piątek, 21 czerwca 2019

Olejek lawendowy jak używać

Jest bardzo przydatny w leczeniu infekcji bakteryjnych. Olejek lawendowy jest znany jako naturalny środek nasenny, ale jego właściwości na tym się kończą. Jego skuteczność wzrasta w połączeniu z wieloma innymi. To doskonały środek, dzięki któremu można pozbyć się licznych dolegliwości zdrowotnych. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że jest to naturalne remedium na walkę z nawracającymi.


Kilka kropel dodanych do kąpieli pomoże w załagodzeniu stresu, a nawet stanów lękowych i depresji.

Olejek można podgrzewać w specjalnych kominkach, aby jego zapach roznosił się po domu. Jak wykazały badania naukowe, jego główne składniki - linalol i octan linalolu potrafią sprawnie obniżyć nadaktywność ośrodkowego układu (w ten sposób ułatwiając zasypianie). Ja w swoich zbiorach mam ich w tej chwili kilka – większość z nich pięknie pachnie, a zdecydowanym ulubieńcem pod tym względem jest dla mnie olejek lawendowy. Działa on silniej od fenolu, krezolu i gwajakolu. Już w stężeniu olejek lawendowy zabija bakterie gruźlicy, w stężeniu bakterie tyfusu, zaś w stężeniu – gronkowca i dyfterytu.


Pamiętaj też, że olejki tworzone są z naturalnych substancji dlatego zawsze przed pierwszym zastosowanie nowego zapachu, wykonaj test alergiczny. Z drugiej strony zwróć uwagę na to, aby zbyt długo nie używać jednego olejku, ponieważ możesz się do niego przyzwyczaić i uodpornić na jego zapach. Olejku lawendowego można używać do kąpieli, co pozwoli zmniejszyć napięcie oraz nerwowość.


Taka kąpiel zadziała uspokajająco i wyciszająco.

Olejek stosowany na skórę łagodzi ból oraz świąd. Działa łagodząco w przypadku zakażeń bakteriami ropotwórczymi. Aromat olejku lawendowego działa pobudzająco na nasze zmysły. Jednak poza przyjemnym zapachem, posiada wiele dobroczynnych.


Tu używamy stosunkowo wysokich stężeń, nawet do , szczególnie składników chłodzących. Podobny efekt jak mieszanie z kremami daje również kąpiel z dodatkiem kilku kropel olejku – ukojenie nerwów i relaks murowane. Tu można stosować każdy, który nam. Do produkcji olejków eterycznych używa się różnych części roślin – nie tylko liści, ale także kwiatów, korzeni, kory czy nawet żywicy. Wszystko zależy od stężenia substancji leczniczych w poszczególnych tkankach.


O jakich substancjach mowa? Uważa się nawet, że jest jednym z najcenniejszych olejków eterycznych. Można go używać między innymi do inhalacji, masażu, kąpieli i zabiegów kosmetycznych.


Niektóre olejki eteryczne, takie jak olejek cynamonowy czy oregano, mogą bardzo silnie podrażnić skórę. Co warto wiedzieć o olejku lawendowym. Pora po praktyce na trochę teorii i informacji z książki „Aromatica”.


Zapach jest niezbyt trwały. Olejek jest dość bezpieczny w zastosowaniu na skórę (i ogólnie). Uwielbiam olejki eteryczne i sama się nimi dość często bawię.


Moimi ulubionymi są: olejek eukaliptusowy – idealny w trakcie kataru, gdy posmaruję delikatnie nozdrza, olejek lawendowy – dodaję do prania, olejek z drzewa herbacianego – stosuję na bezpośrednio na wypryski, olejek świerkowy – inhaluje, nadaje domowi świeżości, dodaję do prania i ostatnio do.

Dodaj 3-kropli olejku do wanny tuż przed wejściem do wody i poleż w niej przynajmniej minut. Jeśli masz zatkany nos, zrób inhalacje z olejku eukaliptusowego, a w przypadku silnego stresu wybierz olejek z drzewa sandałowego. Do miseczki z gorącą wodą wlej cztery krople olejku, na głowie połóż ręcznik i wdychaj. Poznaj właściwości i zastosowanie olejków eterycznych oraz dowiedz się, gdzie je kupić, jak rozpoznać olejek eteryczny naturalny i jak ich.


W związku z tym znalazły zastosowanie w medycynie naturalnej. Olejek z lawendy używany jest do inhalacji, kąpieli, masaży, wcierek. Znajdziemy go też w składzie wielu preparatów i kosmetyków.


W tym filmiku podpowiadam w jaki sposób można stosować olejek lawendowy. Poznasz kilka prostych trików na wykorzystanie aromaterapii w codziennej pielęgnacji skóry oraz włosów. Chcąc użyć olejek lawendowy do masażu należy połączyć go z wybranym olejem roślinnym. W ten sam sposób możemy używać olejek lawendowy na rozstępy i blizny.


W przypadku kąpieli olejek nie wymaga rozcieńczania, może być dodany bezpośrednio do ciepłej wody. Wiele z nich ma wpływ na poprawę naszego samopoczucia i zdrowia, a także działa dezynfekująco na powietrze w pomieszczeniu. Jak stosować olejek lawendowy, żeby rozjaśnić rozstępy. Za pomocą olejku z lawendy można sprawić, że rozstępy staną się jaśniejsze i mniej widoczne. Pomaga on także zapobiegać pojawieniu się tych nieestetycznych zmian skórnych,.


Działanie lawendy jest z kolei równie przyjemne i kojące, jak jej kolor. Istnieją jednak specjalne wskazania takie jak ciąża czy epilepsja, kiedy olejki powinno traktować się ze specjalnym respektem i umiarem. Punktowo, smarując zmienione miejsca na skórze, w postaci toniku lub np.


Trzeba używać go regularnie, ale zdecydowanie warto to robić. Olejki aromatyczne – ABC bezpieczeństwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty