czwartek, 1 października 2015

Dlaczego dziecko spi niespokojnie w nocy

Niespokojny sen niemowlaka – przyczyny. Każdy z nas budzi się w nocy kilkakrotnie – półświadomie „kontrolujemy” sytuację i zasypiamy dalej. W ciągu dnia je inne potrawy. O godzinie 20:jest kolacja (mleko i kaszka 1ml więcej nie zje).


Budzi się w nocy na jedzenie, nawet co godziny, czasem go oszukuję piciem, lecz nie zawsze pomaga. Maluch dalej śpi niespokojnie kręci się, płacze. Dlaczego 4-miesięczne dziecko śpi niespokojnie? Praktycznie od porodu nie było problemów ze spaniem - przesypiała ładnie noce.


Próbowałam odzywyczaić od smoczka, ale nawet gdy uda mi się ją uśpić bez niego, to po godzinach ona i tak sobie o nim przypomina. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Aby zrozumieć, dlaczego małe dziecko śpi niespokojnie w nocy, trzeba zrozumieć specyfikę snu dzieci. Obserwując śpiących dzieci poprzezelektroencefalografia naukowcy zorientowali się dawno temu w fazach snu.


W czasie wolnym (głęboki sen) spowolnione bicie serca, oddech głęboko i równomiernie. Czasem budzi się tak 2-razy w nocy, a czasem z 15! Staram się jej zapewnić spokojny dzień, ograniczyć bodźce zewnętrzne, nie straszymy ją niczym, dostaje lekkostrawną kolację, nie ma za gorąco (poza upałami, które były i które nam dorosłym także dokuczały) ani za chłodno, śpi w swoim łóżeczku obok nas ( z nami nie chce).


Witam Mam problem ze spaniem synka. Nikodem ma niespełna latka. Problem nie dotyczy samego zasypiania tylko pojawia się w nocy. Mianowicie gdy dziecko już śpi, po około 2-godzinach budzi się z płaczem, wrzaskiem i rzuca się w łóżeczku, tak jest kilkukrotnie w czasie nocy.


Są dzieci, które przesypiają całe noce. Jednak znaczna większość maluchów budzi się w nocy, nie raz, nie dwa, bywa, że razy, czasem nawet co pół godziny. Częste pobudki dziecka w nocy są męczące zarówno dla dziecka jak i dla rodzica, z tą różnicą, że dziecko odsypia w dzień, a rodzice nie zawsze mają taką możliwość. Połóż sobie dziecko na udach, buzią do ciebie. Unieś kolana, by główka była wyżej niż reszta ciała.


Nóżki chwyć w okolicy ud i oprzyj o swą klatkę piersiową. Połóż otwarte dłonie na jego spiętych barkach. Mgr Aurelia Grzmot-Bilska 22-miesięczny syn je w nocy i miewa ataki histerii – odpowiada Lek. Powiązane tematy: pies nie śpi w nocy, stary pies chodzi w nocy, pies jest niespokojny w nocy, stary pies nie śpi w nocy, pies nie chce się położyć, bezsenność u psa, dlaczego pies nie śpi w nocy, pies nie może zasnąć, szczeniak nie śpi w nocy, pies budzi się w nocy.


Jeśli Ty i Twój partner spodziewacie się dziecka. Dodatkowo fazę NREM dzieli się na stadia, przy czym stadium pierwsze to sen płytki, a stadium czwarte - sen najgłębszy (to w tym stadium u niektórych dzieci obserwuje się lęki nocne). W czasie nocy faza NREM i REM następują po sobie naprzemiennie, u osób dorosłych w liczbie 4-cykli w ciągu nocy.


Rodzice Radzą - Kobieta - gorące dyskusje. Noworodek nie odróżnia dnia od nocy. Gdy jest głodny, po prostu domaga się piersi lub butelki. I nic go nie obchodzi, że jest noc i rodzice marzą o przespaniu choćby kilku godzin.


Na szczęście po kilku tygodniach okresy czuwania i snu dziecka stają się dłuższe. Mam taki problemz moją siostrzenico kręci się ale ma zamknięte oczy ale płacze nie wiem czemu Pomożecie? Moja coreczka lat od miesiąca noc w noc się budzi krzyczy i płacze tylko w nocy po kilka razy, w dzień jakby nigdy nic wszystko Ok, ale jest już bardzo zmęczona bezsennością, ma podkowy i jest blada zrobiłam badania krwi, byłam u kilku lekarzy i nic nie stwierdzili, czekam na wizytę u neurologa.


Pani Profesor, czy to normalne, że roczne dziecko we śnie kopie nóżkami (nieraz pół nocy) tak, że potrafi obrócić się kilka razy wokół własnej osi. Dodam, że sytuacja trwa już kilka miesięcy. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.


Zachowuje się jak dziecko uzależnione od słodyczy. To typowe objawy robaczycy. Nocą używaj całkiem odmiennej strategii. Jeśli kładziesz dziecko do łóżka, pozostaw przygaszone światło w pokoju, staraj się, aby nie pozostały żadne cienie na ścianach. Jeśli karmisz dziecko w nocy, nie baw się z nim.


Po karmieniu połóż je z powrotem do łóżeczka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty