czwartek, 14 czerwca 2018

Aparat stały na zęby rodzaje

Kiedyś aparat ortodontyczny kojarzył się z „żelastwem”, które nosiły dzieci i nastolatki. Dzisiaj osoby z aparatem na zębach to częsty widok również wśród dorosłych, którzy chcą wyleczyć wady zgryzu, mieć piękny uśmiech i zdrowsze zęby. Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych i kto powinien je nosić?


Zakłada się go na zęby stałe. Najczęściej między posiłkami lub w trakcie zmniejszonej aktywności i podczas snu.

Przeznaczony jest głównie dla dzieci między 4. Używany na okres leczenia, które zależnie od wady może trwać od 18. Stały aparat na zęby – rodzaje. Ortodoncja to nieustannie rozwijana dziedzina stomatologii, dzięki czemu w gabinetach ortodontycznych pojawiają się kolejne rodzaje aparatów ortodontycznych. Najpopularniejsze są aparaty stałe. Po pewnym czasie takie nieprawidłowo ustawione zęby zajmują właściwą pozycję względem sąsiadujących z nim oraz przeciwstawnych zębów.


W tym przypadku do dyspozycji ma szeroki wybór, istnieje bowiem wiele różnych typów takich aparatów. Aparaty stałe - rodzaje.

Podczas planowania leczenia lekarz ma wpływ na ostateczną pozycję zębów oraz sekwencję ruchów, ustala na które zęby aligner działa w danym momencie leczenia. Nosi się go przez cały okres leczenia. Jego założenie polega na przyklejeniu do zębów tzw.


Ligatury mogą być różnokolorowe i różnokształtne. Na kolejnych wizytach u ortodonty gumki i łuk wymienia się na nowe. Leczenie aparatem Clear Aligner jest metodą nową. Czas pokaże na ile stanie się uznaną alternatywą wobec tradycyjnych technik w pełni poznanych i udokumentowanych.


Rodzaje aparatów ortodontycznych Fabdent gabinet stomatologiczny w Warszawie. Gdy mowa o aparacie ortodontycznym, na myśl przychodzi nam najczęściej typowy wygląd zamków metalowych. Jeśli jednak zęby mają odcień żółtawy, zamki szafirowe są bardziej widoczne niż ceramiczne.


Cena aparatu ortodontycznego - rodzaje. Proces leczenia wad zgryzu jest prostszy u dzieci niż u dorosłych. Od wieku zależeć będzie też dfinalnie ile kosztuje aparat na zęby. Tradycyjny aparat stały (wybierany najczęściej), zbudowany jest z małych zamków (klamerek), które naklejone są na każdy ząb objęty leczeniem.


Trzeba jeszcze przygotować specjalną szynę transferową w postaci nakładki na zęby i umieścić ją w jamie ustnej pacjenta. Dopiero później osadza się łuk aparatu. Uproszczonym aparatem lingwalnym jest na przykład aparat lingwalny 2D.

Drugim rodzajem aparatów ortodontycznych są aparaty stałe, które mocuje się w jamie ustnej na cały okres leczenia. Zbudowane są z zamków, łuków, ligatur i pierścieni. Na każdym zębie mocuje się jeden zamek, na zamki z kolei działa łuk, czyli pewnego rodzaju drut, którego zadaniem jest wytwarzanie.


Na większość wad zgryzu bardzo pomocny okazuje się właśnie dobrze dobrany aparat na zęby - popularna i niezwykle skuteczna forma leczenia. Ssanie kciuka i nieodpowiedni rodzaj smoczka to najczęstsze powody pojawienia się pierwszych problemów z zębami. Ceny za aparat stały zaczynają się od.


Stałe aparaty na zęby, czyli stałe aparaty ortodontyczne, są najważniejszym elementem leczenia wad zgryzu. Noszenie aparatu skutkuje stopniową poprawą ułożenia zębów w łuku. Proces jest długotrwały, ale leczenie ortodontyczne jest jedynym sposobem na całkowite pozbycie się nękającej nas wady zgryzu. Ile kosztuje aparat na zęby stały, a ile ruchomy?


Czym tak naprawdę różnią się te rodzaje aparatów na zęby, jakie czynniki mają wpływ na cenę leczenia wad zgryzu? Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest zdrowy, prosty zgryz dla naszego zdrowia. Efekt zależny jest od zastosowanego rodzaju aparatu. Przykładowo rotator podniebienny pozwala odrotować zęby trzonowe, łuk podniebienny Goshgariana – przemieszczać je. Dziś charakterystyczne aparaty na zęby noszą wszyscy - dzieci i dorośli, aktorzy, piosenkarze, prezenterzy telewizyjni, biznesmeni.


Na skorygowanie wady zgryzu nigdy nie jest za późno. Ewentualnie jeśli wada jest bardzo duża, można zastosować aparat stały przy uzębieniu mieszanym. Dzieci mogą wtedy wybrać sobie kolorowe gumki na aparat, co uatrakcyjnia im nieco proces. W przypadku dorosłych pacjentów, gdzie opór kości będzie o wiele większy, konieczny jest aparat ortodontyczny stały.


Należy go nosić na zębach przez kilkanaście miesięcy (oczywiście mniej więcej raz w miesiącu niezbędna jest regulacja łuku przez fachowca).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty