piątek, 23 października 2015

Ból zębów aparat

Co może uśmierzyć ból zębów (aparat ortodontyczny) ? Założyłam wczoraj aparat ortodontyczny stały i bolą mnie zęby. Dzięki za odpowiedzi, na prawdę pomogłyście mi. Nie wiem komu dać pkt.


Występowanie bólu po wizycie jest zjawiskiem normalnym i świadczy o postępującym leczeniu i korekcie zgryzu.

Po miesiącach od założenia aparatu dyskomfort po wizytach kontrolnych po kilku godzinach ustępuje i noszenie aparatu ortodontycznego staje się wtedy bezbolesne. W razie silnego bólu lub jakichkolwiek wątpliwości należy kontaktować się z lekarzem prowadzącym. Stałe aparaty ortodontyczne i metody na łagodzenie bólu zębów.


Stały aparat ortodontyczny jest najlepszą metodą walki o piękny uśmiech. Współczesne aparaty mogą być praktycznie niezauważalne, co nie ma jednak żadnego wpływu na ich efektywność. To normalne, od razu po założeniu aparatu zęby bolą przez ok 5-dni.


Ponownie boli jedynie jeszcze przy zmianie łuku, kiedy zęby są znowu przemieszczane.

Ale po zmianie łuku boli już tylko przez dzień i nie jest to silny ból. Przebyłam leczenie aparatem Clear Aligner, teraz jestem w trakcie pierwszego miesiąca retencji. Podczas noszenia przedostatniego zestawu zaczęłam odczuwać bardzo silny bój jednego z przednich zębów oraz nadwrażliwość na zmianę temperatury. Oczywiście konsultowałam to z lekarzem i nie dostrzegł on nic niepokojącego.


Rano, gdy zdejmuję aparat do prostowania zębów, mam wrażenie, że zęby mi się ruszają. Czasem boję się, że jak dłużej ponoszę ten aparat, to całkiem mi się poluzują i wypadną. Czy to jest normalne, że po całej nocy z aparatem na zębach. Ból zębów po założeniu aparatu?


Mam założony aparat na górne zęby. Od założenia do około h prawie w ogóle nie bolały mnie zęby. Przed chwilą wzięła tabletki przeciwbólowe, ale czy one w ogóle mi pomogą?


Umieram z bólu błagam pomóżcie mi! Co mam zrobić żeby mniej bolało? Przez kilka dni po wizycie pacjent może odczuwać ból i nie jest to powód do niepokoju.


Do zębów przyłożona została dodatkowa siła, która po około dniach ulegnie zmniejszeniu.

Można przyjąć środek przeciwbólowy – przeważnie najbardziej pomaga pacjentom Ibuprofen. Kiedy ból zębów ustępuje, przychodzi pora na rozszerzenie diety o produkty wymagające gryzienia. Większość pacjentów noszących aparat z czasem opanowuje sztukę ich spożywania. Gdy aparat ortodontyczny powoduje ból zęba Sam aparat może być przyczyną bólu zęba.


Klamra aparatu może być zbyt ciasno założona, co oznacza, że podczas aktywacji, aparat został dostosowany zbyt mocno, a teraz rani dziąsła, szczęki lub zęby. Ligatury zamiast klapek oznaczają zwiększoną siłę prostowania zębów, co przekłada się po prostu na odczuwany ból. Im bardziej sztywny aparat, tym bardziej bolesny w noszeniu dla nas. Również ze względu na rozmiar, klapki w aparatach samoligaturujących są znacznie wygodniejsze do noszenia dla pacjentów. Kiedy Twoje usta dodatkowo wypełnione są tasiemkami, gumkami i drutami z aparatu ortodontycznego, mycie zębów staje się dodatkowo trudne i ważne.


Dodatkowo aparat zakłóca proces żucia, który pomaga utrzymać zęby w czystości. Ogólna troska o zęby i zapobieganie ubytkom jest priorytetem podczas leczenia ortodontycznego. Prawidłowe dopasowywanie gumek i tasiemek, zazwyczaj pomaga. Aparat noszę od miesięcy, często bywa to bolesne, ale teraz chętnie się uśmiecham :-) Widać pierwsze efekty, ponadto aparat dodaje mi pewności siebie!


Dlatego, że wiem, iż dbam o wygląd i zdrowie swoich zębów. Dla mnie aparat jest trochę jak dbanie o kondycję i zdrowe odżywianie- w końcu piękne zęby to zdrowe zęby. Aparat uwydatnił moje usta, które niesamowicie przykuwają uwagę. W niektórych wypadkach aparat niweluje. Najpopularniejszą metodą stosowaną w prostowaniu zębów jest aparat ortodontyczny, który bardzo często może być szalenie niewygodny dla pacjenta.


W przypadku metalowych aparatów, metalowe druciki są przymocowane do przedniej strony zębów za pomocą zamków, na każdym zębie z osobna. Te metalowe druciki w połączeniu z zamkami są stopniowo coraz mocniej zaciskane w miarę. Takie mechaniczne uszkodzenia nie przekształcają się z reguły w stany zapalne, ale nie można ich lekceważyć.


Najlepiej byłoby poprosić o pomoc lekarza, który po obejrzeniu zębów, będzie mógł zdecydować czy należy wstawić implanty, zaproponuje wykonanie nowej protezy lub ściągnięcie zębów odpowiednim aparatem ortodontycznym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty