poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Jak wygląda aparat ortodontyczny stały

Aparaty ortodontyczne to rozwiązanie dla osób, które mają nieprawidłowy zgryz. Proste, zdrowe zęby, to nie tylko kwestia urody. Krzywy zgryz może narażać nas na szereg poważnych dolegliwości jamy ustnej. Sprawia on, że trudno jest dokładnie umyć wszystkie jej zakamarki, przez co staje się ona naturalnym środowiskiem do rozwoju zarazków i bakterii.


Pierwsze kroki u ortodonty oraz proces zakładania aparatu ortodontycznego. Zobaczcie sami jak to wygląda.

Jak wygląda aparat stały bezligaturowy (nowoczesny)? I podstawowe informacje możecie podać. Jeśli decydujemy się na aparat ortodontyczny najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja u dobrego lekarza ortodonty w gabinecie ortodontycznym CLINIDENT we Wrocławiu i dobranie odpowiedniego aparatu do naszych potrzeb. Na rynku wciąż pojawiają się nowe rozwiązania mające na celu ułatwić proces leczenia wad zgryzu, mimo to wciąż największą popularnością cieszą się stałe aparaty ortodontyczne. Tego typu aparaty montowane są podczas pierwszej wizyty i pozostają na zębach nieustannie przez cały czas.


TechSmartt Recommended for you. Nie wszystkich satysfakcjonuje estetyka metalowego aparatu i dlatego wprowadzono elementy i rozwiązania estetyczne. Możemy w związku z tym dokonać pewnego podziału aparatów ortodontycznych na rodzaje.

W momencie uzyskania zaplanowanego efektu, czyli odzyskaniu prawidłowych kontaktów zgryzowych oraz pożądanego ustawienia zębów, ortodonta poinformuje Cię, że można zdjąć aparat ortodontyczny. Wizyta, podczas której lekarz ściąga aparat stały trwa raptem kilkanaście minut. Polega na usunięciu z zębów zamków ortodontycznych. Aparat ortodontyczny to prawidłowy zgryz. Proste zęby to nie tylko ładny uśmiech, ale także łatwiejsze dbanie o czystość jamy ustnej i skuteczniejsze zapobieganie próchnicy i paradontozie.


Jak myje się zęby z aparatem ortodontycznym? Przy noszeniu aparatów ruchomych jest to łatwe. Po zdjęciu aparatu zęby myjemy normalną szczoteczką i pastą do zębów, a aparat dedykowaną do aparatów szczoteczką i pastą, aby nie porysować struktury aparatu. Od prawie dwóch lat nosze stały aparat ortodontyczny.


Lekarz ortodonta wprawdzie jest obecny podczas mojej wizyty, ale nigdy samodzielnie niczego nie robi: nie zdejmuje i nie nakłada gumek, nie „podkręca” aparatu, etc. Na moje pytania odpowiada bardzo lakonicznie i twierdzi, że wszystko jest ok. Wizyta konsultacyjna u ortodonty, pobranie wycisków. Wykonanie pantomogramu, ewentualnie także tomografii komputerowej. Opracowanie planu leczenia.


Ewentualne usunięcie zbędnych zębów. Higienizacja zębów – usunięcie osadów i kamienia nazębnego. Q: Jak dbać o metalowy aparat stały?

Tak jak o każdy aparat ortodontyczny, a więc trzeba uważać przy jedzeniu i nie gryźć twardych pokarmów. Wszystko jemy drobniutkimi kęskami, nie wolno żuć gumy, a co najważniejsze - należy często myć zęby. Chciałbym się zapytać jak wygląda sytuacja gdy nie jest możliwe dokończenie leczenia w jednym gabinecie ortodontycznym. Mam już długo mój aparat ortodontyczny i zęby wyglądają całkiem ładnie. Problem polega na tym że muszę wyjechać za granicę na dość długo i chciałbym na swoje życzenie zamienić aparat.


Jak długo trzeba nosić aparat retencyjny? Trudno jest precyzyjnie określić, który pacjent będzie potrzebował dłuższego okresu retencji. Przyjmuje się, że etap ten trwać może nawet.


Dzisiaj opowiem Wam, jak taki zabieg wygląda. Przede wszystkim zakładanie aparatu nie boli, choć przez moment czy dwa może być nieco nieprzyjemne – całe szczęście, nie trwa to długo, a pacjent wychodzi z nowym zasobem metalu w ustach :D. Zwłaszcza, jeśli – tak jak ja – zdecyduje się na zwykły aparat metalowy.


Kojarzy nam się głównie z prostowaniem krzywych zębów, ale tak naprawdę pełni wiele niesamowicie ważnych funkcji. Możliwości aparatu ortodontycznego ruchomego nie są tak duże jak aparatu stałego na zęby. Ruchome aparaty ortodontyczne, które często zakładane są na noc, to rozwiązanie tańsze, które charakteryzuje się zarówno wadami, jak i plusami.


Ich największą zaletą jest to, że nie są tak drogie, jak stałe i można je zdjąć w każdym momencie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty