poniedziałek, 20 listopada 2017

Wybielanie zębów u stomatologa

Cena wybielania zębów uzależniona jest od metody, jaką chcemy zastosować. Ile kosztuje wybielanie zębów z użyciem lamp? Czy warto wybielać zęby domowymi sposobami?


Poznaj orientacyjne ceny wybielania zębów! Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym.

Pierwszym etapem wybielania zębów u stomatologa jest wizyta konsultacyjna. Lekarz ma wówczas możliwość przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, sprawdzenia stanu jego uzębienia oraz zalecenia najodpowiedniejszej metody wybielania zębów, która uwzględnia czynniki zdrowotne, fizyczne oraz finansowe. Podobnie jest z podatnością na wybielanie – to równie indywidualna sprawa. Przecież nie polega ono na malowaniu, które od razu daje wymarzony efekt, ale na reakcjach chemicznych zachodzących w szkliwie. U niektórych osób po zabiegu uśmiech od razu zyskuje idealną biel, u innych trzeba go powtarzać, nawet kilka razy.


Jeśli stomatolog zdecyduje się na wykonanie wybielania, na początku nanosi na zęby preparat wybielający, który zawiera proc. Zanim omówimy te najpopularniejsze, parę słów o tym, dlaczego zęby żółkną. Przyczyn zmiany kolorów zębów może być wiele.

Do najpopularniejszych zalicza się palenie papierosów oraz picie kawy (i herbaty). Niektóre zęby są naturalnie ciemne, ale mogą także stać się ciemniejsze w miarę upływu czasem, szczególnie u regularnych palaczy lub przez spożywanie żywności kolorowej np. Nie należy też wybielać zębów u dzieci poniżej roku życia, a także u osób z rozpoznaną alergią na nadtlenki i żywice.


Korzyści wynikające z wybielania zębów Oprócz poprawienia estetyki i samopoczucia, wybielanie zębów wiąże się ze stałym nadzorem lekarza stomatologa. Najpierw lekarz otwiera ząb i sprawdza, czy był starannie wyleczony i czy korzenie są odpowiednio uszczelnione. Aby uchronić nas przez bólem, do wnętrza zęba wprowadza uszczelniający preparat. U dentysty wybielanie zębów jednorazowo trwa około minut na jeden łuk (górne lub dolne zęby). Cena pasków wybielających a wybielanie zębów u dentysty.


Kiedy warto zdecydować się na zabieg wybielania zębów? Na zabieg wybielania zębów decyduje się aktualnie wiele osób – nie tylko tych, które posiadają mocno przebarwione łuki zębowe, ale także te, u których zęby mają dość jasny odcień. Jeżeli zależy nam na poprawie barwy uzębienia, można sięgnąć po preparaty dostępne w aptece, takie jak pasty do zębów oraz wybielające paski i nakładki.


W gabinecie stomatologicznym wybielanie zębów przeprowadzane jest kilkoma metodami. Największą popularnością i skutecznością cieszy się zabieg wykorzystujący innowacyjną lampę Beyond. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na zęby specjalnego żelu wybielającego, który wymaga aktywacji światłem emitowanym przez lampę Beyond.


Tak, wybielanie pod kontrolą stomatologa jest całkowicie bezpieczne dla zębów i dziąseł. Jedyną niedogodnością może być nadwrażliwość zębów występująca bezpośrednio po zabiegu u około pacjentów.

W naszym gabinecie dostępne są jednak preparaty, które zmniejszają uczucie dyskomfortu. Na wybielanie zębów nie może pozwolić sobie każdy. Istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie. Stomatolog nie przeprowadzi zabiegu u osób poniżej roku życia, u kobiet ciężarnych oraz u pacjentów z silną nadwrażliwością zębów, z licznymi ubytkami i zaawansowaną chorobą próchnicową. Bardzo istotnym elementem procedury wybielania zębów jest pielęgnacja i dieta – od jej przestrzegania zależy trwałość zabiegu.


W trakcie wybielania zębów metodą nakładkową pacjent powinien stosować tzw. Czy wybielanie zębów zawsze działa? Nawet profesjonalny zabieg u stomatologa nie rozjaśni barwy wypełnień, zębów martwych lub złamanych.


Stomatologia estetyczna oferuje szereg rozwiązań, które pozwalają pozbyć się poważnych defektów. Jedynie stomatolog jest w stanie określić typ przebarwienia i zastosować odpowiednią metodę. Stosowanie domowych sposobów, np. Najkorzystniejszymi dla naszego zdrowia metodami wybielania zębów, są oczywiście zabiegi wykonywane przez doświadczonego stomatologa, na przykład przy użyciu lamp wybielających. W tym celu stosuje się różnego rodzaju lampy (halogenowe, LE plazmowe), zwykle emitujące światło niebieskie, które najskuteczniej pobudza reakcję nadtlenku wodoru.


W czasie wybielania u kilku procent Pacjentów występuje przejściowa nadwrażliwość zębów na zimno, ustępująca w ciągu jednego do trzech dni po zakończeniu kuracji. Warto także dodać, że wiele osób może mieć stomatologiczne problemy związane z odcieniem zębów i bez wizyty u specjalisty się nie obejdzie. Jest to sposób na nieinwazyjną walkę o białe zęby.


Metoda nakładkowa, polecana szczególnie pacjentom, których zęby mają „cienkie” szkliwo oraz tendencję do nadwrażliwości zębów (tzn. zęby często reagują na zimno, kwaśne, słodkie). Nakładkowe wybielanie zębów cieszy się nieustającą popularnością mimo ciągłego. Wysoce zalecana jest wizyta u stomatologa. Próchnica lub pęknięcia zębów muszą być wyleczone przed rozpoczęciem kuracji.


Naturalny odcień jest uzależniony od warunków genetycznych, przez co nie u każdego jest jednakowy i śnieżnobiały. Kolejnym czynnikiem wpływającym na kolor jest jego zmienianie się wraz ze starzeniem się organizmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty