O rodzaju uzupełnień powinien poinformować lekarz stomatolog podczas pierwszej wizyty protetycznej. Istnieje szereg możliwości i materiałów, z których może zostać wykonane uzupełnienie braków zębowych. Szczególnie dotyczy to tych chorych, u których umieszczenie odtwórczego uzębienia (wykonanego z innego materiału, np. z nylonu) we wnętrzu jamy ustnej skutkowało pojawianiem się reakcji alergicznej.
W przypadku acronu nie obserwuje się u pacjentów ani reakcji. Elastyczna proteza akronowa.
Jest to następca protez nylonowych i acetalowych. Acron łączy w sobie takie zalety jak elastyczność, wytrzymałość, funkcjonalność oraz estetykę. Ksymena Staroń-Irla, Katowice,Katowice, Jagiellońska 2 tel. MaksiDent to nowoczesny gabinet ofiarujący swoim pacjentom nie tylko profesjonalne leczenie, ale również miłą i przyjazną atmosferę. Pomagamy spełnić marzenia o pięknym uśmiechu, a w razie potrzeby ulżymy w bólu.
Zapraszamy do nas dorosłych i małych pacjentów. Różny materiał, z którego wykonywana jest płyta protezy ruchomej, jest wykorzystywany w różnych sytuacjach. Dlatego nie można powiedzieć, która jest lepsza, nie znając wskazań oraz sytuacji w jamie ustnej.
Jednak, jeśli proteza ma służyć co najmniej kilka lat, a nie ma przeciwwskazań do akrylu, powinno się użytkować tradycyjne protezy ruchome. Współczesna protetyka aby sprostać wysokim wymaganiom lekarzy-specjalistów i pacjentów wykorzystuje najnowocześniejsze osiągnięcia techniki, do których z powodzeniem możemy zaliczyć protezy z acronu. Protezy z acronu – wygodne i praktyczne.
Przez stomatologów są one uznawane za protezy nowej generacji. Wybierana jest zazwyczaj, gdy nie można zastosować innego – na przykład przy wspomnianym bezzębiu. Bądź, gdy pacjenta nie stać na inne protezy (na przykład na protezy szkieletowe). Jej największa wada polega na tym, że opiera się bezpośrednio na błonie śluzowej i dziąsłach. Niestety pomimo, że protezy akrylowe są nadal funkcjonalne to mają kilka wad : Posiadają silnie toksyczny monomer resztkowy, który uwalnia się do organizmu pacjenta powodując różnego rodzaju przypadłości, alergii i jest uważany za czynnik rakotwórczy.
Takim materiałem na protezy częściowe elastyczne jest acron, który powstał w wyniku współpracy z polskimi naukowcami z chemii polimerów. Przy zakładaniu i zdejmowaniu protezy dolnej pacjent doznawał urazów śluzówki. Dużym problemem było też znalezienie toru wprowadzenia protezy dolnej, ze względu na pochylenie zębów i ich kolbowaty kształt oraz źle wykonane klamry. Dlaczego warto używać protez acronowych?
Według specjalistów z naszej kliniki, proteza acronowa jest obecnie najbardziej nowoczesną i najlepszą protezą wykorzystywaną w protetyce zębów. Dodatkowo, nie zmieniają koloru, co również jest istotne w codziennym użytkowaniu. Nosząc protezę akronową, nie musisz obawiać się. Akron, z którego wykonywane są płyty protezy, jest lekko różowawym, półprzezroczystym materiałem.
Dzięki temu idealnie łączy się z kolorem śluzówki, co sprawia z kolei, że odróżnienie granicy między uzupełnieniem, a naturalnymi tkankami jest niemal niemożliwe.
Dlatego jeżeli pacjent zdecyduje się na użytkowanie protezy nylonowej, musi pamiętać o właściwej higienie jamy ustnej, a także samej protezy. Acron jest materiałem który połączył ze sobą zalety akrylu takie jak sztywność, estetyka z wytrzymałością poliamidów. Są to protezy wykonane z acronu, tworzywa termoplastycznego i elastycznego, który jest najnowocześniejszym osiągnięciem techniki. Acron powstał w wyniku współpracy z polskimi naukowcami.
Stosujemy go w miejsce protez nylonowych, acetalowych, szkieletowych i akrylowych. Jedną z nich jest idealne dopasowanie protezy i tym samym solidne utrzymanie oraz brak podrażnień. Mówiąc wprost – jest wygodna. Jest też niezwykle funkcjonalna z uwagi na to, że nie jest zbyt gruba, a do tego charakteryzuje się niską wagą i przeziernością. W czasie kiedy nie używasz protezy ( np. w nocy) umieść ją w pojemniku z czystą wodą lub rozcieńczonym roztworze preparatu MULTICLEAN.
Pamiętaj, żeby najpierw protezę umyć a roztwór lub wodę codziennie. Kwestię przechowywania protezy rozwiązuje estetyczny pojemnik będący równocześnie myjką wibracyjną. W protetyce występuje proteza akrylowa całkowita oraz proteza akrylowa częściowa.
Jej minusem jest dyskomfort podczas stosowania, ryzyko przesuwania się oraz wypadania w trakcie użytkowania. Akron, jako materiał do wykonywania protez zębowych to stosunkowo nowy materiał. Pacjent zachował odpowiednią ilość własnych zębów – na specjalnych zaczepach zamocowanych w korzeniach.
Zapewnia to doskonałą stabilizację protezy i komfort zbliżony do posiadania własnych zębów. Podobnie jak klasyczne protezy szkieletowe mocowane są na klamrach i nie uciskają dziąseł Pacjenta dzięki czemu ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i. Z tego wynika, więc, ze nie można wykonać tego typu protezy, jeśli brakuje nam wszystkich zębów.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.