poniedziałek, 10 grudnia 2018

Leczenie ortodontyczne

Niezależnie od wybranej przez Ciebie metody, leczenie ortodontyczne będzie składać się z kilku etapów. Leczenie ortodontyczne a wiek pacjenta. Poniżej przedstawiamy lekturę obowiązkową dla pacjentów zainteresowanych leczeniem ortodontycznym w naszym gabinecie.


Należy pamiętać, że leczenie ortodontyczne to całościowy proces usuwający nie tylko, najczęściej zgłaszane przez pacjentów, zastrzeżenia estetyczne (krzywe zęby) ale również nie mniej ważne dla lekarza ortodonty, nieprawidłowości w symetrii twarzy czy. Pierwszy krok to wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz specjalista przeprowadza wywiad i szczegółowe badanie pacjenta.

Następnie wykonywane są fotografie twarzy i uzębienia , pobierane są wyciski na modele diagnostyczne. Ortodoncja zajmuje się leczeniem nieprawidłowości w ustawieniu zębów takimi jak rotacje, stłoczenia, czy zatrzymania pojedynczych zębów jak również problemami w relacjach całych grup zębów. Jest ona często niezbędna w poprawie stanu zdrowia i estetyki uzębienia. Wizyta konsultacyjna 1zł.


W Polsce leczenie ortodontyczne jest częściowo refundowane do roku (nie są refundowane aparaty stałe), po roku życia wszystkie usługi ortodontyczne są odpłatne. Ortodonta to lekarz specjalista, który zajmuje się. Istnieją jednak pewne warunki, aby rozpocząć leczenie.


Konieczna jest jednak obecność wystarczającej ilości i jakości kości, brak ostrych stanów zapalnych przyzębia oraz wyleczenie wszystkich zębów, brak osadu i kamienia nazębnego.

Najwyższe standardy to nie tylko skuteczne leczenie ortodontyczne najnowszymi technikami przez wyszkolony zespół profesjonalistów, niezawodny sprzęt czy materiały. To również najwyższa jakość obsługi pacjenta - to Ty jesteś dla nas najważniejszy i Twoje potrzeby stawiamy na pierwszym miejscu. Koszty leczenia ortodontycznego.


Szacunkowy kosztorys leczenia ortodontycznego W tabeli poniżej prezentujemy szacunkowe koszty typowego leczenia ortodontycznego przez okres lat i przy zastosowaniu różnych stałych aparatów ortodontycznych. Na początku ortodonta opiniuje stan zębów i zgryzu, definiuje potrzeby pacjenta, dobiera właściwy rodzaj aparatu ortodontycznego i pobiera wycisk szczęki, który umożliwia technikowi dentystycznemu wykonanie odlewu szczęki. W ramach NFZ za darmo wykonamy w tym okresie: badania kontrolne, zdjęcia, aparaty ruchome jedno i dwuszczękowe. Do roku życia dziecko leczone ortodontycznie może liczyć na darmowe konsultacje i wizyty kontrolne. Aparatów nie zaleca się osobom przyjmującym niektóre leki, np.


Niekontrolowane zgrzytanie zębami dotyka coraz więcej Pacjentów i może mieć przykre konsekwencje. Jest to nie tylko prostowanie zębów, to również korygowanie zaburzeń żucia, połykania, oddychania a nawet postawy ciała. Noszenie aparatu ortodontycznego nie jest związane z wiekiem. Pamiętajmy też, że przeżuwanie jest pierwszym etapem trawienia, a zaburzenia tego procesu wpływają negatywnie na pracę układu pokarmowego. Im ciężej pracuje układ trawienny, tym szybciej się starzeje.


Podsumowując – leczenie ortodontyczne w Niemczech nie różni się bardzo od tego, które oferowane jest w gabinetach w Polsce. Owszem – jest nieco droższe, jednak biorąc pod uwagę wyższe koszty ogólnego życia w Niemczech w porównaniu do życia w Polsce, nie są to ogromne różnice. Proste zęby i prawidłowy zgryz są ważne nie tylko ze względów estetycznych ale też dla lepszego utrzymania higieny jamy ustnej, lepszej kondycji dziąseł, mniejszego ryzyka próchnicy oraz zapobiegania schorzeniom stawu skroniowo-żuchwowego.

Pierwsza wizyta u ortodonty powinna odbyć się już w wieku lat, aby ocenić, czy nie ma zaburzeń wzrostu szczęk, dysfunkcji. Po zaakceptowaniu planu leczenia rozpoczyna się właściwe leczenie ortodontyczne, które uzależnione jest od rodzaju wady. Może być poprzedzone koniecznością leczenia stomatologicznego – wyleczenia zębów z próchnicy, wyeliminowania stanu zapalnego dziąseł czy usunięcia kamienia i osadu z zębów. Przekonanie zaś o górnej granicy – o tym, że leczenie ortodontyczne nie jest możliwe powyżej pewnego wieku to mit, który wciąż jeszcze pokutuje wśród Polaków.


Tymczasem jest wprost przeciwnie. Aparat na zęby można założyć już po ukończeniu roku życia, przy czym nie ma górnej granicy wiekowej. Ortodoncja niesie pomoc naszym zębom, nie tylko pod względem estetycznym, ale też zdrowotnym. W tym celu zakładane są płytki retencyjne lub retainery (aparaty retencyjne).


Po wszystkim aparat jest zdejmowany. Często na początkowym etapie stosuje się specjalne ćwiczenia mięśniowe na zdrowy zgryz (mioterapię). W ofercie mamy dyskretne aparaty ortodontyczne, które są niewidoczne dla otoczenia.


Rodzice, którzy zaobserwowali u swoich dzieci choćby nawyk ssania. Jak być pięknym, zdrowym i mieć ładne zęby? Ortodoncja, to dział stomatologii, który zajmuje się krzywo rosnącymi zębami, a bardziej fachowo – wadami zgryzu.


Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty