piątek, 25 stycznia 2019

Jak wygląda zakładanie aparatu ortodontycznego

Pierwsze kroki u ortodonty oraz proces zakładania aparatu ortodontycznego. Zobaczcie sami jak to wygląda. Dzisiaj opowiem Wam, jak taki zabieg wygląda. Przede wszystkim zakładanie aparatu nie boli, choć przez moment czy dwa może być nieco nieprzyjemne – całe szczęście, nie trwa to długo, a pacjent wychodzi z nowym zasobem metalu w ustach :D.


Zwłaszcza, jeśli – tak jak ja – zdecyduje się na zwykły aparat metalowy. Jak wygląda zakładanie aparatu stałego? Czy to może być bolesne? Ile trwa cała procedura? Jeśli zastanawiasz się nad leczeniem ortodontycznym przy pomocy stałego aparatu lub już się na nie zdecydowałeś, to dobry moment, aby zobaczyć, jak wygląda zakładanie takiego aparatu.


Aparaty stałe, jak sama nazwa wskazuje, są mocowane w jamie ustnej na stałe. Jego konstrukcja oraz wykorzystane elementy są projektowane tak, aby gwarantowały konkretny efekt. Standardowy aparat składa się z łuków, pierścieni, ligatur oraz zamków.


Te ostatnie są mocowane na poszczególnych. Odpowiedź znajdziesz w filmie. Teraz od części środkowej ortodonta zakłada część metalu, która wygląda jak zygzak.


Odsuwa ona zęby od siebie. Jest częścią wyjmowaną, czasami można od niej odpocząć. Ta część leczenia trwa od pół roku do roku. Nie dziwi mnie fakt, że pacjenci obawiają się bólu i dyskomfortu, jakie mogą towarzyszyć założeniu aparatu ortodontycznego.


Ortodonta zakłada ci aparat stały. Nie brakuje osób, które z różnych względów decydują się na aparat na zęby. Zastanawiacie się, jak wygląda zakładanie takiego elementu? O tym możecie przeczytacie w dzisiejszym artykule.


Pamiętasz te czasy, gdy noszenie aparatu ortodontycznego było najgorszym, co może spotkać człowieka? Stały aparat ortodontyczny – sprawdź, jak wygląda leczenie ortodontyczne krok po kroku! Dziecko, które oślepiało klamerkami aparatu zwykle nie cieszyło się popularnością. Rok temu w miejsce martwej złamanej jedynki, dentysta wstawił mi koronę porcelanową z metalowym wkładem. Teraz zgłosiłam się do ortodonty na leczenie krzywego zgryzu.


Nie wiedzą, jak wygląda samo zakładanie aparatu, a przede wszystkim – boją się bólu. Jak to jest z tym aparatem? Aparat ortodontyczny zakładany na stałe ma za zadanie wyprostować zęby. Aby działał, do zębów montuje się specjalne. Przeczytajcie o tym, jak zmienia się życie po założeniu aparatu ortodontycznego.


Twój ortodonta musi zweryfikować wszystkie przeciwwskazania do leczenia, zbadać pozycję zębów i dobrać najlepszy rodzaj aparatu ortodontycznego. Twoje zęby muszą być również zdrowe i pozbawione kamienia nazębnego. Zanim rozpocznie się korekcję wad zgryzu, koniecznie należy wyleczyć choroby takie jak próchnica czy paradontoza. Leczenie nieprawidłowości związanych z rozmieszczeniem zębów są ważne nie tylko z punktu widzenia estetyki.


Budowa często różni się w zależności od leczonej wady zgryzu. Różnice te mogą również zachodzić w trakcie leczenia aparatem podczas kontrolnych wizyt, gdy lekarz używa różnych elementów mających na celu konkretne przesunięcia zębów w pożądanym kierunku. Zakładanie aparatu ortodontycznego.


Postanowiliśmy rozwiać wątpliwości pacjentów, których czeka leczenie ortodontyczne. Jakie czynności poprzedzają zakładanie aparatu? Założenie aparatu na zęby poprzedza wykonanie badań i zdjęć rentgenowskich.


Są one niezbędne do opracowania ścieżki leczenia. Estetyczny wygląd to tylko jeden z powodów, dla których pacjenci decydują się na aparat ortodontyczny. Drugim, być może ważniejszym argumentem za jego noszeniem, jest zdrowie.


W każdym wieku warto o nie zadbać. Dalej należy zakładać płytkę na każdą noc przez pół roku, potem na co drugą noc, zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza ortodonty. W przypadku leczenia ortodontycznego dzieci aparatem wyjmowanym po wykorzystaniu aparatu i ustawieniu zębów w prawidłowym zgryzie, następuje bardzo ważny etap utrwalania osiągniętych wyników.


Jak wygląda zakładanie aparatu ortodontycznego

Najczęściej jednak aparat ortodontyczny zakładany jest, gdy kilka zębów na siebie nachodzi, odstaje czy po prostu wygląda nieestetycznie. Aparaty ortodontyczne można zakładać już małym dzieciom od roku życia, ale też z powodzeniem coraz większa liczba dorosłych, nawet osób po 50. Zanim zaczniesz taki nosić, czeka Cię wizyta u ortodonty.


Jeżeli jesteś ciekawy, jak przebiega ten proces, zapoznaj się z poniższym artykułem. Wiek pacjenta ma znaczenie - kiedy zakładać aparat?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty