piątek, 7 grudnia 2018

Olejek lawendowy jak stosować

Jakie jeszcze właściwości lecznicze i pielęgnacyjne wykazuje lawenda i olejek lawendowy, jak stosować lawendę i kiedy może ona zaszkodzić – dowiecie się z galerii. Zapach olejku lawendowego działa terapeutycznie, ułatwia zasypianie i uspokaja. Jest bardzo przydatny w leczeniu infekcji bakteryjnych.


Jego skuteczność wzrasta w połączeniu z wieloma innymi. Lawenda znakomicie wpływa na zdrowie i wygląd.

Właściwości lecznicze mają zarówno kwiaty lawendy, jak i lawendowy olejek eteryczny. Jak stosować olejek lawendowy (Oleum Lavandulae)? Stosowanie punktowe sprawdza się w przypadku trądziku – olejek lawendowy pomaga. Brzmi jak marzenie wielu z nas.


Podczas kąpieli z dodatkiem olejku lawendowego na pewno poczujesz się jak w gabinecie odnowy biologicznej. Mój ulubiony sposób to stosowanie olejku jako wcierki – dodaję go do wybranego oleju lub maceratu i wmasowuję w skórę głowy. Bardzo różnie #128578; Można je dyfuzować (mój dyfuzor na zdjęciu), czyli stosować w pomieszczeniu, w którym przebywamy, inhalować albo stosować na skórę (przeważnie używając nośnika zwanego olejem bazowym), dodawać do domowych kosmetyków czy do kąpieli.

Olejki eteryczne to silnie skoncentrowane wyciągi ziół, zawierające związki lotne. Zwykle są one bardzo aromatyczne i wykazują silne działanie biologiczne. Przy okazji, roztocza nie przepadają za olejkami.


Działanie olejku pogłębia się, jeśli zastosuje się go w połączeniu z innymi olejkami, np. To tak – olejek lawendowy możesz stosować do przemywania rano i wieczorem, dodając kropelkę na wacik z mleczkiem lub tonikiem, albo dodać kropelkę do porcji kremu na twarz. Za pomocą olejku z lawendy można sprawić, że rozstępy staną się jaśniejsze i mniej widoczne. Pomaga on także zapobiegać pojawieniu się tych nieestetycznych zmian skórnych,.


Wówczas wystarczy na przykład spryskać skórę wodą toaletową przygotowaną na bazie lawendy. Jak samemu zrobić olejek lawendowy. Wykazuje wiele korzystnych właściwości i jest jednym z niewielu olejków, które można stosować bezpośrednio na skórę. Kilka kropli olejku lawendowego należy dodać do kremu lub balsamu do codziennej pielęgnacji, natomiast w celu wykonania w 1 domowego kosmetyku należy wymieszać łyżki jogurtu naturalnego z kilkoma kroplami olejku lawendowego i kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Znajduje uznanie w aromaterapii, w której łączy się go z innymi olejkami eterycznymi.


Znakomicie komponuje się z olejkiem rozmarynowym, jałowcowym i lawendowym. W zestawie z olejkiem sandałowym i eukaliptusowym łagodzi stres i zmniejsza. Stosować tylko zewnętrznie i po odpowiednim rozcieńczeniu.


Uważa się również, że pomocny jest w hamowaniu łysienia plackowatego.

Znany jest od wieków i wykorzystany w szeroki sposób. Naukowcy próbują ustalić, czy olejek ten jest znaczącym czynnikiem terapeutycznym o dużym potencjale klinicznym, czy jedynie korzystnie działającym dodatkiem do innych produktów. Dzięki swoim właściwościom olejek lawendowy jest stosowany jako środek działający profilaktycznie i wspomagający kurację różnorodnych dolegliwości zdrowotnych.


Może być stosowany zarówno doustnie, jak i do wcierania bezpośrednio w skórę. W celu wykorzystania jego wspaniałych właściwości, polej kropelkę olejku z lawendy na poduszkę lub na zaślepki przeciw świetlne na oczy, a twój sen będzie spokojny. Przede wszystkim jest jednak dedykowany włosom przetłuszczającym się, ze względu na swoje odświeżające działanie.


Jednym z podstawowych sposobów aplikacji tego kosmetyku jest olejowanie. Polega ono na wcieraniu. Olejek rozmarynowy na włosy – jak stosować?


Mają ta dużo zastosowań, a ich właściwości są tak rozległe, że może się od tego wszystkiego zakręcić w głowie. Warto jednak znać również podstawowe zasady bezpiecznego stosowania olejków, bowiem używane w niewłaściwy sposób mogą nam bardzo zaszkodzić. Jak zrobić olejek lawendowy?


Na skalę przemysłową olejek z kwiatów lawendy produkowany jest na drodze destylacji z parą wodną lub ekstrakcji lotnymi rozpuszczalnikami. Jednak w domu możesz go wykonać znacznie prościej poprzez proces infuzji – zarówno z suszonych, jak i świeżych kwiatów lawendy. Na ten moment malutkie ranki z brody i okolicy ust znikły i mam nadzieję, że olejek lawendowy poradzi sobie również z ich większymi kolegami.


Dlaczego akurat olejek lawendowy? Tak jak pisałam, to jeden z niewielu znanych mi olejków eterycznych, którego działanie znalazło poparcie w publikacjach naukowych. Aby skomponować preparat do masażu, wystarczy od 2-kropli olejku dodać do olejku do masażu.


Jednak nie wolno stosować na skórę nierozcieńczonego olejku. Ten aromatyczny krzew, powszechnie znany jako lawenda angielska (wąskolistna ), pochodzi z zachodniego regionu Morza Śródziemnego i jest obecnie uprawiana w Europie, Australii i USA. Swoją popularność roślina zawdzięcza swoim licznym właściwościom zdrowotnym. Choć przez wielu zapomniany, olejek goździkowy to prawdziwa skarbnica właściwości prozdrowotnych.


W medycynie ludowej stosuje się go przede wszystkim na ból zęba, ale to nie jedyne zastosowanie tego olejku. Wygląda to mniej więcej jak parówka. Do naczynia z gorącą wodą wlewamy 3-kropli olejku, a następnie pochylamy się nad wywarem i przykrywamy głowę ręcznikiem.


Taka inhalacja z dodatkiem np.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty