczny? W porównaniu z mostami protetycznymi implanty zębowe mogą być wczepiane w miejsce dowolnego ubytku. Nie ma występuje konieczność szlifowania pobocznych zębów. W sytuacji gdy chcemy uzupełnić więcej niż zęby, z pewnością powinniśmy zdecydować się na implanty. Każdy ubytek zęba wymaga uzupełnienia.


Wybrać most czy może droższy implant? Odpowiedź jest jedna: tylko implant. Jest droższy od mostu, szczególnie gdy trzeba uzupełnić brak kilku zębów. Ale jego jakość jest nieporównywalna do jakości mostu protetycznego. Efekt wart jest kosztów.


Film podpowiada jakie są niebezpieczeństwa iróżnice pomiędzy uzupełnieniem braku zęba mostem i implantem. Najlepiej doradzi Ci jednak Twój dentysta. Przed wizytą u lekarza protetyka warto być świadomym, co będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem – most protetyczny czy implant.


Choroby próchnicowe, urazy mechaniczne czy ścieranie się szkliwa to potencjalne przyczyny złego stanu naszych zębów. Bagatelizowanie tych problemów może doprowadzić do nieprawidłowego ustawienia. Czy mogę zamienić go na implanty?


Co to jest most protetyczny? Pojęcie most protetyczny jest bardzo trafne, gdyż doskonale ujmuje istotę tego rodzaju uzupełnienia protetycznego. Nie wymaga jak w przypadku typowej protezy wyciągania z jamy ustnej. Most protetyczny odbudowuje brakujące zęby w postaci wiszącego przęsła, dla którego zakotwiczenie stanowią. Most porcelanowy stosowany jest u pacjentów bez jednego zęba lub z większymi brakami zębowymi.


Wykonanie takie uzupełnienia protetycznego wymaga trzech wizyt u stomatologa. Cena takiego mostu zależy od materiału z jakiego zostanie wykon. Tobie się nie przesunęło to nie znaczy, że nikomu się to nie zdarza.


Teraz mam dylemat most czy implant. W przypadku implanta muszę mieć rekonstrukcję kości. Brak metali w moście zapewnia wręcz naturalną przezierność – światło przenika przez most tak, jak przez naturalne zęby. Mosty są uzupełnieniem stałym, nie zdejmuje się ich. Są dużo wygodniejsze od protez, które się wyjmuje.


Największą wadą mostów protetycznych jest konieczność oszlifowania zębów „filarów”, czyli zębów, na których będzie opierał się most. Najpopularniejszymi sposobami odbudowy protetycznej braków w uzębieniu są obecnie mosty porcelanowe oraz implanty. Nasi Pacjenci często stają przed wyborem jednego z tych rozwiązań.


Które z nich jest najlepsze? Most to doklejona proteza zęba do własnego zęba zdrowego - czyli dwa zęby oparte na korzeniach jednego zęba. Jeżeli są to sąsiadujące zęby to raczej implant ponieważ most nie będzie się funkcjonalnie trzymał. Pan zrobić implanty i dwa mosty. Tradycyjny most protetyczny jest rozwiązaniem pośrednim w leczeniu ubytków zębowych.


Most protetyczny czy implant

Implanty zębów czy most protetyczny? Dzięki niemu wypełnimy wizualnie luki w łuku zębowym. Możemy go jednak zastosować tylko wówczas, gdy mamy zdrowe zęby, na których będziemy mogli osadzić most i zacementować. Tematy stomatologiczne mnie dręczą, bo doprowadzam uzębienie do ładu i trzeba podjąć pewne decyzje.


Kto z Was zdecydował się na most zamiast implantu? Jest też most protetyczny o którym mało wiem. Tyle tylko, że aby go wstawić, musiałyby być zeszlifowane sąsiednie zęby, które są w idealnym stanie. Nie wiem, czy taki most jest w ogóle wytrzymały i jak długo mogę go nosić.


W tym przypadku sąsiadujące z implantami zęby nie muszą być poddane szlifowaniu. Hej, Ma ktoś z Was albo z Waszch znajomych most protetyczny? Jakie są wady i zalety mostu? Boje się troche piłowania zębow. Z drugiej strony nie mam kasy na implanty, a most bez szlifowania.


W zależności od rozmiaru braków w uzębieniu oferujemy Państwu różny zakres usług protetycznych. Podane poniżej ceny są cenami w PLN obejmującymi koszt wykonania części implantologicznej (tj. wszczepienia implantu) oraz koszt wykonania części protetycznej (tj. protez, koron i mostów). Cena obejmuje także niezbędną ilość wizyt w gabinecie, znieczulenia, łączniki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty