Jak się zakłada aparat stały ? Jako tako to wiem jak ale nurtuje mnie jeden szczegół który nigdy w filmikach ani w komentarzach nie jest zawarty. Chodzi mi tutach o takie metalowe coś co się zakłada na ostatnie zęby. Jakim sposobem oni to wciskają ? Ja po prostu nie wyobrażam sobie jak oni mi to.
Kiedy założyć aparat ortodontyczny. Dzieciom aparaty stałe zakłada się dopiero wtedy, gdy mają wszystkie stałe zęby. U dorosłych można to zrobić niezależnie od wieku, nawet po skończeniu czterdziestki czy pięćdziesiątki (jednak taki zwyczaj rodzi się w Polsce bardzo wolno).
Wielu pacjentów pyta nie tylko o to, jak się zakłada aparat na zęby, ale również o to, czy jest to bolesne. Każdy z nas ma inną odporność na ból, dlatego może się zdarzyć, że pacjent będzie odczuwał dyskomfort. Ortodonci dysponują jednak na tyle nowoczesnym sprzętem, że są w stanie skutecznie uchronić pacjenta przed bólem.
Aparat ortodontyczny pełni różne funkcje.
Prostuje zęby, zapobiega nawrotowi wady, poprawia funcje języka i warg, pomaga w ćwiczeniach logopedycznych. Jest to tak zwany aparat miofunkcyjny. W ortodoncji stosuje się także aparaty mechaniczne wyjmowane i aparaty stałe, które zakłada się, kiedy dziecko ma już wszystkie zęby stałe. Pozwala na korygowanie wad znacznie poważniejszych niż aparat ruchomy.
Czas noszenia takiego aparatu uzależniony jest od wady. Wśród aparatów stałych rozróżnia się: aparaty estetyczne (ceramiczne) i aparaty metalowe (tytanowe, niklowe). Jeżeli dziecko ma krzywe zęby, po usunięciu wady zgryzu (za pomocą aparatu ruchomego) zakłada się aparat stały, przeznaczony do prostowania zębów.
Stały aparat (ma różne elementy zakładane przez lekarza i tylko przez niego mogą być zdjęte) stosuje się przy uzębieniu stałym. Czy mając stały aparat ortodontyczny, można używać elektrycznej szczoteczki do zębów? Czy można założyć aparat ortodontyczny, jeśli ma się martwe zęby? Dlaczego warto nosić aparat ortodontyczny? Czy u osoby dorosłej warto jeszcze zakładać aparat ortodontyczny?
Czy po założeniu aparatu ortodontycznego zmienią mi się rysy. Jeśli zastanawiasz się nad leczeniem ortodontycznym przy pomocy stałego aparatu lub już się na nie zdecydowałeś, to dobry moment, aby zobaczyć, jak wygląda zakładanie takiego aparatu. Aparaty stałe, jak sama nazwa wskazuje, są mocowane w jamie ustnej na stałe.
Mają na celu naprawę różnorodnych nieprawidłowości zgryzu. Warto dowiedzieć się, w jakich przypadkach warto nosić aparat ortodontyczny i kiedy można go zakładać. W przypadku dzieci aparaty stałe zakładane są dopiero wówczas, gdy pojawią się wszystkie stałe zęby.
Aparaty ruchome są stosowane do leczenia wad zgryzu w okresie rozwoju dziecka. Nosi się je zwykle do roku życia, czyli wtedy gdy wyrosły tylko zęby mleczne lub pojawiają się mleczne i stałe (uzębienie mieszane). Takie aparaty powinny być zakładane codziennie na noc oraz na kilka godzin w ciągu dnia. Pamiętaj, ze o proste zęby zadbać możesz nie tylko w wieku dojrzewania ale w każdym, nigdy nie jest za późno na stosowny aparat ortodontyczny.
W zależności od wady zgryzu aplikowany jest stosowny aparat stały lub. Długość okresu leczenia ortodontycznego jest zależna od tego, z jakim rodzajem nieprawidłowości zębowych mamy do czynienia. To kwestia indywidualna, którą warto omówić z ortodontą. Jednakże stały aparat ortodontyczny nosi się zazwyczaj około dwóch lat – okres ten może być zarówno krótszy, jak i dłuższy.
No ja miałam aparat stały. I teraz mam ładne, proste ząbki, a nie kły jak wampir. Chociaż aparat ortodontyczny stosowany jest od lat, to wiele osób, którym jest rekomendowany robi co może, by go nie zakładać.
Ludzie, którzy borykają się z problemami zgryzu interesują się przede wszystkim kosztami i okresem trwania kuracji. Aparaty ortodontyczne przez lata kojarzone były z dziećmi i nastolatkami, jednak od pewnego czasu coraz częściej i chętniej zakładają je dorośli. To najlepszy sposób na to, by pozbyć się wady zgryzu, krzywych zębów i… kompleksów z nimi związanych.
Jeśli rozważasz założenie aparatu, dowiedz się, ile może cię on kosztować, jakie rodzaje masz do wyboru i czy przypadkiem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.