czwartek, 11 lutego 2016

Neurastenia przyczyny

W momencie, kiedy to w ogóle pojawił się termin neurastenii, jego autorzy podawali, że jednostka ta pojawia się na skutek wyczerpania zasobów nerwowych danej osoby. W takim przypadku neurastenia miałaby się rozwijać u pacjentów wtedy,. Pojęcie „neurastenia” nie jest zbyt często używane przez psychiatrów w środowisku medycznym ze względu na nieprecyzyjność terminologiczną i ciągłe zmiany nazewnictwa psychiatrycznego.


Neurastenia przyczyny

Antoni Kępiński, polski psychiatra, mówił o tym zaburzeniu jako o nerwicy neurastenicznej, objawiającej się w postaci. Spekuluje się jednak, że przyczynami może być nadmierna produkcja adrenaliny i noradrenaliny oraz hormonów stresu, które są. Za jedną z głównych przyczynneurastenii uważa się obecnie silny stres, którego działaniu poddani jesteśmy przez długi okres.


Przyczyny i leczenie neurastenii. Na poziomie fizycznym uważa się, że neurastenia wywoływana jest przez zaburzenia w syntezie neuroprzekaźników w układzie nerwowym oraz zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Objawy neurastenii są na tyle niespecyficzne, że bywają nierzadko mylone ze zwykłym przemęczeniem, wynikającym między innymi ze stresującego trybu życia. Nie jest do końca sprecyzowana jej przyczyna, a objawy uważane są za nieswoiste, co oznacza, że mogą sugerować wiele.


Neurastenia przyczyny

Pobudzają one znacznie układ nerwowy, przyspieszają pracę serca i tętno. Początkowo, na przełomie XIX i XX wieku twierdzono, że neurastenia ma swoje źródło w nadmiernym obciążeniu szeroko ówcześnie rozumianego układu nerwowego. Potocznie bywa określana, jako nerwica neurasteniczna. W obecnych Międzynarodowych Klasyfikacjach Zaburzeń Psychicznych kryteria neurastenii spełniają zaburzenia psychiczne należące do kategorii zaburzeń depresyjnych lub lękowych, bądź jest określana, jako zespół przewlekłego przemęczenia.


Neurastenia – przyczyny. Zobacz, jakie są typowe dla neurastenii objawy, jak wygląda jej leczenie, a także czym nerwica neurasteniczna różni się od histerycznej. To wynik zmęczenia organizmu, który nie jest w stanie przyjąć kolejnej dawki obciążających bodźców. Nerwica neurasteniczna (neurastenia) powoduje wybuchy złości z byle powodu, a jednocześnie sprawia, że czujemy się zmęczeni, wypaleni, ospali. Od standardowego poczucia zmęczenia, które towarzyszy każdemu człowiekowi po wysiłku fizycznym czy intelektualnym, neurastenię wyróżnia wyczerpanie nieadekwatne do wysiłku, bardzo często bez konkretnej, obiektywnej przyczyny takiego stanu.


W istocie jest to poważne wyczerpanie układu nerwowego. Ze względu na podobieństwo objawów, jest czasami identyfikowana z zespołem przewlekłego zmęczenia, jednak, jak wykazały badania, te stany mają różne pochodzenie, dlatego leczenie powinno być inne. Dlatego, żeby rozpoznać neurastenię, trzeba z całą pewnością wykluczyć inne przyczyny chronicznego zmęczenia. Naukowcy przypuszczają, że neurastenia może być związana z nadmiernym wytwarzaniem katecholamin, a są to hormony stresu produkowane przez nadnercza.


Hormony te w znaczny sposób pobudzają układ nerwowy, przyspieszają pracę serca oraz tętno. Znaczenie miewa również konstrukcja układu nerwowego z niskim progiem pobudl. Niektóre objawy neurastenii ustępują samoistnie na jakiś czas, po to aby powrócić jak bumerang po jakimś czasie.


Ważne, aby nie czekać na wyciszenie się choroby, tylko na bieżąco informować lekarza o swoich dolegliwościach, co z pewnością przyspieszy terapię. Opis, Objawy choroby i zapobiegania neurastenii. Główne objawy neurastenii obejmują drażliwość, zmęczenie, niemożność koncentracji ciągłego i długotrwałego wysiłku fizycznego. Dlaczego nerwica nas dotyka?


Początkowo, twórcy terminu „neurastenia” podawali, iż jednostka ta pojawia się na skutek wyczerpania „zasobów nerwowych pacjenta”. Zgodnie z tym rozumowaniem, miałaby się ona rozwijać wówczas,. Termin ten jest używany coraz rzadziej z uwagi na ciągłe zmiany klasyfikacji i nazewnictwa zaburzeń psychiatrycznych.


Do obrazu neurastenii należy przede wszystkim ciągłe uczucie zmęczenia, osłabienia. Taki zespół objawów jest nazywany astanią. Mogą się one pojawić w przebiegu lub po różnych chorobach, szczególnie.


Psychastenia (synonineurastenia) to dość nietypowe zaburzenie nerwicowe. Do dziś nie udało się tak naprawdę stwierdzić, jakie są jej przyczyny. Lepiej scharakteryzowane zostały objawy psychastenii, którymi mogą być: ciągłe uczucie zmęczenia, bóle mięśni, uporczywe bóle głowy oraz kołatania ser. Analizując powyższe doskonale widoczne jest to, że przyczyn neuropatii wyróżnia się wyjątkowo dużo.


Neurastenia przyczyny

Co ciekawe jednak, u dość dużego odsetka pacjentów – bo nawet u spośród wszystkich chorujących – nie udaje się odnaleźć przyczyny występujących zaburzeń i wtedy ich neuropatię określa się jako idiopatyczną. Bezpośrednią przyczyną neurastenii jest nadmierne wytwarzanie amin katecholowych (adrenalina, noradrenalina). Za przyczynę neurastenii uznaje się głównie: życie w pośpiechu, permanentny stres, trudne sytuacje osobiste oraz zawodowe.


Choć nie udowodniono tego jeszcze naukowo, to badania idą w kierunku. W powstawaniu zaburzeń neurastenicznych ogromna jest cała lista przyczyn wszelkiego rodzaju. Wśród nich, na przykła narażenie na substancje toksyczne, niedobór witamin, zaburzenia odporności, procesy onkologiczne itp.


Często choroba występuje na tle zaburzeń procesów metabolicznych. Nie rzadko przyczyną może być fizyczne przeciążenie lub przeniesiona choroba zakaźna. Każdy organizm potrzebuje przecież odpoczynku i chwili wytchnienia.


Jeśli jednak czujesz, że nie jest to naturalny stan dla twojego organizmu i trwasz w nim zbyt długo, zastanów się nad przyczyną tej sytuacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty