środa, 15 lutego 2017

Protezy osiadające

Do ich wykonania stosuje się różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Wiele osób mających takie kłopoty z uzębieniem, korzysta z refundowanych protez osiadających, które opierają się na dziąsłach i podniebieniu. Wprowadzone protezy całkowite do jamy ustnej - akrylowe protezy całkowite z zębami Michał Anioł Integrale w zwarciu w jamie ustnej. Miłe i oczekiwane przez nas słowa pacjenta - O takie.


Do utrzymania się w jamie ustnej pacjenta wykorzystuje klamry (druciki). Jest to najczęściej wykonywane uzupełnienie protetyczne w Polsce (niestety).

Ma wiele wad ale ma też swoje zalety. Wykonuje się ją z żywicy akrylowej. W przypadku protezy częściowej w różowej, imitującej kolorem dziąsło masie akrylowej zatapia się niewielkie, biegnące po powierzchni pozostałych zębów, metalowe klamerki. Dodatkowo protezy częściowe dzielimy na osiadające. Protezy akrylowe osiadające.


Leżąc na błonie śluzowej i dziąsłach, powodują stany zapalne przyzębia, przyspieszając zanik wyrostka zębodołowego i utratę pozostałych zębów. Początkowa adaptacja do nich również bywa trudna, sztywne protezy często są niewygodne, zmniejszają. Koszt wykonania takiej protezy wraz z zespoleniem zaczyna się średnio od ok.


Całkowita proteza zębowa ruchoma – ceny i rodzaje.

Profesjonalne usługi protetyczne w Opolu - protezy częściowo osiadające, protezy całkowite, protezy szkieletowe. Gwarancja jakości na lata w gabinecie stomatologicznym Malottki Clinic w Opolu. Specjalista protetyki stomatologicznej, stosuje u swoich pacjentów zarówno protezy stałe jak i ruchome, protezy osiadające , licówki, mosty oraz protezy szkieletowe. Jej pasją jest stomatologia estetyczna, która idealnie komponuje się z protetyką stomatologiczną, co umożliwia uzyskanie pięknego, zdrowego uśmiechu.


Mówimy o nich protezy osiadające. Dlatego że, nie posiadają podparć, spoczywają tylko na śluzówce. W szczęce protezy akrylowe obejmują całe podniebienie i wyrostki zębodołowe. Utrata zębów stałych jest powszechnie spotykanym zjawiskiem, następuje ona zarówno w wyniku postępowania chorób przyzębia – np.


Uzupełnienia ruchome wykonywane z tworzywa akrylowego. Pozwala ona na wykorzystanie korzeni zębowych, na których nie można wykonać innych uzupełnień protetycznych, a dodatkowo zapewnia bardzo estetyczny wygląd i stabilizację o wiele lepszą niż tradycyjne protezy osiadające. Niestety, także protezy nakładkowe nie są refundowane przez NFZ. W gabinetach prywatnych ich koszt oscyluje w. Ponadto są stabilniejsze, łatwiejsze w utrzymaniu higieny, stwarzają mniejsze ryzyko chorób przyzębia.


Można zatem mówić o bezzębiu górnym i dolnym. Leczenie protetyczne polega w tej sytuacji na wykonaniu protez całkowitych. Mogą być one jednolicie z. Przenoszenie sił w czasie zagryzania odbywa się przez błonę śluzową, na której osiada płyta protezy (stąd nazwa osiadające-śluzówkowe).


Uwzględnione zostały protezy osiadające o podparciu śluzówkowym oraz uzupełnienia z tworzyw termoplastycznych, takich jak nylon i acetal, które obecnie mogą być alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych protez akrylowych.

Wykonywane są przeważnie z akrylu i dlatego nazywane są również protezami akrylowymi. W przeciwieństwie do protez osiadających akrylowych proteza szkieletowa nie osiada na błonie śluzowej (nie uciska kości). Głównym wskazaniem do ich zastosowania jest całkowite bezzębie.


Oznacza to, że podczas żucia opierają się one na błonie śluzowej podniebienia i bezzębnych fragmentach wyrostków zębodołowych. Odtwarzają one utracone częściowo lub całkowicie zęby, opierając się na błonie śluzowej, dziąsłach i podniebieniu. W skrajnych przypadkach odtwarzają wszystkie zęby (tzw. proteza całkowita). Są to akrylowe uzupełnienia ruchome. Utrzymują się w ustach na zasadzie przyssania do tkanek miękkich.


Jest to popularne rozwiązanie o stosunkowo niskim koszcie, posiadające jednak liczne wady: trudności w adaptacji, dyskomfort. Osiadające, ponieważ w czasie ich użytkowania dochodzi do zaniku podłoża kostnego na skutek ucisku kości w czasie żucia pokarmów, co powoduje głębsze osiadanie protezy. Dlatego protezy powinno się użytkować tylko przez okres 3-lat, a następnie wymieniać je na nowe, dostosowane do nowych warunków istniejących w jamie ustnej.


Są najprostsze w wykonaniu, działają jednak na zasadzie przyssania, przez co szczególnie w przypadku protezy dolnej, mogą się przesuwać, a nawet wypadać. W tym celu zazwyczaj stosuje się specjalnie preparaty, pozwalające na utrzymanie jej na miejscu. Do tej pory najpopularniejsze były najprostsze, wykonane z tworzyw sztucznych tzw. Jeśli pacjent w ogóle nie ma zębów, to takie protezy nazywane są protezami całkowitymi i trzymają się na swoim miejscu na zasadzie przyssania.


Dlatego protezy osiadające wykonujemy wtedy, gdy istnieją rozległe (lub całkowite) braki w uzębieniu naturalnym oraz kiedy liczba i rozmieszczenie zębów pozostających w jamie ustnej zdecydowanie uniemożliwia wykonanie protez stałych tj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty