poniedziałek, 15 lutego 2016

Płacz noworodka po karmieniu

Co oznacza, że moje dziecko płacze po karmieniu? Czy mam za mało pokarmu? Karmiąc dziecko, masz z nim kontakt, którego ono potrzebuje.


Kiedy po karmieniu odkładasz je do łóżeczka, a maluch zaczyna płakać, może to oznaczać, że w jego odczuciu kontakt ten był zbyt krótki. Histeryczny płacz dziecka po karmieniu piersią Witam,zwracam się z pyt.

Syn po otrzymaniu pokarmu naturalnego wydaje się nadmiernie pobudzony,nie śpi,wpada w histeryczny długotrwały płacz. Witam Mam pewien problem, jestem młodą mamą tygodniowej córeczki. Od wczoraj malutka po karmieniu (karmię piersią) bardzo mocno płacze jakby coś ją bolało, coś przeszkadzało,aż prawie się robi sina.


Zdarza się, że niemowlę płacze podczas karmienia, jest niespokojne, rozdrażnione lub wypluwa pierś po kilku łykach i nie chce ponownie rozpocząć ssania. Dziecko płacze przy karmieniu. Podobne objawy często występują także u dzieci, które spożywają mleko modyfikowane.


Problemy mogą rozpocząć się na każdym etapie życia malucha. Antoś ma dni, od dwóch ciągle płacze po karmieniu!

Trwa to godzinę, dwie, nawet trzy, nie wiem dlaczego, mam już normalne mleko nie siarę, nie jem nic ciężkostrawnego a jakby żołądek sobie nie radził. Rodzina i dziecko - Forum Gdańsk, Gdynia, Sopot. Porozmawiaj o aktualnych problemach i radościach mieszkańców Trójmiasta.


U mnie zaczęło się takie zachowanie około m-ca życia. Wytrzymałam bity miesiąc. Narastało to stopniowo – najpierw płacz był przy wieczornym karmieniu, potem już przy dwóch przed snem (noc do końca prawie była spokojna), potem już od rana każde karmienie było koszmarem. Po zastosowaniu leczenia nastąpiła poprawa z jedzeniem, przyrost wagi ale mały ciągle płakał po karmieniu i miał bóle brzucha. Przeszliśmy na mleko Nutramigen, po około tygodniach stosowania płacze po karmieniu się uspokoiły ale dziecko ciągle miało problemy ze wzdęciami, bóle brzucha i ogólnie dużo płakało.


Prężenie, stękania i płacz po karmieniu u dziecka Witam mam tygodniowego maluszka. Mały w procentach po jedzeniu wydyma się, pręży, stęka, często zaczyna płakać (generalnie wygląda jakby strasznie cierpiał), objawy nasilają się zwłaszcza w nocy. Odpowiedź na pytanie dlaczego niemowlę płacze przy karmieniu może być róźna na każdym etapie życia dziecka.


W większości przypadków trudności z karmieniem piersią zaczynają się już od pierwszych dni po porodzie. Marudzenie tuż po karmieniu, przechodzące czasem w płacz – świadczy o tym, że dziecko zjadło zbyt dużo, i z przejedzenia zaczął boleć je brzuszek. Bywa tak, gdy karmienie jest jedynym sposobem, w jaki reagujemy na każdy rodzaj płaczu.


Od kilku tygodni pręży się i płacze również podczas karmienia, niezależnie czy jest to pierś, czy butelka. Gdy zaczyna jeść, słychać w brzuchu odgłosy przelewania i dudnienia.

Obecnie dokarmiam dziecko Bebilonem Pepti, ale też nie ma to wpływu na dziecko, które jest niespokojne, bardzo się męczy, dużo płacze i nie może spokojnie się najeść. Witam nasz synek miesięczny strasznie płacze podczas karmienia czasami karmienie potrafi trwac godziny. Dwa łyki i straszny płacz już nniewiemy co robic.


NIewiemy czy to kolki czy co? Agnieszka Szyszko-Perłowska, położna, wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Płacz noworodka: dziecko odczuwa zmiany. Czasami rodzicom trudno jest zrozumieć, dlaczego ich dziecko marudzi i płacze, chociaż jest nakarmione i ma właśnie zmienioną pieluszkę. Maluch jeszcze nie potrafi powiedzieć, że coś mu dokucza, coś mu się nie podoba czy po prostu jest mu smutno.


Dlaczego noworodek płacze? Wiesz już, że płacz to nic innego, jak oznajmianie rodzicom, że coś jest nie tak. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym przyczynom lamentu czy też łkania u maluszków. Noworodek płacze przede wszystkim wtedy, kiedy jest głodny.


Jeśli zauważysz chwilę po karmieniu, że Twoje dziecko pręży się, płacze lub napina brzuszek, to oznacza, że może mieć kolkę. Jak rozpoznać zwykły płacz od tego spowodowanego kolką? Naszym zadaniem jest zrozumieć, dlaczego dziecko płacze po karmieniu i jak w tym przypadku możesz pomóc dziecku. Po drugie, jest to jeden z częstszych problemów wikłających życie rodziny w pierwszym roku życia dziecka. I to niezależnie od sposobu karmienia, prosto z piersi czy mieszanką z butelki.


Dla mnie to nigdy normalne nie bedzie. Ale to juz tak poza tematem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty