wtorek, 21 listopada 2017

Zdjęcia aparatów ortodontycznych

Powyższe zdjęcia przedstawiają - efekty przed i po zabiegach, które zostały wykonane m. Warszawie, we Wrocławiu, w Krakowie, w Gdańsku czy w Łodzi. Więcej informacji na ten temat. Podstawą planowania leczenia ortodontycznego jest konsultacja połączona z precyzyjną diagnostyką. Ortodonta porozmawia z Tobą o Twoich problemach, potrzebach i oczekiwaniach oraz przeprowadzi niezbędne badania, m.

RTG (pantomograficzne i cefalometryczne), które umożliwią ocenę zgryzu i dobór najlepszej metody leczenia. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, ale ogólnie dzielą się na dwa typy: ruchome i stałe. Typ zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta, higieny.


Po aktywnym leczeniu ortodontycznym równie ważny jest etap retencji, czyli utrwalenie jego wyników. Postępuj według ściśle według zaleceń swojego ortodonty. Po zdjęciu aparatu zleci on wizyty kontrolne oraz zaleci noszenie aparatów retencyjnych według indywidualnych wskazań.


O tym, ile godzin dziennie należy go nosić, decyduje ortodonta.

Zaletą tego typu aparatów ortodontycznych jest to, że można go zdjąć w dowolnym momencie – przed posiłkiem, przed randką lub przed ważnym spotkaniem w pracy. Rodzaje aparatów ortodontycznych. Aparat ortodontyczny przed i po. Kiedy dziecko powinno nosić aparat na zęby?


Jaki aparat ortodontyczny zastosować? Który aparat jest najlepszy ? Pierwsza wizyta u ortodonty. Kiedyś aparat ortodontyczny kojarzył się z „żelastwem”, które nosiły dzieci i nastolatki. Dzisiaj osoby z aparatem na zębach to częsty widok również wśród dorosłych, którzy chcą wyleczyć wady zgryzu, mieć piękny uśmiech i zdrowsze zęby.


Zdjęcie aparatu ortodontycznego: i co dalej? Po zdjęciu stałego aparatu ortodontycznego trzeba uniemożliwić zębom powrót do wcześniejszego ustawienia lub do zmiany ich pozycji w ogóle. To zadanie spełnia retencja. Tuż po zdjęciu aparatu ortodonta dopasowuje indywidualnie każdemu pacjentowi aparat retencyjny.


Ortodoncja dysponuje obecnie wieloma typami aparatów służących do pozycjonowania zębów. Omówienie różnych aparatów proponowanych pacjentom przedstawiamy poniżej.

Etapy leczenia ortodontycznego: Diagnostyka: wykonanie badania i przygotowanie materiałów diagnostycznych ( gipsowe modele uzębienia pacjenta , zdjęcia RTG i zdjęcia fotograficzne). Do leczenia ortodontycznego wykorzystuje się ruchome lub stałe aparaty na zęby. Ich wybór zależy od rodzaju wady, ustalonego przebiegu terapii oraz wieku pacjenta.


Oba rodzaje różnią się od siebie wyglądem i mechanizmem działania. Ta metoda nie daje możliwości obracania zębów czy ich przesuwania w celu naprostowania uzębienia, dlatego nie wszystkie wady zgryzu da się skorygować za pomocą aparatu ruchomego. Jakie są wskazania do noszenia aparatu ruchomego? Pamiętajmy o tym, że aparaty ortodontyczne nie tylko prostują krzywe zęby, ale także korygują szeregi innych wad jamy ustnej, takich jak chociażby tyłozgryz czy szparowatość.


Ogólnie pomimo niezaprzeczalnych efektów estetycznych, działanie aparatów ortodontycznych wychodzi daleko poza wymiar uzyskania pięknego uśmiechu. W przypadku aparatów lingwalnych, które są niewidoczne z zewnątrz, cena za łuk wynosi od do tysięcy złotych. Koszt założenia aparatu ortodontycznego nie jest mały, jednak w niektórych gabinetach istnieje możliwość rozłożenia opłat na raty. Twój ortodonta dokładnie dopasuje go do Twoich indywidualnych cech i zastosuje odpowiednią procedurę leczenia.


Warto poznać typy i ceny aparatów ortodontycznych. Zakłada się go na zęby stałe. Cennik aparatów stałych. Przed przystąpieniem do leczenia będziemy zmuszeni zrobić jedno, czasem dwa różne zdjęcia RTG naszych zębów i czaszki (koszt ok. zł za jedno zdjęcie).


Dzisiejsza ortodoncja rozwinięta jest na tyle, że pozwala na skorygowanie zgryzu w każdym wieku. Oczywiście podstawą w podjęciu decyzji o założeniu aparatu ortodontycznego jest wizyta u ortodonty, skonsultowanie stanu. Centrum Ortodoncji Estetycznej Dr hab. Jest to najmniej widoczny aparat, ponieważ składa się z przezroczystych nakładek na zęby, które w każdej chwili można po prostu zdjąć. Od czego zależy wybór aparatu ortodontycznego?


Jak widać jest naprawdę wiele rodzajów aparatów ortodontycznych. Pacjent ma pełne prawo do decydowania o swoim leczeniu i jeżeli zdjęcie aparatu nie wiąże się z zagrożeniem zdrowia lub życia to ma Pani prawo oczekiwać od lekarza aby zdjął aparat ortodontyczny. Proszę się zgłosić do lekarza dentysty specjalizującego sięw ortodoncji na terenia Łodzi. Przyjrzyjmy się, jakie rodzaje stałych aparatów ortodontycznych mamy na rynku.


Jak sama nazwa wskazuje, aparaty ruchome nie są mocowane w jamie ustnej na stałe, więc każdy pacjent może samodzielnie wkładać je i wyjmować. Użytkuje się je według zaleceń lekarza, przeważnie przez kilka-kilkanaście godzin na dobę. Przy ich pomocy można korygować jedynie.


Dlatego stosujemy go u dzieci w okresie uzębienia mlecznego i mieszanego. Najczęściej zbudowany z tworzywa (akrylu) i drutu. Przede wszystkim służy nam do usuwania wad zgryzu w okresie rozwojowym. Istnieje wiele odmian tych aparatów.


Szczególnym elementem czynnym aparatów są śruby ortodontyczne. Za pomocą ortodontycznych śrub można powiększyć wymiar poprzeczny łuku zębowego, uzyskać wybiórczo rozszerzenie lub zwężenie łuku zębowego w jego tylnym lub przednim segmencie, a nawet rozsunąć szew podniebienny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty