środa, 12 października 2016

Szynowanie zębów

Szynowanie zębów – wszystko, co trzeba wiedzieć o tym zabiegu. Zabieg ten może być wykonany na stałe lub tymczasowo. Przednie zęby na górnej szczęce są bardzo często atakowane przez choroby dziąseł.


Jeśli dwa lub trzy z nich chwieją się, są one łączone za pomocą specjalnego materiału z sąsiadującymi zębami, które są stabilne. Najczęściej przeprowadzany zostaje w sytuacji chorób przyzębia (parodontoza) lub urazów prowadzących do rozchwiania zębów. Zakładanie szyn to także etap leczenia ortodontycznego zapobiegającego ponownym stłocze.

Mimo że szynowanie zębów wiąże się z wieloma korzyściami, ma też pewne wady. Są to przede wszystkim trudności z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej. W wyniku szynowania zębów szczeliny między zębami stają się bardzo wąskie, przez co problematyczne jest czyszczenie ich nićmi dentystycznymi.


Jak przebiega szynowanie zębów? Rodzaje szynowania zębów. Współczesna stomatologia oferuje kilka metod szynowania zębów. Choroby przyzębia prowadzą nierzadko do pojawienia się ruchomości zębów.


W przypadkach, gdy komfort żucia jest wyraźnie ograniczony, stosuje się szynowanie zębów – łączenie pojedynczych zębów w blok, który wzmacnia rozchwiane zęby, zapobiega ich wyważaniu, wysuwaniu i przesuwaniu się. Zęby mogą być szynowane na pewien okres np.

Dzięki unieruchamianiu maleje wpływ urazów, które działają na poszczególne zęby. Dzieje się tak, ponieważ siła żucia rozkłada się na większą grupę zębów. Stan ten spowodowany jest najprawdopodobniej chorobami przyzębia, np.


Zabieg polega na połączeniu kilku bądź wszystkich zębów specjalną szyną. Co prawda znane są opinie, że szynowanie zaburza fizjologiczną ruchomość poszczególnych zębów, co ma na nie negatywny wpływ. Czasami jednak tylko przeprowadzenie takiego zabiegu ratuje pacjenta przed ich zbyt wczesną utratą. Usługa szynowanie rozchwianych zębów jest najczęściej wykonywana przez periodontologa. Kontakt O nas Blog Regulamin Polityka prywatności RODO Zabiegi na raty Opinie o Tourmedica.


Nieleczone zapalenie tkanek przyzębia oraz dziąseł może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, m. Jeśli stopień zaawansowania choroby jest poważny, lekarz periodontolog podejmuje wraz z Pacjentem decyzję o leczeniu przyczyny. Jeśli jest to możliwe lekarz stomatolog łączy chwiejące się zęby z tymi, które są mocniej przytwierdzone do kości. Znacząco wydłuża użytkowanie zębów i opóźnia moment wszczepienia implantów lub nałożenia ruchomych uzupełnień protetycznych. Szyny na zębach hamują rozwój chorób przyzębia i podnoszą komfort życia pacjenta, umożliwiając mu normalne jedzenie. Wadą szynowania jest trudność.


Z tego powodu trzeba stać się jeszcze bardziej starannym w dbałości o stan jamy ustnej. Pomogą w tym szczoteczki międzyzębowe i nici dentystyczne. Obecnie stosujemy szynowanie przy pomocy włókna szklanego.


Tak wykonane szyny są bardzo trwałe, estetyczne.

Zabieg szynowania umożliwi znaczne wydłużenie użytkowania Twoich naturalnych zębów, odkładając w czasie konieczność. Podobnie jak w szynach wewnątrzkoronowych, zastosowanie mają szyny w włókna szklanego i ligatury metalowe oraz indywidualnie przygotowane dla pacjenta retainery metalowe. Techniki adhezyjne umożliwiły szynowanie zębów przy minimalizacji grubości szyny, której używanie przy dużych rozmiarach może być niewygodne dla pacjenta.


Czy szynowanie zębów włóknem szklanym i kompozytem może być trwałym rozwiązaniem? To znacznie droższe rozwiązanie, a obawiam się o jego trwałość przy obniżających się dziąsłach. Rozchwianie zębów nie skazuje nas na ich utratę. Dzięki zastosowaniu taśmy z włókna szklanego można je zszynować, co spowoduje, że są ze sobą zblokowane na stałe, a to natychmiast eliminuje ich ruchomość.


Należy pamiętać, że szynowanie zębów nie leczy choroby przyzębia, a tylko łagodzi objawy. Założenie niektórych typów szyn nie wymaga wstępnego szlifowania zębów. Jest to ostatni etap postępującej paradontozy, który poprzedza już tylko wypadanie zębów. Ostatnim ratunkiem polecanym przez dobrych stomatologów gabinetu dentystycznego CLINIDENT we Wrocławiu jest szynowanie zębów. Połączenie wszystkich zębów (bądź tylko kilku rozchwianych z zębami mocno osadzonymi) powoduje ich.


Oferta obejmuje również odtwarzanie i szynowanie zębów , usuwanie ze znieczuleniem zębów mlecznych i stałych oraz ozonoterapię. Uzupełnienie naszej oferty stanowią korony lane, wkłady koronowo-korzeniowe, protezy akrylowe , szkieletowe i acetalowe, a także szyny nagryzowe, szynoprotezy i mosty adhezyjne. Kiedy wykonać szynowanie zębów ? Wskazaniem do skorzystania z zabiegu szynowania zębów są choroby przyzębia, parodontoza oraz kłopoty z żuciem z powodu niestabilnych zębów. Jak wygląda szynowanie zębów ? Dentysta usuwa kamień nazębny, szlifuje powierzchnię zębów i zakłada specjalną szynę dopasowaną do koloru uzębienia.


Wiedza, doświadczenie i lekka ręka lekarza jest podstawą, aby wykonywać zawód dentysty solidnie. Nie wspominając o czymś tak oczywistym jak etyka, nie tylko zawodowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty