Rzeczywiście, niemowlęta zwykle płaczą dość dużo, ale nie jest to problem bez rozwiązania. Istnieje wiele sposobów na uśpienie dziecka, i nie są to sposoby skomplikowane. Pierwszym krokiem jest zaspokojenie potrzeb dziecka i zapewnienie mu komfortowego miejsca do spania. Kolejnymi krokami są dalsze sposoby na zasypianie bez płaczu. Koszmar, bo to bardzo żałosny płacz, a ona nigdy tak nie płacze Nie rozumiem dlaczego nic, co zawsze towarzyszyło jej przy zasypianiu nie działa, niczego nie chce, odrzuca-smok, pozytywka, pluszak.
Im częsciej biorę ją na ręce, tym gorzej i dłużej trwa zasypianie, jak tylko widzi mnie wyje mocniej.
Często ma przy tym już zamknięte oczy i po tym zasypia ze zmęczenia. Nie ma reguły czy płacze na rękach, w łóżeczku, czy w wózku. Sytuacja ta ma miejsce tylko w dzień.
Dodam jeszcze, że jak już mu się uda zasnąć w dzień, to budzi się po minutach bardzo zmęczony i zaczyna się. Mój syn ma tygodni i od początku miał problemy z zaśnięciem. Postanowiłam go nauczyć zasypiać samodzielnie w łóżeczku no i zaczęło się. Re: OKROPNY PŁACZ PRZY USYPIANIU. U mnie patent na zasypianie wymyśliła babcia, a mianowicie wsadza Kasię do dużej poduszki opatula jej główkę pieluszkę, na której ja śpię (styl na beduina) i lula lekko bujając … Kasia płacze potem mruczy i zasypia Pozdr.
Agnieszka z córeczką Kasią ur.
Dziecko nam nie chce zasypiać czasem i przed snem płacze z godzinę (tak się zdarza raz na kilka dni) NIe siedzimy z nim wtedy bo to pogarsza jeszcze sytuację - potem musimy z nim być przy. Mówimy spać jak niemowlę i widzimy oczami wyobraźni małego, słodkiego, smacznie śpiącego maluszka. Rodzice są często zaskoczeni jak wiele odgłosów, ruchów wykonuje maleńki śpiący noworodek. Codziennie około 2osób wchodzi na tą stronę z pytaniem, dlaczego niemowlę spłacze podczas snu.
Poniżej odpowiedź :) Zdrowe niemowlę podczas snu może płakać, gwałtownie się. Płacz dziecka to jego sposób komunikacji z otoczeniem i może oznaczać wszystko. Dlaczego dziecko płacze? Jednak po pewnym czasie zauważysz może również płacz można interpretować. Mala nie chce za nic w swiecie usnac nawet z pomoca.
W koncu zasypia nie z wyczerpania, ale placz jest obowiazkowa czescia zasypiania. Probowalismy metody Tracy Hogg (czyli podnies, przytul, uspokoj, odloz i tak w kolko), ale nie dziala ona na nasza corke, z racji tego ze wlasnie na rekach sie nie uspokaja. A dzisiaj to już wogóle daje czadu od rana, nawet przy cycu były masakryczne płacze, jakby go właśnie wkurzalo że słabo leci mleczko, no ale niestety na początku zanim bardziej zacznie lecieć musi trochę pociągnąć. Już chwilami naprawdę niewiem co myśleć czy taki nerwowy czy co. Samodzielne zasypianie dzieci to nie lada sztuka.
Noworodek nie odróżnia jeszcze dnia od nocy, dlatego śpi niekoniecznie wtedy, kiedy życzyliby sobie tego rodzice. Jego sen różni się od snu dorosłego – dziecko budzi się często, czasem nawet co godzinę. Niestety, nie każde niemowlę zasypia bez problemów.
Alex co noc zasypia w moich ramionach karmiony piersią, po czym odkładany jest do łóżeczka.
Zdarza się oczywiście, że po krótkim czasie wybudza się i domaga kołysania, więc tak też właśnie robię. Nie pozwalam, aby zanosił się z płaczu w łóżeczku, czekając aż padnie ze zmęczenia. Niemowlę wydaje się nadpobudliwe: płacze więcej niż inne niemowlęta, mało śpi, jest niespokojne, bardzo ruchliwe. Trudno je utulić, nawet przy piersi.
Co robić, by z nadpobudliwego niemowlęcia nie wyrósł dorosły z ADHD? Ząbkowanie, choroba, wklęsła brodawka, nieprawidłowe przystawianie do piersi, brak pokarmu i wiele innych – to wszystko może być przyczyną dlaczego niemowlę płacze przy karmieniu piersią. Przeczytaj opisy i rozpoznaj, który z przypadków dotyczy właśnie Ciebie.
Drodzy rodzicePoruszany był juz ten temat na forum, ale wciąż pojawiają sie nowi forumowicze, nowe doswiadczenie, dlatego postanowiłem zapytać:Nasza Julia (miesiace) od ok. Zasypia tylko przy cycu, po czym przekładany do łóżeczka budzi się jak poparzony. Teraz nie wiem czemu, ale nie chce spać bez cyca, smoczka nie toleruje w ogóle, moje piersi traktuje jak smoczek, tylko żeby chwilę possać i śpi dalej.
Moje dziecko nie chce samo zasnąć! Płacze, kiedy się wystraszy, kiedy je coś boli lub kiedy jest nie po jego myśli, jeśli coś mu zabierzemy. Cały czas potrzebuje towarzystwa, co więcej, siedzenie przy nim nie wystarcza, trzeba do niego mówić, gugać, śpiewać. Czasem proces usypiania trwa godziny, a synek jest już tak rozbudzony płaczem, że rezygnuję.
Zdarza się, że zasypia dość szybko, ale przebudza się po minutach z płaczem. Gdy uda mi się go uspokoić i znów zasypia, sytuacja się powtarza. Czasem takie sekwencje: 5-minut spania i minut płaczu trwają ponad godziny. Niemowlę próbuje włożyć do buzi piąstki i wszystko, co trzyma w rączce, ślini się przy tym, a jego dziąsła są rozpulchnione i zaczerwienione – najprawdopodobniej maluszkowi wyrzynają się pierwsze ząbki. Do lekarza zgłoś się wtedy, kiedy pojawi się wysoka gorączka albo biegunka.
Moja melka miała kolki jak była malutka i musiałam ją duzo nsic bo czesto płakała. Jak sie kolki skończyły, to w dzien czasami zasypia sama w łózeczku (przy włączonej karuzeli z pozytywka), a czasami - gównie po południu musze ja usypiac na rekach bo płacze - zbyt duzo wrażeń i nie potrafi sie sama wyłączyć! Rodzina i dziecko - Forum Gdańsk, Gdynia, Sopot. Porozmawiaj o aktualnych problemach i radościach mieszkańców Trójmiasta.
Pełza, raczkuje albo nawet staje przy meblach i próbuje stawiać pierwsze samodzielne kroki. Wreszcie może dotrzeć tam, gdzie chce, i dotknąć tego, czego chce. Z zapałem penetruje nie odkryte dotąd zakamarki mieszkania.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.