Lawenda sprawdza się również w łagodzeniu objawów zapalenia gardła, zatok, oskrzeli. Działa on silniej od fenolu, krezolu i gwajakolu. Już w stężeniu olejek lawendowy zabija bakterie gruźlicy, w stężeniu bakterie tyfusu, zaś w stężeniu – gronkowca i dyfterytu.
Lotne wydzieliny olejku lawendowego (opary) w ciągu dwunastu godzin niszczą pneumokoki i paciorkowce. Warto go aplikować bezpośrednio na.
Jest bardzo przydatny w leczeniu infekcji bakteryjnych. Jego skuteczność wzrasta w połączeniu z wieloma innymi. Można wykorzystać go do aromaterapii, pielęgnacji skóry i włosów, do inhalacji i domowych środków czystości.
Zapach olejku lawendowego działa terapeutycznie, ułatwia zasypianie i uspokaja. Jest to przyjemny i przede wszystkim naturalny sposób na odprężenie, a także na zwalczanie lub zmniejszanie niektórych dolegliwości bólowych. Jego cena za małą buteleczkę waha się od kilku do kilkunastu złotych.
Olejek ma szerokie zastosowanie i działanie.
Znajdziemy go w wielu, różnych produktach kosmetycznych, ponieważ jego działanie na skórę i włosy jest wyjątkowo korzystne. W celu wykorzystania jego wspaniałych właściwości, polej kropelkę olejku z lawendy na poduszkę lub na zaślepki przeciw świetlne na oczy, a twój sen będzie spokojny. By się go pozbyć, najlepiej zmieszać kropli olejku lawendowego z dwiema łyżkami olejku migdałowego lub oliwy z oliwek.
Działanie olejku pogłębia się, jeśli zastosuje się go w połączeniu z innymi olejkami, np. Następnie wmasowujemy mieszankę w skórę głowy i zostawiamy na godzinę. Można założyć na ten czas czepek kąpielowy. Jeżeli szukasz kosmetyków z olejkiem eterycznym z lawendy, sprawdź czy w składzie INCI jest Lavandula Angustifolia Oil.
Pozycja obowiązkowa w każdym domu. Nie wszyscy wiedzą ale olejek lawendowy ma również działanie przeciwlękowe porównywalne z niektórymi benzodiazepinami. A na ugryzienia owadów jet rewelacyjny. Dlatego olejek lawendowy zalecany jest w nadciśnieniu tętniczym. Działanie rozkurczające olejku było kiedyś wykorzystywane także w położnictwie.
W przeszłości podczas porodu stosowano okłady z dodatkiem olejku lawendowego na plecy i brzuch, aby zmniejszyć napięcie mięśniowe. Ja postanowiłam Wam je nieco skompilować i przedstawić kilka jasnych, przejrzystych i rozsądnych powodów dlaczego warto mieć olejek lawendowy zawsze w domu. Masaże z użyciem olejku lawendowego doskonale złagodzą zaś napięciowe bóle mięśni, a także reumatyczne bóle stawów i mięśni.
Podobny skutek dają także okłady bądź kąpiele z użyciem olejku lub naparu – drażnią nieco skórę i rozszerzając naczynka krwionośne, działają przeciwbólowo.
Olejku lawendowego nie powinno się spożywać doustnie, a jego połknięcie może spowodować poważne komplikacje zdrowotne takie jak zaburzenia widzenia, trudności oddechowe, pieczenie i swędzenie oczu, wymioty, a nawet biegunkę. Wszystkie olejki eteryczne oferowane przez firmę ETJA są w 1 naturalne. Każdy produkt Etja jest zarejestrowany w bazie CPNP oraz przebadany dermatologicznie. Natomiast olejek lawendowy stosuje się w stanach napięcia nerwowego i uczucia niepokoju, gdyż wykazuje działanie uspokajające. Osobom chcącym się pozbyć napięciowego lub migrenowego bólu głowy radzi się posmarować skronie kropelką olejku lawendowego.
Wcierka to jednak nie jedyne zastosowanie olejku lawendowego na włosy. Można też dodać kilka jego kropel do szamponu, maski, odżywki lub płukanki (kilka kropel na litr wody, można dodać odrobinę mleka, aby olejek nie pływał po powierzchni), ale myślę, że jego działanie w szamponie i płukance będzie najsłabsze. Produkt zabija bakterie, które są przyczyną infekcji skóry. Wygładza skórę, zmniejsza widoczność zmarszczek oraz hamuje nadmierną produkcję łoju. Wdychanie olejku lawendowego działa relaksująco na ciało i umysł.
Poznaj działanie i leki zawierające olejek lawendowy. Opinie, dawkowanie czy skutki uboczne. Przyspiesza proces usuwania martwej tkanki naskórka i regeneracji skóry.
Stosowany jest również jako dodatek do mydeł, kremów, szamponów, perfum czy wód kwiatowych. Ekstrakt z olejku lawendowego znajdziemy również w cukierkach, gumie do żucia, żelatynie czy w budyniach, jako świetny dodatek smakowy. Lekarze polecają stosowanie olejku lawendowego w przypadku infekcji dróg oddechowych. Dalej na liście pięciu najważniejszych olejków eterycznych, które warto mieć w domowej apteczce, znajduje się wspomniany już olejek lawendowy.
Zawarte w jego składzie linalol, linaly acetate, eukaliptol oraz kamfora mają skumulowane działanie uspokajające, usypiające i rozkurczowe. Ze względu na działanie przeciwgrzybiczne, olejek lawendowy świetnie sprawdza się w kosmetykach do pielęgnacji skóry głowy dotkniętej problemem łupieżu. Działa uspokajająco, przeciwdepresyjnie, zmniejsza bezsenność i napięcia nerwowe. Olejki eteryczne to dar natury, który od wieków jest wykorzystywane na różnorodne dolegliwości i schorzenia.
Ich właściwości przydatne są przy problemach trawiennych, bólach głowy, a także przy reumatyzmie. Jakim działaniem odznaczają się olejki eteryczne? Jakie znajdują zastosowanie?
Jest on używany jako składnik niektórych środków odstraszających komary. Jak zrobić olejek lawendowy. Kwiaty są zbierane, gdy są w pełnym rozkwicie, gdyż zawierają wówczas maksymalną ilość estrów.
Moc olejku Znacznie silniejsze działanie ma jednak olejek lawendowy (Oleum Lavandulae), uważany za najbardziej wartościowy olejek eteryczny stosowany w aromaterapii.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.