środa, 31 października 2018

Olejek lawendowy na skórę

W masażach relaksacyjnych – olejek lawendowy odstresowuje. Przeczytaj również: Masaż – partii ciała, na których warto się skupić. Lotne wydzieliny olejku lawendowego (opary) w ciągu dwunastu godzin niszczą pneumokoki i paciorkowce. Warto go aplikować bezpośrednio na skórę w miejscach zmienionych chorobowo lub dotkniętych bólem.


Olejek lawendowy możemy wykorzystać na wiele sposobów.

Poparzone miejsca warto posmarować olejkiem lawendowym (nie musi być rozcieńczony, choć można dodać nieco wody). Działa on bowiem znieczulająco i przyspiesza gojenie skóry. Olejek eteryczny z lawendy ma także wspaniałe właściwości terapeutyczne − jego aromat uspokaja, wycisza i relaksuje. Olejek eteryczny pozyskiwany z aromatycznych kwiatów lawendy można stosować bezpośrednio na skórę dotkniętą trądzikiem i łuszczycą.


Zastosowanie olejku lawendowego w kosmetyce jest niezwykle szerokie. Dowiedz się, jak na skórę i włosy działa lawenda i jak zrobić olejek lawendowy w domu. By się go pozbyć, najlepiej zmieszać kropli olejku lawendowego z dwiema łyżkami olejku migdałowego lub oliwy z oliwek.

Skóra po użyciu olejku lawendowego będzie więc nie tylko zdrowsza, ale świeższa i bardziej matowa. Uważa się również, że pomocny jest w hamowaniu łysienia plackowatego. Olejek stosowany na skórę łagodzi ból oraz świąd.


Działa łagodząco w przypadku zakażeń bakteriami ropotwórczymi. Dzięki dużej zawartości substancji czynnych w olejku lawendowym pozytywnie wpływa on na wygląd skóry, działa między innymi: odmładzająco, wygładzająco, antyseptycznie oraz dezynfekująco. Ponadto olejek lawendowy ma właściwości moczopędne i działa pobudzająco na organizm. Najlepiej jednak dodawać go po kropelce do kremu wieczorem.


A na ciało – do balsamu, albo olejku, kilka kropelek i całość wmasować w ciało. Olejku nie zmywamy, jest bezpieczny i łagodny. Działa zbawiennie na oparzenia i owrzodzenia skóry, wywołane m. Reguluje przepływ krwi i pobudza skórę, dzięki czemu dobrze radzi sobie z niwelowaniem cellulitu. Może być stosowany na całe ciało lub wybrane partie.


W celu wykorzystania jego wspaniałych właściwości, polej kropelkę olejku z lawendy na poduszkę lub na zaślepki przeciw świetlne na oczy, a twój sen będzie spokojny. Wcierka to jednak nie jedyne zastosowanie olejku lawendowego na włosy. Można też dodać kilka jego kropel do szamponu, maski, odżywki lub płukanki (kilka kropel na litr wody, można dodać odrobinę mleka, aby olejek nie pływał po powierzchni), ale myślę, że jego działanie w szamponie i płukance będzie najsłabsze.

Jak używać olejku lawendowego na poparzenia? Klasyczny sposób użycia tego olejku to użycie nierozcieńczonego na skórę. To jeden z niewielu olejków (obok różanego, rumianku rzymskiego i , moim zdaniem (ale nie jest to poparte literaturą) olejku z kadzidłowca), który można stosować w ten sposób. Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.


Wejdź i znajdź to, czego szukasz! Jest prawdopodobnie najbardziej przebadanym i najbezpieczniejszym olejkiem eterycznym, który nierozcieńczony może być używany bezpośrednio na Twoją skórę (jednak zawsze pamiętaj, aby kupić 1 olejek eteryczny ze sprawdzonej firmy). Właściwości olejku lawendowego to przede wszystkim rozluźnianie napięcia nerwowego, łagodzenie bólu, oczyszczanie skóry, pobudzanie krążenia krwi i leczenie problemów z oddychaniem.


Normalizuje produkcję łoju. Olejek Lawendowy stosowany na skórę wykazuje właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Idealny do pielęgnacji cery trądzikowej, tłustej oraz zniszczonych, łatwo przetłuszczających się włosów.


Zazwyczaj poleca się rozpuszczanie olejków eterycznych w wodzie lub innej cieczy. Słodko-ziołowy zapach roznoszący się znad kominka do aromaterapii niesie ze sobą sporo zalet. Wykazuje wiele korzystnych właściwości i jest jednym z niewielu olejków, które można stosować bezpośrednio na skórę. Wówczas wystarczy na przykład spryskać skórę wodą toaletową przygotowaną na bazie lawendy.


Kej, naturalny olejek lawendowy, ml w portalu doz. Zobacz opis i cenę produktu, skorzystaj z dostępnych rabatów i niskich cen apteki online! Sekret polega na tym, aby do łyżki oleju bazowego wkropić 3-kropli olejku lawendowego i taką mieszankę wcierać delikatnie i starannie w skórę głowy na godzinę najlepiej przed każdym myciem lub kilka razy w tygodniu.


W razie potrzeby możemy użyć dwóch łyżek z analogicznie większą ilością olejku lawendowego. Do pielęgnacji skóry trądzikowej zaleca się olejek lawendowy, który wykazuje działanie synergistyczne, czyli wzmacnia właściwości olejku z drzewa herbacianego. Należy do silnych antyseptyków. Jak stosować olejek lawendowy? Stosowanie punktowe sprawdza się w przypadku trądziku – olejek lawendowy pomaga.


Aromat olejku lawendowego znajduje również zastosowanie w odstraszaniu szczególnie uciążliwych w okresie letnim insektów, do których należą przede wszystkim komary, meszki, muszki i ćmy. Zaletą olejku jest możliwość stosowania go bezpośrednio na skórę bez uprzedniego rozcieńczania. Jego cena za małą buteleczkę waha się od kilku do kilkunastu złotych.


Znajdziemy go w wielu, różnych produktach kosmetycznych, ponieważ jego działanie na skórę i włosy jest wyjątkowo korzystne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty