czwartek, 22 października 2015

Niemowlę macha rączkami

Niespokojne machanie rękami i nóżkami u niemowlęcia może oznaczać wiele dolegliwości. Wśród nich znajdują się ból brzucha, kolka, wzdęcia. Do tego, niemowlęta reagują całym swoim ciałem, każdym jego centymetrem, prężąc się, wyginając, kuląc lub gwałtownie kopiąc nóżkami i machając rączkami. Niemowlę to istota emocjonalna w każdym calu, a jeśli dodamy do tego fakt, że i kontrola emocji jest niedojrzała - to zrozumiemy, dlaczego reaguje tak gwałtownie. Mam pytanie więc czy te objawy mogą wskazywać na jakieś autystyczne cechy, czy jest to normalny rozwój dziecka, jak odróżnić zdrowe machanie rączkami od tego już patologicznego, kiedy kręcenie, wprawianie przedmiotów w ruch jest normą, a kiedy zaczyna być niepokojące.


Jestem jakaś bliska obłędu, ciągle o tym myśle, czytam.

Zapomniałam dodać ze przy jedzeniu też mi się pręzy i jest niespokojny! No i ciągle mi stęka jakby chciał zrobić kupkę a nie mógł! Przecież noworodki mają całe mnóstwo niekontrolowanych odruchów.


Machają rączkami i nóżkami, a nawet główką, jak się jej nie przytrzyma. Mnie za to niepokoiły drgania kończyn. Mojej małej często się trzęsła nóżka albo rączka, ale konsultowaliśmy z pediatrą, która stwierdziła, że wszystko jest w porządku. Synek macha bardzo gwałtownie i intensywnie rączkami- zazwyczaj wieczorem- jest to tak silne, że mam wrażenie, że tego nie kontroluje- często podczas tego wymachiwania wyrywa sobie smoczek i uderza się rączkami o głowę.


Czytałam o odruchu Moro- ten odruch występuje u niego- ale to machanie rączkami to wg mnie coś innego.

Bellonka-chyba każde niemowlę atakują jego własne rączki,u nas pomogło bardzo kładzenie dziecka na boczku,natychmiast się wycisza i zasypia,na początku kiedy był zupełnie malutki machanie rączkami też było dosyć nasilone,ale zawijałam go w rożek i ciasno przytulałam do siebie tak żeby leżał troszkę na boczku. Jeśli taka sytuacja,jaką opisujesz będzie trwała dłużej. Jak podejdę i go owinę to dalej śpi. Synek nie macha rączkami na oślep tylko po twarzyczce nimi majta. Wcześniej nie miał takich problemów.


Trudno jest oprzeć się pokusie zaglądania do łóżeczka noworodka, żeby popatrzeć jak śpi, ale nie bądź zaskoczona, jeśli zamiast śpiącego jak aniołek niemowlaka, zobaczysz, że Twoje dziecko podryguje i macha rączkami i nóżkami. Nie ma powodu do obaw – gwałtowne ruchy podczas snu stanowią element normalnego rozwoju. Moj maly od niedawna zaczal co jakis czas machac raczka, najczesciej lewa.


Jesli trzyma w niej zabawke, tez macha i uderza sie np. Macha rowniez podczas karmienia piersia. Czy powinnam sie martwic? Witam, powodów dla których dziecko macha rączkami może być wiele - min. Zauważyłam, że moje miesięczne dziecko nerwowo macha rączką.


Mąż stwierdził, że macha z nerwów. Ale jak obserwuję go to nie wydaje mi się. W kilku sytuacjach pojawia się to machanie.


Przy zabawie nagle zaczyna machać lewą rączką, przy czym uderza się w nogę lub w główkę. Robi tak często, gdy go karmię butelką.

Witajcie:) Kochani powiedzcie proszę, czy to normalne, że moja dwumiesięczna córeczka macha rączkami i nóżkami? I wydaje się, że bardzo nerwowo. A jeśli chodzi o machanie rączkami i nózkami to jeszcze troche potrwa nim układ nerwowy sie wykształci. Autorzy Strony Dzieci nie ponoszą odpowiedzialności za działalność wymienionych fundacji, stowarzyszeń i organizacji, oraz treść ogłoszeń, apeli i wątków publikowanych przez osoby trzecie.


Zamieszczone komentarze są indywidualnymi opiniami poszczególnych osób. Opinie te mogą być pomocne ale należy. Moja córka ma obecnie trzy lata. Noworodek dotykając podłoża ugina nogi.


Kiedy maluszek zobaczy coś, co mu się spodoba, może wyrażać swoje zainteresowanie całym sobą – macha energicznie rączkami, nóżkami, wierci się, a nawet wyciąga rączkę w kierunku interesującego przedmiotu (choć jeszcze nie potrafi go uchwycić). Mój miesięczny synek jak leży na plecach często intensywnie macha rączkami i nózkami. Jestem mamą letniego chłopca,dziecko rozwija się książkowo,jak na swój wiek jest bardzo rozwinięte,nie ma problemów z komunikacją z innymi dziećmi,zna literki,cyferki itp. U mojego są to drzemki po ok.


Niemowlę umie samo podciągać się do pozycji siedzącej, choć siedzi jeszcze niepewnie. Maluch rwie się już nie tylko do siedzenia, ale i do stania. Mięśnie karku są już na tyle silne, że pewnie podtrzymują głowę. Młodzi rodzice obawiają się o zdrowie i samopoczucie swojej pociechy.


Starają się odgadnąć, czego niemowlę potrzebuje i co może powodować u niego dyskomfort.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty