piątek, 7 grudnia 2018

Dziecko niespokojnie ssie pierś

Dziecko jest niespokojne przy piersi. Głodny maluch chwyta pierś, ssie chętnie, spokojnie, nasycony wypuszcza pierś lub zasypia, jednak nie zawsze nakarmienie niemowlęcia udaje się tak idealnie. Tak naprawdę, kiedy mówimy o niespokojnych dzieciach przy piersi, to nie mieści się to w żadnych sztywnych ramach.


W efekcie dochodzi do osłabienia odruchu prolaktynowego. Jak karmić dziecko piersią? Poznaj zasady jak prawidłowo trzymać dziecko podczas karmienia.

Jak prawidłowo trzymać dziecko podczas karmienia, jak je przystawiać do piersi? Problem pojawia sie po kapaniu, jak malego usypaiam. Maly ssie bardzo niespokojnie. Nieprawidłowy sposób chwytania i ssania piersi. Jeśli odczuwasz ból brodawek, gdy Twój maluch ssie pierś, pewnie trudno Ci uwierzyć, że karmienie naturalne może być przyjemne nie tylko dla małego ssaka, ale także dla jego mamy.


Pani Moniko i inne Mamy! Jeśli twoje dziecko chciałoby być wtulone w ciebie niemal przez całą dobę, spróbuj nosić je w chuście. Zmęczonemu maluchowi często pomaga się wyciszyć spokojna melodia pozytywki.

Możesz włączyć płytę z cichą muzyką lub zanucić kołysankę. Przystaw niemowlę do piersi lub podaj mu butelkę. Mój miesieczny syn bardzo niespokojnie ssie pierś. Mocuje sie z nią , szarpie,macha raczkami i nóżkami, przeplata to wybuchem chwilowego płaczu i znów powraca do ssania.


Czasem pomaga na chwile gdy przełoże go do drugiej piersi ale tez nie zawsze. Jaka moze być przyczyna takiego niespokojnego zachowania przy piersi ? Zatkany nos uniemożliwia swobodne oddychanie podczas ssania piersi. Często wcale nie jest głodny, już się najadł, ale ssie dalej. Potrzeba bliskości - będąc przy piersi dziecko nie zaspokaja wyłącznie głodu.


Dlaczego dziecko nie chce ssać? Problemy z karmieniem piersią mogą okazać się wręcz nieistniejące. A kto powiedział, że płacze tylko z głodu? Zawsze, kiedy maleństwo płace warto wziąć go na ręce, przytulić, uspokoić, sprawdzić pieluszkę, i dopiero potem podstawiać mu pierś.


Pamiętaj, by zawsze przystawiać dziecko do piersi a nie pierś do dziecka. Musisz znaleźć wygodną pozycję do karmienia, wtedy jest większa szansa, że Twój maluszek złapie pierś tak głęboko jak powinien. Jeśli będzie Ci niewygodnie prędzej czy później pierś wysunie się z jego buzi i chwyt stanie się zbyt płytki.


Re: Noworodek nie chce ssać piersi!

U mnie często jest podobnie – machanie głową, ja wkładam cyca, on też pociągnie parę razy za brodawkę i puszcza – i zabawa od nowa. Czasem jak się zmęczy lub ma chyba dobry nastrój to złapie tak jak powinien i min. Możesz również zauważyć, że gdy dziecko intensywnie ssie pierś, poruszają mu się płatki uszu.


Brak tych oznak sugeruje, że brzdąc ssie pierś mamy w zupełnie innym celu i musisz spróbować dostawić go ponownie. Aby dziecko się najadło, musi opróżnić przynajmniej jedną pierś. Czas karmienia nie ma tu aż takiego znaczenia. Polega ono na przystawianiu dziecka do piersi w momencie, gdy jest ono głodne.


Taki stan dziecko zwykle okazuje płaczem, jest niespokojne, wkłada rączki do buzi, ssie je i poszukuje piersi. Noworodek po przyjściu na świat przez pierwsze godzin jest mało aktywny, ospały i przyjmuje pokarm rzadko oraz w małych ilościach. Nerwowe dziecko podczas karmienia piersią , proszę o pomoc!


Piszę , bo mam problem , szukam jakieś rady. Otóż moja prawie dwu miesięczna córeczka podczas karmienia piersią, jest niespokojna, drapie, macha nerwowo rączkami , płacze i szuka piersi, po czym gdy ją przystawiam nerwowo ssie, i wypuszcza pierś, za chwilę znów to samo. Nie wpadaj w panikę, jeśli twoje dziecko nie umie ssać piersi. Jednak mimo tego, że dziecko ma odruch ssania, to nie zawsze prawidłowo ssie pierś, a przez to się nie najada.


Jeśli dziecko nie jest ospałe, ssie chętnie i nie jest karmione rzadziej, niż co – godziny nie ma sensu ważenie go przy okazji każdego karmienia. Moje tygodniowe dziecko od przyjścia do domu ze szpitala jest niespokojne - prawdopodobnie to problemy z brzuszkiem. Miała badania i jest zdrowa.


Na początku było strasznie. Niespokojny sen i siadanie 3-miesięcznego dziecka. Macha nóżkami rączkami czasami rzuca się po łóżeczku.


Moja 3-tygodniowa córeczka ma ogromny problem z zasypianiem, a jak już zaśnie śpi bardzo niespokojnie – szczególnie w nocy - mała nawet jeśli uśnie (usypiam ją przy piersi) śpi bardzo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty