poniedziałek, 29 lutego 2016

Aparat ortodontyczny stały rodzaje

Oto rodzaje aparatów ortodontycznych mocowanych na stałe: aparaty ortodontyczne metalowe standardowe – to najtańszy rodzaj aparatów ortodontycznych stałych, a przez to najczęściej wybierany. Ile kosztuje stały aparat na zęby? W tym przypadku do dyspozycji ma szeroki wybór, istnieje bowiem wiele różnych typów takich aparatów. Aparaty stałe - rodzaje. Tradycyjny aparat stały (wybierany najczęściej), zbudowany jest z małych zamków (klamerek), które naklejone są na każdy ząb objęty leczeniem.


Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów aparatów ortodontycznych.

Ogólnie można je podzielić na wyjmowane oraz stałe. Typ zastosowanego aparatu zależy od wielu czynników – m. Leczenie aparatem Clear Aligner jest metodą nową. Czas pokaże na ile stanie się uznaną alternatywą wobec tradycyjnych technik w pełni poznanych i udokumentowanych. Dlatego zęby uzbrojone w aparat stały należy nie tylko dokładnie myć, ale także płukać wodą z dodatkiem specjalnych płynów stomatologicznych oraz przestrzenie między nimi czyścić nicią dentystyczną. Twój ortodonta dokładnie dopasuje go do Twoich indywidualnych cech i zastosuje odpowiednią procedurę leczenia.


Warto poznać typy i ceny aparatów ortodontycznych. Zakłada się go na zęby stałe.

Cena aparatu ortodontycznego - rodzaje. Proces leczenia wad zgryzu jest prostszy u dzieci niż u dorosłych. Od wieku zależeć będzie też dfinalnie ile kosztuje aparat na zęby. Drugim rodzajem aparatów ortodontycznych są aparaty stałe, które mocuje się w jamie ustnej na cały okres leczenia.


Rodzaje aparatów ortodontycznych stałych. Zbudowane są z zamków, łuków, ligatur i pierścieni. Na każdym zębie mocuje się jeden zamek, na zamki z kolei działa łuk, czyli pewnego rodzaju drut, którego zadaniem jest wytwarzanie. Do tego trzeba doliczyć kontrolne wizyty, demontaż i czyszczeni zębów.


Wśród aparatów ortodontycznych wyróżnia się dwa główne typy – ruchomy oraz stały. Ruchomy aparat ortodontyczny jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci. Składa się on akrylowej płytki, drutów oraz klamer. Może zawierać również takie elementy, jak śruba czy sprężyna. Wykonanie i założenie aparatu to niestety niecały koszt korekty zgryzu.


Dzisiejsza ortodoncja rozwinięta jest na tyle, że pozwala na skorygowanie zgryzu w każdym wieku. Oczywiście podstawą w podjęciu decyzji o założeniu aparatu ortodontycznego jest wizyta u ortodonty, skonsultowanie stanu. Ruchome aparaty ortodontyczne, które często zakładane są na noc, to rozwiązanie tańsze, które charakteryzuje się zarówno wadami, jak i plusami.


Ich największą zaletą jest to, że nie są tak drogie, jak stałe i można je zdjąć w każdym momencie.

Ten rodzaj aparatu przeznaczony jest głównie dla młodzieży i osób dorosłych (posiadających stałe zęby). Przed założeniem aparatu przeprowadzany jest zabieg czyszczenia zębów przez higienistkę stomatologiczną. Przez przymocowaniem zamków należy wyleczyć zęby. Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny? Stały metalowy aparat ortodontyczny.


Noszenie aparatu jest główną częścią procesu leczenia ortodontycznego. Jego efekt, czyli poprawa funkcji i całkowite wyleczenie z wady zgryzu, umożliwia zachowanie w zdrowiu zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych, jak również dobrego samopoczucia (komfortu jamy ustnej) przez wiele lat. Pomaga też w niwelowaniu niektórych wad. Zazwyczaj godziny na dobą i całą noc. U osób dorosłych, które nie chcą zakładać aparatu stałego stosuje się niemal niewidoczny ortodontyczny aparat ruchomy typu clear aliner.


Do leczenia ortodontycznego wykorzystuje się ruchome lub stałe aparaty na zęby. Ich wybór zależy od rodzaju wady, ustalonego przebiegu terapii oraz wieku pacjenta. Oba rodzaje różnią się od siebie wyglądem i mechanizmem działania. Jest on szczególnie zalecany dla osób młodych, jak i dorosłych. Ich zaletami jest to, że są one niezwykle skuteczne, przez co pozwalają na korygowanie znacznie poważniejszych wa niż w przypadku aparatów ruchomych.


Q: Jak dbać o metalowy aparat stały? Tak jak o każdy aparat ortodontyczny, a więc trzeba uważać przy jedzeniu i nie gryźć twardych pokarmów. Wszystko jemy drobniutkimi kęskami, nie wolno żuć gumy, a co najważniejsze - należy często myć zęby. Przyjrzyjmy się, jakie rodzaje stałych aparatów ortodontycznych mamy na rynku. Najtańszym i jednocześnie najpopularniejszym aparatem ortodontycznym jest aparat metalowy.


Choć jego cena jest stosunkowo niska, to aparat ten skutecznie niweluje wady zgryzu i prostuje zęby. Za pomocą ortodontycznych śrub można powiększyć wymiar poprzeczny łuku zębowego, uzyskać wybiórczo rozszerzenie lub zwężenie łuku zębowego w jego tylnym lub przednim segmencie, a nawet rozsunąć szew podniebienny. Innym rodzajem zdejmowanych aparatów ortodontycznych są aparaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty