środa, 3 czerwca 2015

Olej lawendowy przepis

Zanim dowiesz się, jak zrobić olejek lawendowy, poznaj jego skład i właściwości. Lawenda lekarska (łac.Lavandula officinalis) jest półkrzewem o intensywnym i charakterystycznym zapachu, który pochodzi prawdopodobnie z Persji lub z Wysp Kanaryjskich. Obecnie uprawiana jest w wielu krajach na całym świecie, również w Polsce, a pozyskiwany z niej olejek jest jednym z. Infuzja to metoda otrzymywania naparu przez moczenie.


Pierwszym z nich jest infuzja na gorąco. Do naczynia należy wlać filiżanki oleju słonecznikowego lub oliwy z oliwek i wsypać dekagramów świeżych gałązek lawendy.

Całość należy gotować na małym ogniu przez około godziny. Nie jest to klasyczny olejek eteryczny, ale zachowuje wiele właściwości lawendy, przede wszystkim aromaterapeutycznych. Włóż do słoika świeże kwiaty lawendy lub szklankę suszonych kwiatów. Podgrzej olej migdałowy i wlej do słoika z lawendą. Olejek lawendowy jest jednym z najczęściej stosowanych olejów uniwersalnych.


Tą metodą można również przygotować ziołowe oleje spożywcze np. Jako bazę używamy oliwę z oliwek tłoczoną na zimno, olej migdałowy, olej sezamowy, olej jojoba lub olej słonecznikowy. Wykazuje wiele korzystnych właściwości i jest jednym z niewielu olejków, które można stosować bezpośrednio na skórę.


Lista przepisów na olejek lawendowy z polskich blogów kulinarnych.

Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! Jeśli dobrej jakości olej do masażu wymieszamy z odpowiednimi olejkami eterycznymi,. Lawenda i olejek lawendowy były powodem zachwytów już w starożytności - używano jej wtedy do perfumowania wody do kąpieli i jako kadzidło. Dziś lawenda znana jest przede wszystkim jako.


Przede wszystkim olej ten jest potężnym środkiem zwiotczającym mięśnie. Jego działanie prowadzi do rozkurczu impulsu nerwowego, a nawet do regulowania krążenia krwi. Z tego powodu, olej z liści laurowych jest bardzo przydatny w walce z bólem głowy lub migreną.


Ocet lawendowy – zastosowanie. Nic dziwnego, bowiem lawenda jest cudowną rośliną o szerokich właściwościach kosmetycznych. Relaksuje i uspokaja nasz organizm, ale również wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Jak zrobić olej lawendowy?


Do oleju rzepakowego dodałam kilkanaście gałązek lawendy. Ewy z bloga MojeTworyPrzetworyi śmiem jako pierwsza je opublikować ale za jej zgodą. Przepisy, których może dotyczyć porada.


Jest to olej tłoczony na zimno, który nie przechodzi procesu oczyszczania. Jego jakość zależy w dużej mierze od surowca, jakiego użyto do produkcji. Olej rzepakowy nierafinowany. Sięgając po ojej nierafinowany, musimy być przekonani o uczciwości producenta.


Smak i zapach oleju nierafinowanego jest wyrazisty.

Ekstrakt z olejku lawendowego wykorzystuje się do nadawania smaku słodyczom, gumie do żucia, żelatynie i budyniom. Można samodzielnie przyrządzić cukier lawendowy, który później świetnie nadaje się do wszelkiego rodzaju wypieków i lodów nadając im niesamowity zapach. Wszyscy na zajęciach będą zazdrościć nam tak cudnie pachnącego olejku. A robi się go bardzo łatwo, zrobiłam już sobie olejek lawendowy. W internecie naczytałam się się dziesiątek przepisów i sposobów jak to robić, ostatecznie ja wybrałam swoją drogę.


SUSZONĄ lawendą a resztę wypełniłam olejem. Możesz je upiec z rabarbarem, truskawkami, malinami, śliwkami, morelami, jagodami, wiśniami, brzoskwiniami i czym tam Ci tylko przyjdzie do głowy. Składniki: – 2g świeżych kwiatów lawendy, – ok. Jeśli odczuwasz ból głowy, wykonaj masaż skroni z użyciem oliwki z olejkiem lawendowym lub przeprowadź zabieg aromaterapii.


Ból mięśni świetnie niwelują kąpiele z solą Epsom i olejkiem lawendowym. Działa on silniej od fenolu, krezolu i gwajakolu. Już w stężeniu olejek lawendowy zabija bakterie gruźlicy, w stężeniu bakterie tyfusu, zaś w stężeniu – gronkowca i dyfterytu. Kwiaty z lawendy muszą być , inaczej olej zjełczeje i nic z tego nie wyjdzie.


Dzięki słońcu substancje z ziół przeniknął do oleju i po tym okresie można przefiltrować olej przez gazę. Miód gryczany oraz olejek lawendowy to połączenie, na które się zdecydowałam. Naturalny olejek lawendowy – działa przeciwzapalnie i oczyszczająco.


Przyspiesza gojenie ran i zapobiega powstawaniu blizn. Filetowa mika – zabarwia mydło. Suszona lawenda – ozdabia mydło. Wodorotlenek sodu – zmydla tłuszcze.


W celu wykorzystania jego wspaniałych właściwości, polej kropelkę olejku z lawendy na poduszkę lub na zaślepki przeciw świetlne na oczy, a twój sen będzie spokojny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty