wtorek, 29 marca 2016

Leczy wady zgryzu

Jak leczy się wady zgryzu? Każda wada zgryzu kwalifikuje się do korekcji za pomocą aparatów ortodontycznych. Ortodonta jednak może zaoferować inne urządzenia w zależności od stanu i przyczyn powstania.


Wady mogą obejmować także nieprawidłowości w budowie stawów skroniowo-żuchwowych oraz dysfunkcje mięśni, odpowiedzialnych za żucie. Dzieli się je na wady wrodzone oraz nabyte, chociaż mogą mieć także pochodzenie mieszane.

Mogą być one bardzo różnorodne, na przykład niedorozwój szczęki, nadmierne wysunięcie żuchwy czy też zęby wysunięte do przodu. Wady zgryzu u dzieci i dorosłych – jakie są przyczyny? Przyczyny wad zgryzu są bardzo różnorodne. Skutecznie korygujemy wady zgryzu u pacjentów w każdym wieku. Przygotujemy profesjonalny plan leczenia, z kosztorysem zabiegów oraz z szacunkowym czasem leczenia.


Zapewniamy szybkie efekty i postaramy się o zminimalizowanie dolegliwości. Tak planujemy leczenie, aby efekty były trwałe i nie dochodziło do nawrotu wady. Hasło krzyżówkowe „ leczy wady zgryzu ” w leksykonie krzyżówkowym.

W naszym leksykonie szaradzisty dla hasła „ leczy wady zgryzu ” znajduje się opisów do krzyżówki. Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła „ leczy wady zgryzu ” możesz dodać je za pomocą formularza znajdującego się w opcji Dodaj nowy. Pamiętaj, aby opisy były krótkie i trafne. Dlatego warto zmierzyć się z tym wyzwaniem i podjąć leczenie u odpowiedniego specjalisty – lekarza. Zgryz krzyżowy to wada ortodontyczna, polegająca na nieprawidłowym zachodzeniu uzębienia.


Występuje ona najczęściej, gdy szczęka górna jest zbyt wąska w stosunku do żuchwy. Rodzaje wad zgryzu uzależnione są od nieprawidłowości w budowie łuków zębowych. Konsekwencje wad zgryzu. Wszystkie z wymienionych wad zgryzu klasyfikują się do leczenia ortodontycznego.


Oczywiście sukces leczenia często jest uzależniony od stopnia nasilenia wady i tego, na jakim etapie rozwoju znajduje się pacjent. O wiele łatwiej bowiem leczy się wady zgryzu u dzieci i młodzieży niż u dorosłych. Jednakże, w zależności od przyczyny i ciężkości stanu, ortodonta może zaproponować inne urządzenia jako alternatywę dla aparatów. Zgryz otwarty zaliczany jest do wad pionowych.


Charakterystyczny jest tu brak kontaktu zębów dolnych z górnymi (zęby nie stykają się). Z kolei u dorosłych ta wad. Dbałość o zęby od najmłodszych lat jest niezwykle ważna.

O tym, jak powstają wady zgryzu u dzieci oraz jak im zapobiec i leczyć, w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy ze stomatologiem i ortodontą dr n. Wybór rodzaju terapii uzależniony jest od rodzaju wady, jej stopnia zaawansowania, przyczyny wystąpienia oraz wieku pacjenta. Najczęściej do korygowania wad zgryzu używany jest aparat ortodontyczny. W przypadku dzieci leczenie tą metodą trwa około roku, u dorosłych czasem potrzeba jest więcej czasu. Czasem mówimy, że ktoś ma krzywy zgryz. Co to oznacza i jak rozpoznać wadę zgryzu?


Od czego zależy nasz zgryz? Kto i dlaczego nie może nosić aparatu ortodontycznego? Leczymy wady zgryzu metodą Invisalign Od lat marzysz o równych zębach, o tym aby szeroko, promiennie i bez skrepowania się uśmiechać ale nie możesz się przekonać do stałego aparatu. Z całą pewnością leczenie przeźroczystymi szynami (alignery) jest tym na co czekasz.


Zazwyczaj skutkują także dyskomfortem z powodu chorób dziąseł lub niewłaściwego ścierania się zębów. Problemy te może rozwiązać leczenie ortodontyczne. I chociaż od wymarzonego uśmiechu dzieli Cię jeszcze długa i złożona droga, to jednak na mecie czeka.


Niestety, jedynie niewielki odsetek pacjentów decyduje się na podjęcie leczenia ortodontycznego. Tymczasem zaniedbane wady zgryzu mogą mieć poważne konsekwencje dla całego organizmu. Duże znaczenie ma wiek pacjenta i rodzaj wady.


Leczenie zgryzu otwartego to trudny i żmudny proces. Zabiegi ortodontyczne jednak w większości przypadków pozwalają na całkowite wyeliminowanie tej wady zgryzu. Nieleczony zgryz otwarty może być przyczyną wielu poważnych konsekwencji. Postawienie diagnozy wady zgryzu oznacza bezwarunkowe wdrożenie odpowiedniego leczenia wad zgryzu.


Jego zaniedbanie bowiem może prowadzić do widocznych zniekształceń w obrębie twarzy, a także mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia zębów. Dobrze zatem interweniować już na początku, gdy pojawiają się pierwsze symptomy. Poznaj najpopularniejsze wady zgryzu i dowiedz się jak je leczyć!


Poznaj nasze porady i ciekawostki na temat leków, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz zdrowego stylu życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty