Rodzaje aparatów ortodontycznych stałych. Leczenie ortodontyczne trwa tyle samo co przy standardowym aparacie, jednak koszty są dużo wyższe. Stałe aparaty na zęby, czyli stałe aparaty ortodontyczne, są najważniejszym elementem leczenia wad zgryzu.
Noszenie aparatu skutkuje stopniową poprawą ułożenia zębów w łuku. Proces jest długotrwały, ale leczenie ortodontyczne jest jedynym sposobem na.
Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, ale ogólnie dzielą się na dwa typy: ruchome i stałe. Typ zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta, higieny. Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych? Jeżeli w najbliższym czasie wybierasz się do ortodonty, dowiedz się, jakie aparaty może Ci on zaproponować.
Te pierwsze można zdjąć w dowolnym momencie. Aparaty na zęby – ruchomy i stały. Kiedy dziecko powinno nosić aparat na zęby? Jaki aparat ortodontyczny zastosować?
Który aparat jest najlepszy ? Pierwsza wizyta u ortodonty. Ile kosztuje stały aparat na zęby? Istnieją również przezroczyste aparaty retencyjne w postaci nakładek na zęby. Z reguły zakładane są one na noc.
Okres noszenia tego typu aparatów to niezwykle indywidualna sprawa. Jednak czasami, gdy chcemy utrzymać proste zęby, musimy zdecydować się na aparat retencyjny stały, który będziemy musieli zakładać do końca życia. U kogoś o śnieżnobiałych zębach wyglądają one najlepiej, ponieważ nie są widoczne na tle zębów.
Jeśli jednak zęby mają odcień żółtawy, zamki szafirowe są bardziej. Twój ortodonta dokładnie dopasuje go do Twoich indywidualnych cech i zastosuje odpowiednią procedurę leczenia. Warto poznać typy i ceny aparatów ortodontycznych. Zakłada się go na zęby stałe.
Najczęściej między posiłkami lub w trakcie zmniejszonej aktywności i podczas snu. Noszenie ich sprawia, że zęby wychylają się we właściwym kierunku, szczęki odpowiednio rozrastają, przygotowując miejsce dla zębów stałych. O tym, czy leczenie będzie skuteczne i zakończy się na noszeniu aparatu zdejmowanego decyduje wiele czynników, ale chyba najważniejsza jest współpraca dziecka i rodziców z lekarzem.
Obecnie najbardziej popularne są aparaty ortodontyczne stałe, które przynoszą bardzo dobre efekty leczenia.
Biorąc pod uwagę częstotliwość noszenia, aparaty ortodontyczne dzieli się na ruchome i stałe. Rodzaj aparatu ortodontycznego zalecanego pacjentom z wadami zgryzu zależy od wielu czynników: typu wady zgryzu, wieku pacjenta, jego chęci współpracy oraz ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej. Co do zasady, aparaty ortodontyczne dzieli się jednak na ruchome i stałe. Model ten jest na stałe przytwierdzony do zębów i stosowany jest u pacjentów posiadających zęby stałe. Używane są zarówno do skorygowania niewielkich, jak i poważniejszych wad zgryzu.
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów stałych aparatów ortodontycznych, tj. W tym przypadku do dyspozycji ma szeroki wybór, istnieje bowiem wiele różnych typów takich aparatów. Stały aparat stosuje się wtedy, gdy pacjent ma już wszystkie zęby stałe. Czas noszenia aparatu ruchomego wydłużamy stopniowo, ze względu na bolące w pierwszym okresie zęby.
Podczas noszenia aparatu dziecko cały czas powinno oddychać przez nos. Dzięki temu prawidłowo nam się kształtuje podniebienie i wyrostki szczęk. Pozwala przemieścić nieprawidłowo ustawione zęby na ich właściwe miejsce. Stosuje się go nie tylko w celach kosmetycznych, czyli aby poprawić wyglą ale też w celach zdrowotnych.
Można samodzielnie zdejmować i nosi się go według zaleceń specjalisty – zwykle kilkanaście godzin na dobę. Na leczenie ortodontyczne coraz częściej decydują się osoby 30–40-letnie. Bo zdrowe i zadbane zęby są dziś tak samo ważne jak piękna fryzura lub modne ubranie.
Na szczęście na skorygowanie wady zgryzu nigdy nie jest za późno. Nowoczesna ortodoncja oferuje pacjentom wiele modeli aparatów, mniej lub bardziej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.