poniedziałek, 18 stycznia 2016

Olejek lawendowy przepis

Olejek lawendowy jest jednym z najczęściej stosowanych olejów uniwersalnych. Przepis na olejek lawendowy - olejek do kąpieli, masażu, pielęgnacji. Nie jest to klasyczny olejek eteryczny, ale zachowuje wiele właściwości lawendy, przede wszystkim aromaterapeutycznych.


Włóż do słoika świeże kwiaty lawendy lub szklankę suszonych kwiatów. Podgrzej olej migdałowy i wlej do słoika z lawendą. Jest to olejek eteryczny stosowany w lecznictwie, który wspomaga leczenie wielu schorzeń.

Olej lawendowy uzyskiwany jest z lawendy lekarskiej. Wykazuje wiele korzystnych właściwości i jest jednym z niewielu olejków, które można stosować bezpośrednio na skórę. W jaki sposób może być pomocny w pielęgnacji skóry twarzy oraz włosów?


Mikser Kulinarny wyszukuje przepisy z polskich blogów kulinarnych, tym razem wyszukiwany jest przepis na olejek lawendowy. Lista przepisów na olejek lawendowy z polskich blogów kulinarnych. Wybierz najbardziej interesujący przepis i zacznij gotować! Lawenda i olejek lawendowy były powodem zachwytów już w starożytności - używano jej wtedy do perfumowania wody do kąpieli i jako kadzidło.


Dziś lawenda znana jest przede wszystkim jako.

Olejek miętowy i lawendowy, własnoręcznie robiony. Znalazłam w moim ogródku miętę. Cieszy mnie to niesamowicie, bo w poprzednich latach mieliśmy bardzo dużo mięty, a w tym okazało się, że nawet jednej nie ma.


I wczoraj mój facet znalazł jeden dorodny krzaczek w zupełnie innym miejscu. Bardzo przejrzysty przepis, spróbuję. Prawdziwy miód lawendowy mogą wyprodukować jedynie pszczoły, w zasięgu lotu których znajdują się lawendowe pola.


Jeśli jednak z jakichś przyczyn jest on niedostępny, można w łatwy sposób cieszyć się jego namiastką. DODAJ PRZEPIS DODAJ PORAD. Gotowy syrop ma przyjemny, rześki, lekko chłodzący smak i bardzo lawendowy aromat. Już niewielka ilość syropu (łyżka na szklankę).


Tę samą metodę możesz użyć do przygotowania dowolnego, odpowiadającego Ci olejku. Lawenda to nie tylko piękna ozdoba ogrodu, balkonu czy tarasu. Lawendę można dodawać do wypieków, czy herbaty.


Można z niej też zrobić syrop. Podajemy prosty przepis na syrop lawendowy. By go zrobić, wystarczy napełnić słoik świeżymi kwiatami lawendy, a następnie zalać je rozgrzanym olejkiem migdałowym lub oliwą z oliwek. Odstawiamy go na miesiąc w ciepłe i ciemne miejsce, codziennie lekko go potrząsamy.


Po tym czasie przecedzamy mieszankę przez sito i gotowe.

Najbardziej znanym zastosowaniem w kosmetyce jest olejek lawendowy. Najcenniejszą częścią tej rośliny są jej kwiaty, zawierające olejku eterycznego oraz takie substancje czynne jak garbniki, kumaryny, fitosterole, antocyjany, sole mineralne, kwasy organiczne i flawonoidy. To z nich pozyskuje się olejek eteryczny i hydrolat lawendowy.


Olejek geraniowy pochodzi od rośliny, która latem króluje na balkonach i tarasach – pelargonii wonnej (geranium). Olejek z geranium dobroczynnie wpływa na cellulit, blizny, bóle miesiączkowe, a nawet na przeziębienie i grypę. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, a instrukcja przygotowania oleju geraniowego nie jest skomplikowana. Na przykład olejek lawendowy czy też cytrynowy działają antybakteryjne, ja uwielbiam olejek różany który działa uspokajająco, chociaż nie należy go stosować kiedy w okolicy kręcą się szkraby do roku życia, gdyż może on wpływać na strefę emocjonalną dziecka, czyniąc je na przykład osowiałym.


Ocet lawendowy – zastosowanie. Nic dziwnego, bowiem lawenda jest cudowną rośliną o szerokich właściwościach kosmetycznych. Relaksuje i uspokaja nasz organizm, ale również wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Lawenda lekarska – olejek, herbata, nalewka i syrop z lawendy.


Zioła są od wieków stosowane do wzmacniania ciała i leczenia chorób, należy jednak pamiętać, iż mogą wywoływać skutki uboczne i wchodzić w interakcję z lekami, suplementami lub innymi ziołami, dlatego należy zachować ostrożność w ich przyjmowaniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty