Nowością są protezy wykonane z acronu (akronu). Prace ruchome, potocznie nazywane po prostu protezami, są tańszymi rozwiązaniami aniżeli mosty czy implanty. Niektóre protezy częściowe lub całkowite (gdy brakuje wszystkich zębów) refundowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Protezy z acronu – wygodne i praktyczne. Współczesna protetyka aby sprostać wysokim wymaganiom lekarzy-specjalistów i pacjentów wykorzystuje najnowocześniejsze osiągnięcia techniki, do których z powodzeniem możemy zaliczyć protezy z acronu. Przez stomatologów są one uznawane za protezy nowej generacji.
Różny materiał, z którego wykonywana jest płyta protezy ruchomej, jest wykorzystywany w różnych sytuacjach. Dlatego nie można powiedzieć, która jest lepsza, nie znając wskazań oraz sytuacji w jamie ustnej. Jednak, jeśli proteza ma służyć co najmniej kilka lat, a nie ma przeciwwskazań do akrylu, powinno się użytkować tradycyjne protezy ruchome. Tworzywo to zostało stopracowane przez polskich naukowców.
Zastosowanie acronu w protezie zębowej niesie ze sobą szereg rozmaitych zalet - sięgają one od aspektów estetycznych aż do komfortu używającego przyrząd pacjenta. Użytkownicy przeglądający to foruBrak. Acron należy do biokompatybilnych substancji, które nie wchodzą w reakcje z tkankami miękkimi jamy ustnej. Dzięki temu, nie ma obaw przed uczuleniem lub innymi niepożądanymi skutkami noszenia protezy.
Jego ogromną zaletą jest jednorodna struktura.
Taka budowa zapobiega odkładaniu się kamienia. Witajcie Kobietki, i nie tylko :) czy ktoś zechciałby podzielić się ze mną doświadczeniami związanaymi z posiadaniem sylikonowej protezy zębowej? Zastanawiam się nad kupnem, ale nie. W piśmiennictwie podaje się że sens ich zastosowania jest w przypadku braków skrzydłowych żuchwy - akryl z klamrami (typowe na NFZ) wiadomo jakie wady. Najnowsze protezy elastyczne wykonywane są z acronu - materiału, który dzięki swym właściwościom jest coraz popularniejszy i zastępuje dotychczas stosowane protezy nylonowe.
Wykonywane z niego płyty mają wiele szczególnych cech, dostrzeganych zwłaszcza przez tych, którzy wcześniej nosili tradycyjne protezy. Bardzo proszę o radę może ktoś ma w tej dziedzinie doświadczenie? Muszę się zdecydować na jakąś protezę - ubytki zębowe po ciąży- mój dentysta poleca protezy nylonowe, ale inny z kolei twierdzi, że to nie jest dobre rozwiązanie, a ja nie mam pojęcia co wybrać, jedno i drugie jest kosztowne więc nie chcę podjąć złej decyzji. Chcę zrobić sobie nową protezę. Mam teraz szkieletową i używam jej już od lat.
I wyczytałem o jakiejś protezie z Acronu ? Jest ona ponoć z elastycznego materiału i nie jest taka uciążliwa jak szkieletowa. Ale mam wątpliwości to jej trwałości i stabilności? Wiem że proteza szkieletowa jest przynajmniej stabilna i. Pacjenci z brakami w uzębieniu często decydują się na leczenie protetyczne. Relatywnie nowym rozwiązaniem są protezy akronowe.
Cena w tym przypadku jest niższa w porównaniu do mostów czy implantów zębowych. Dodatkowo, jest jednym z nielicznych komponentów, który uzyskał pozytywną opinię Polskiego Instytutu Leków. Są to protezy wykonane z acronu, tworzywa termoplastycznego i elastycznego, który jest najnowocześniejszym osiągnięciem techniki.
Acron powstał w wyniku współpracy z polskimi naukowcami. Stosujemy go w miejsce protez nylonowych, acetalowych, szkieletowych i akrylowych. Home RenoVision DIY Recommended for.
Podobnie jak klasyczne protezy szkieletowe mocowane są na klamrach i nie uciskają dziąseł Pacjenta dzięki czemu ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i. Ceny protezy calkowitej to gdzies 4zl. Jak nie masz pieniazkow duzo idz bezposrednia do gabinetu protetycznego i moze zrobia ci od A- Z. Takim materiałem na protezy częściowe elastyczne jest acron, który powstał w wyniku współpracy z polskimi naukowcami z chemii polimerów. Większość jest przeciwnych z jednego prostego powodu-nie potrafią ich wykonać i nie wiedzą jak się z nimi obchodzić. Do wypolerowania potrzebne są specjalne pasty i krążki ze specjalnych materiałów(czytaj dużo droższe od standardu do akrylu). Ponadto aby ją wykonać trzeba zainwestować w sprzęt około tyś zł.
Jeśli nosicie protezę, to zapewne dbacie o nią w prawdziwie tradycyjny i staropolski sposób, czyli na noc wrzucacie szczękę do szklanki z wodą, a myjecie ją tylko od czasu do czasu, albo podczas normalnego szczotkowania zębów. W rezultacie pacjent nie nosił dolnej protezy wcale, a górną zakładał na dużą ilość kleju do protez. Po konsultacji klinicznej zostały zaproponowane pacjentowi dwie protezy z acronu fi rmy Roko: górna osiadająca i dolna podparta z transparentnego materiału. Przy założeniu, że ma ona nam służyć przez przynajmniej dziesięć lat, wydajemy dodatkowe tysiąca złotych ponad koszt samej protezy.
Bardzo często pacjenci wymieniają jednak protezy ruchome już po pięciu latach. Najczęściej wybieranymi przez Polaków protezami są ruchome protezy z akrylu. Na ich popularność wpływa głównie cena (są o wiele tańsze od innych typów protez) oraz fakt, iż są refundowane przez państwo – pacjentowi przysługuje prawo do bezpłatnej protezy raz na pięć lat w sytuacji, gdy w łuku zębowym nie ma przynajmniej zębów. Wyjmuj protezę na noc, na co najmniej 6-godzin.
Przechowuj protezę w suchym, szczelnym pojemniku. Trzymanie w szklance z wodą sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii, które trudno całkowicie usunąć podczas mycia, bo akryl jest tworzywem porowatym.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.