czwartek, 20 czerwca 2019

Wybielanie martwego zęba

Wybielanie zęba martwego – czy to możliwe? Mianem zęba martwego potocznie określa się ząb, w którym doszło do obumarcia miazgi. Niestety ząb martwy – nawet po leczeniu – z biegiem czasu zmienia swój kolor, staje się siny i wygląda nieestetycznie. Przed tym jednak należy wyleczyć ząb kanałowo.


Czasami konieczne jest powtórne leczenie kanałowe. Niezwykle istotna jest również ocena stanu korzenia na podstawie zdjęcia rentgenowskiego. ANIDENT Protetyka warszawa - siny ząb to ząb martwy przebarwiony po leczeniu kanałowym. Ciemny ząb siny po leczeniu kanałowym. Jeżeli wybielanie zębów martwych nie da efektu to zostaje protetyka stomatologiczna czyli licówki Warszawa, ząb na ćwieku, ząb.


Po tygodniu od założenia wkładki wybielającej należy zgłosić się do lekarza w celu sprawdzenia wyniku. Jeśli rozjaśnienie martwego zęba nie przyniosło satysfakcjonującego efektu, lekarz zdecyduje o ponownym założeniu preparatu wybielającego. Jeżeli chcę wybielić wszystkie zęby a mam też przebarwiony ząb martwy, to które wybielanie należy wykonać w pierwszej kolejności? Nie ma ogólnej zasady mówiącej na temat kolejności zabiegów, natomiast zaleca się wykonać najpierw wybielanie martwego zęba , a później wybielanie wszystkich zębów metodą zewnętrzną. Proces wybielania zęba martwego rozpoczyna się od wykonania zdjęcia RTG, dzięki któremu można ocenić poprawność przeprowadzonego leczenia kanałowego.


Wybielanie martwego zęba

Kolejny krok to otwarcie korony zęba i umieszczenie środka wybielającego. Jako że preparat należy umieścić kilkakrotnie, stomatolog zakłada opatrunek tymczasowy. A u mnie pojawił się nowy problem, niestety nieco pilniejszy niż wybielanie martwego zęba. Zauważyłam, że zęby w górnej szczęce zaczynają się wykrzywiać i wracać do wyglądu sprzed leczenia ortodontycznego sprzed kilkunastu lat.


Obawiam się, że to przez rosnące ósemki, które ściskają szczękę. Proces wybielania martwych zębów różni się zdecydowanie od wybielania zębów żywych, gdzie preparat wybielający (substancja czynna o dużym stężeniu) jest aplikowany zewnętrznie na zęby. W przypadku martwego zęba przebarwienie tworzy się w jego wnętrzu - tam, więc musi zadziałać środek wybielający. Jak wybiela się martwe zęby?


Przed rozpoczęciem wybielania martwego zęba należy wykonać zdjęcie RTG, aby stomatolog mógł określić czy leczenie kanałowe przyniosło efekt i czy wybielanie jest możliwe. Kolejnym krokiem jest otwarcie korony, gdzie zostaje umieszczony specjalny środek wybielający. Cennik - Prodentica - Centrum Stomatologii to gabinety stomatologiczne oferujące szeroki zakres usług wykonywanych przez lekarzy specjalistów zajmujących się leczeniem chorób jamy ustnej.


Wysoki standard leczenia i profesjonalizm zapewnia najnowszy sprzęt i specjalistyczne szkolenia naszego personelu. Zapraszamy do naszej kliniki w Rzeszowie na wizytę, z której będziesz zadowolony. Zazwyczaj do przebarwień takich zębów dochodzi, gdy do zębiny martwej miazgi zęba przenikają barwniki krwi oraz materiału, wypełniającego kanał. Piotr Puchała Domowe sposoby na białe zęby – odpowiada Lek.


Jaka jest skuteczność wybielania martwego zęba? Obecnie ten ząb jest po leczeniu kanałowym, nie ma próchnicy i jest zdrowy (jak na martwy ząb). Efekt wybielania, o jakim pani pisze, utrzymuje się około roku. Potem należy zabieg powtarzać.


Korona porcelanowe jest trwała, nie zmieniając koloru, służy przez kilkanaście lat. Lista klinik wykonujących wybielanie martwego zęba. Nie, wybielanie martwego zęba nie jest bolesne, jeśli jednak po zabiegu pojawi się ból, należy szybko zgłosić się do dentysty. Jak długo trwa wybielanie martwego zęba?


Wybielanie martwego zęba

Zabieg wybielania trwa krótko, jednak wymaga 3-wizyt u. Wiem, że zęby martwe wybiela się od wewnątrz. Czy lepiej najpierw wybielić jedynkę i dwójkę od wewnątrz a później wszystkie zęby zewnętrznie (lampą) czy odwrotnie? Jeśli chcemy wybielić wszystkie zęby, konieczne jest początkowo wybielenie zęba martwego a następnie pozostałych. Sinienie martwego zęba – odpowiada Lek. Najczęściej jednak wybielanie martwych zębów, to nie tylko stosowanie preparatów na ich powierzchnie, ale także aplikowanie takiego preparatu do wnętrza zęba.


Metody wybielania zębów martwych. Zazwyczaj wybielanie zębów bezmiazgowych, czyli martwych, odbywa się poprzez umieszczenie specjalnych preparatów wybielających wewnątrz komory zęba. Najpopularniejsze są dwie podstawowe metody.


Założenie wkładu z włókna szklanego i odbudowa kompozytowa. Pacjentka zgłosiła się z przebarwieniem prawej jedynki górnej oraz przewlekłym stanem zapalnym przy wierzchołku korzenia. Wykonano leczenie kanałowe w mikroskopie co spowodowało wygojenie się stanu zapalnego. Nietypowe wybielanie zębów.


Nieestetyczną barwę, widoczną z czasem np. W związku z tym, że ząb martwy jest odbarwiony od wewnątrz, podczas jego wybielania konieczne jest powtórne otwarcie komory zęba. Zdarza się, że martwy ząb potrafi zmienić swoją barwę na szarą lub nawet na czarną. Wiąże się to z koniecznością wprowadzenia do martwego zęba preparatu wybielającego. Możliwe jest to jednak dopiero po leczeniu kanałowym zęba.


Przebarwienie martwego zęba i jego wybielanie. W wielu przypadkach martwicy miazgi dochodzi do przebarwienia korony martwego zęba. Sytuacja taka może mieć miejsce nawet kilka miesięcy, a nawet lat po przeprowadzonym leczeniu kanałowym. Nawet niewielka zmiana zabarwienia zęba, szczególnie ta występująca w zębach przednich wygląda.


Zabieg ten powtarza się do momentu uzyskania zadowalającego efektu. Potrzebujesz konsultacji? Skontaktuj się z naszym gabinetem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty