poniedziałek, 7 marca 2016

Proteza szkieletowa górna

Ze względu na obecność specjalnych podparć proteza szkieletowa dolna i górna nie osiadają na śluzówce. Dzięki nim przenoszą sporą część obciążeń zgryzowych na własne zęby pacjenta. W efekcie proteza szkieletowa górna i dolna są znacznie bardziej komfortowa niż proteza częściowa akrylowa. Protezę szkieletowa górna. P roteza szkieletowa to jeden z najczęściej stosowanych przez pacjentów typ uzupełnienia brakującego uzębienia.


Mam pytanie odnośnie protezy górnej szkieletowej.

Z uwagi na zniszczone zęby będzie wykonana proteza szkieletowa, która ma obejmować prawie wszystkie zęby na górze. Dla przykładu proteza szkieletowa górna na zatrzaskach kosztuje od ok. Higiena protez szkieletowych. Tak jak każde uzupełnienie protetyczne ruchome, czyli takie, które pacjent może samodzielnie wyciągać z jamy ustnej, protezę szkieletową trzeba zdejmować na noc. Najbardziej widocznym jest efekt kosmetyczny – brak uzębienia wygląda nieestetycznie.


Ponadto zapobiega ścieraniu się zębów resztkowych,. Ceny będą różnić się w zależności od miasta, w którym jest gabinet. Zdarzają się też duże różnice w cennikach.


Pomimo niezbyt ciekawego wyglądu na pierwszy rzut oka, proteza ta jest bardzo wygodna, a przede wszystkim pacjenci bardzo szybko się do niej przyzwyczajają!

Czy proteza szkieletowa jest estetyczna? Zasięg płyty protezy szkieletowej w górnym łuku zębowym jest ograniczony do minimum. Zęby osadzone są w akrylu, który jest połączony z częścią metalową.


Sam szkielet może być zrobiony z chromu, kobaltu, molibdenu, złota, platyny lub tytanu. Rzadkością jest, aby proteza szkieletowa górna czy dolna powodowały dyskomfort podczas jedzenia i mówienia. Są one cienkie i trwałe, nie wymagają szlifowania zębów i dobrze się na nich utrzymują.


Wykonane są z metalu, a dzięki mocowaniu na klamrach i nie uciskają dziąseł Pacjenta, przez co nie wpływają destrukcyjnie na wyrostek zębodołowy tak jak zwykłe protezy akrylowe. W porównaniu do nich mają więcej zalet, ponieważ zapewniają pacjentom łatwiejsze. Ile kosztuje proteza zębowa wyjmowana? Koszt wykonania protezy wyjmowanej uzależniony jest przede wszystkim od jej rodzaju. Wyróżniamy następujące uzupełnienia ruchome: protezy akrylowe: całkowite i częściowe, protezy szkieletowe, nylonowe, acetalowe, protezy oparte na własnych zębach pacjenta lub na implantach i połączone z nimi precyzyjnymi elementami retencyjnymi.


W protetyce występuje proteza akrylowa całkowita oraz proteza akrylowa częściowa. Jej minusem jest dyskomfort podczas stosowania, ryzyko przesuwania się oraz wypadania w trakcie użytkowania. Dodatkowo protezy częściowe dzielimy na osiadające. Dzięki temu na protezach osadza się mniej resztek pokarmowych, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie ich w czystości.


Szczególnie dotyczy to tych chorych. Jej cechą charakterystyczną jest to, że opiera się na zębach a nie tylko na błonie śluzowej (jak poprzednie rodzaje). Jest to też jej największa zaleta, bowiem nie dość, że trzyma się lepiej niż częściowa proteza akrylowa to nie niszczy.

Kto może stosować protezy elastyczne? Komfort użytkowania protez szkieletowych jest o wiele wyższy niż. Różnica polega na tym, że sztywne elementy metalowe i akrylowe zostały zastąpione przez tworzywo elastyczne - acetal. W zależności od rozmiaru braków w uzębieniu oferujemy Państwu różny zakres usług protetycznych. W przypadku ceny jest to od ok.


Podane poniżej ceny są cenami w PLN obejmującymi koszt wykonania części implantologicznej (tj. wszczepienia implantu) oraz koszt wykonania części protetycznej (tj. protez, koron i mostów). Cena obejmuje także niezbędną ilość wizyt w gabinecie, znieczulenia, łączniki. Niestety czasami do osiągnięcia lepszego utrzymania metalowe klamry mocujące muszą być poprowadzone w strefie estetycznej i wtedy mogą być one widoczne. Na zachowanych zębach Pacjenta, które się okoronowuje, osadza się koronę z zasuwą bądź zatrzaskiem.


Nowoczesne technologie sprawiają, że sztuczne zęby czy szczęki trudno odróżnić od naturalnych zębów. Każdy brak w uzębieniu powinien zostać uzupełniony, bo powoduje różne zaburzenia. Więcej informacji o poszczególnych rodzajach uzupełnień protetycznych znajdziesz w naszym dziale protetyka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty